Odstupenie od kupno predajnej zmluvy

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driffter184 »

Michal Pospo napísal:Kupil som auto,o ktorom tvrdil ze nebolo burane,ma original km,nebolo striekane a po obhliadke som zistil, ze to nieje pravda,dalsia vec je ze presli dva tyzdne od kupy a stale mi neposlal papiere,pritom v zmluve mam ze pri poruseni hore uvedenych okolnosti,mozem odstupit od zmluvy,a on zaplati pokutu vo vyske ceny auta,cize mi vrati peniaze...ako mam postupovat a aka je sanca ze sa mi to podari?diky

toto som riešil tento týždeň... nulová úspešnosť... poradím maximálne toľko, že buď ho nejak zastrašíš alebo prídeš zo svalnatými kamarátmi a nech mu to oni slušným dohovorom vysvetlia, také veci asi jedine pomôžu... inak sa môžeš maximálne súdiť a po tom čase, čo ten súd vyhráš bude to auto mať minimálnu cenu....
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

obyčajne sa obhliadka vykonáva pred kúpou, nie po kúpe....
ciziko
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26.05.2009 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciziko »

pri kupe je kazdy ticho, a po kupe hlavne po 2-3 dnoch chcete vracat auta,alebo aby vratil cast penazi!!§ Co ste neni mudri pred tym?Kupujete jazdene auta tak co by ste chceli???? Chcete nove auto a zadarmo preto kupujete najlacnejsie kari!!!! a ked potom natom nieco zistite tak placete. :b: lol .mate si davat pozor,alebo si kupte nove :40bd:
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

ciziko napísal:pri kupe je kazdy ticho, a po kupe hlavne po 2-3 dnoch chcete vracat auta,alebo aby vratil cast penazi!!§ Co ste neni mudri pred tym?Kupujete jazdene auta tak co by ste chceli???? Chcete nove auto a zadarmo preto kupujete najlacnejsie kari!!!! a ked potom natom nieco zistite tak placete. :b: lol .mate si davat pozor,alebo si kupte nove :40bd:
ty budes urcite majitel X6 rok vyroby 2011 januar. Muderec
driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driffter184 »

to že Ti niekto zalepí chvíľu pred obhliadkou odlučovač na olej tam, kde to neuvidíš ani na zdviháku a po 50km Ti to po ceste domov začne tiesť, tak tomu ja hovorím skrytá závada !!! inak je auto dobré... ale takéto podrazy sa robiť nemajú !
ciziko
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26.05.2009 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciziko »

audis napísal:
ciziko napísal:pri kupe je kazdy ticho, a po kupe hlavne po 2-3 dnoch chcete vracat auta,alebo aby vratil cast penazi!!§ Co ste neni mudri pred tym?Kupujete jazdene auta tak co by ste chceli???? Chcete nove auto a zadarmo preto kupujete najlacnejsie kari!!!! a ked potom natom nieco zistite tak placete. :b: lol .mate si davat pozor,alebo si kupte nove :40bd:
ty budes urcite majitel X6 rok vyroby 2011 januar. Muderec
nie !!!! ale X6 rok vyr.2012!!!!!
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

teraz k veci: netreba okolo toho žiadnu komédiu:

zavolať majiteľovi, že Ťa oklamal a chceš vrátiť auto a dozvedieť sa reakciu.

ak bude zamietavá, tak smola.

potom záleží len a len odtoho, čo ste si dali do kúpno-predajnej zmluvy.

Ak chceš, pošli mi do súkromnej správy svoje telefónne číslo a môžme si zavolať.

ja som si svoje volvo kúpil začiatkom decembra minulého roka. hľadal som ho skoro osem mesiacov. cestou domov, asi 20 km od predaja sa mi tozsvietilo dobíjanie - odišiel alternátor. zavolal som majiteľovi, vysvetlil problém. Chlapsky som mu navrhol, aby mi vrátil peniaze s tým, že že ak do týždňa alternátor opraví, auto od neho kúpim. peniaze mi vrátil (zopár tisíc eúr), o 5 dní som videl v motorovom priestore úplne nový alternátor a auto kúpil.

dôležité je pri kupovaní všímať si, od koho auto kupujeme. ja som volvo kupoval od človeka, u ktorého toto volvo nebolo jediným volvom na dvore... bral som to od fanúšika značky, seriózne jednanie.
kicky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.08.2005 06:32
Zdieľať na Facebook

vratit

Príspevok od používateľa kicky »

Ty by si vratil peniaze za auto ktoré si už predal (uz mas ine) a novy majitel ho pouzival 14dni?Ja rozhodne nie.Ak by som chcel byt velky charakter ponukol by som dohodu v podobe financneho vyrovnania, samozrejme adekvatnu k cene auta a deklarovaným závadám.

A ešte...ako by to vyzeralo keby hocikto len tak (zato ze si niečo nevšimol,respektíve prepočul) vracal auta a este k tomu jazdene...ved to sa neda ani ked si kupis nove a nie to este jazdene.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Bol by som naradšej,keby sa takéto podrazy dali riešiť zákonným spôsobom hneď...ale keďže to nejde máš minimálnu šancu-BOHUŹIAĽ...Stačí keď povie že peniaze nemá,je nezamestnaný a si v koncoch...Kým niečo vysúdiš môžu prejsť roky a svalovci čo-zabijú ho...???Takže nezávidím Ti...nech sa Ti to podarí...a nabudúce choď kupovať auto s odborníkom...
...A ešte som zabudol-jeden od nás šiel takto sám kupovať auto 300 km ďaleko,dostal
nakladačku a vrátil sa bez peňazí...Ty máš aspoň auto...
...Je to síce mizerná útecha,ale...
ludoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.08.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

?

Príspevok od používateľa ludoj »

A nebol ten pan nahodou z Krusoviec a nevolal sa JB? Potom sa mi ozvi prosim cez sukromnu spravu a povierm Ti viac, aj ked Ta asi nepotesim....

Ludo
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

myslim, ze mas susnu sancu ho dostat na exekuciu pomerne rychlo. Urcite by som podal trestne oznamenie za podvod (pozor - na neznamenho pachtela) a riesil to obcianskom konani.
alek
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 29.06.2005 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alek »

Suhlas s tym ze si auto treba riadne pozriet pred tym nez ho kupite. urcite by mi bolo luto keby mi niekedy niekto zavolal ze sa mu pokazilo auto alebo moto co som mu predal ale NIE nevratil by som peniaze pretoze NIKDY nevies ako bolo zaobchadzane s autom/moto a takisto ked sa mi stalo ze som kupil nieco co celkom nebolo podla kostolneho poriadku tak som mohol nadavat len SAM SEBE pretoze je to tak niekedy predavajuci ani nevie lebo sa v tom nevyzna a niekedy to velmi dobre skryva... no takze rada znie 458krat racej vsetko prezri a ked si analfabet zober si neakeho odbornika so sebou
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

YxoYpsilono napísal:myslim, ze mas susnu sancu ho dostat na exekuciu pomerne rychlo.
Na základe čoho? :41c2:
FMS1
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FMS1 »

Michal Pospo napísal:Kupil som auto,o ktorom tvrdil ze nebolo burane,ma original km,nebolo striekane a po obhliadke som zistil, ze to nieje pravda,dalsia vec je ze presli dva tyzdne od kupy a stale mi neposlal papiere,pritom v zmluve mam ze pri poruseni hore uvedenych okolnosti,mozem odstupit od zmluvy,a on zaplati pokutu vo vyske ceny auta,cize mi vrati peniaze...ako mam postupovat a aka je sanca ze sa mi to podari?diky

...a co si cakal ??? Karafiaty ??? 90% jazdenych aut je na tom podobne...a hlavne teraz ked klesa cena...kto ma dobre auto si ho necha...nebude predavat za 5. korun...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 67 neregistrovaných