Odkalenie reduktora D.T. gas system

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Odkalenie reduktora D.T. gas system

Príspevok od používateľa mchael »

Zdravím,

chcel by som sa spýtať, kde nájdem ten povestný šrób na odkalenie reduktora? Pridávam aj fotky pre možnú identifikáciu. Ďakujem
[img]http://i1291.photobucket.com/albums/b544/Michal_Golej/DSCF7396_zps404dd35e.jpg[/img]
[img]http://i1291.photobucket.com/albums/b544/Michal_Golej/reduktorREVO150_21_zpsb95d7310.jpg[/img]
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak dobre vidim tak tento sa neodkaluje ale zbiera do filtra - hadica dole kde je uz PB v plynnej forme.
je to lepsie vymyslene ako tie klasicke stare LPG Lovato a pod.

ak sa mylim opravte ma
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vymontuj to von a v pohode rozober , vyčisti a zase zlož späť a namontuj.

Aký problém ???
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Jediný možno len to, že som nikdy nič také ešte nerobil :-\
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A je taký problém obetovať 25 eur za servis?? V Štúrove hodina roboty stojí 22eur a aj zložitejšie opravy chalani stihnú naozaj rýchlo.
Výmena filtrov nastavenie odkalenie ešte aj kontrola tesnosti a nastavenie benzínovej časti sa doteraz vždy zmestili do sumy 30 eur aj s materialom , takže nič strašné. lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Mchael, jedna sa o regulátor pre systém vstrekovania lpg. Má za úlohu zmeniť skupenstvo plynu a dodávať ho systému v stabilnej hodnote tlaku. Regulátory pre vstrekovanie lpg sa neodkaľujú, nečistoty zachytí filter plynnej fázy ktorý je pred vstrekovačmi. Regulátory Gastech, Techgas dobre poznám, nemajú nastavovací prvok tlaku, výrobca razí teóriu že ak výstupný tlak P1 je okolo 1200 mbarov je dostačujúci pre každé 4 valcové auto. Som si istý že ak ho rozoberieš a vymeníš tam niečo bude treba urobiť autokalibráciu. Ak Ti auto jazdi v poriadku netreba nič rozoberať, vhodné je pri servise skontrolovať parametre systému s PC, v servisnej lehote meniť filter a pod.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

V pripade potreby by som snad doporucil kontrolu/vymenu filtra (je pod tymi tromi skrutkami na vrchu). Opatrne !

LPG zdar !
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných