Odhlasenie vozidla v ramci okresu

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Odhlasenie vozidla v ramci okresu

Príspevok od používateľa axarydax »

Zdravim, predal som predvcerom auto a teraz je cas ho prepisat na noveho majitela. Tvrdil mi, ze bude stacit mne ist na DI auto odhlasit a on si ho potom prihlasi, no kedze je z toho isteho okresu, tak sa mi zda, ze to tak nepojde.

Stranka policie tvrdi, ze su moznosti iba dve: Zmena držiteľa (prepis) v okrese a Odhlásenie vozidla do iného okresu. Ked tam teda nevidim "odhlasenie vozidla v okrese", tak to znamena, ze tam v kazdom pripade musime byt pritomni obaja?

Stranka uvadza aj: Pri zmene držiteľa (prepise) vozidla v okrese, musia byť prítomní obaja, teda pôvodný aj nový držiteľ, aj s dokladmi totožnosti a pristaviť vozidlo ku kontrole.

Takze asi mi neostava nic ine, iba sa s novym majitelom dohodnut, kedy sa stretneme na dopravnom inspektorate?
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Alebo napísať kupujúcemu splnomocnenie overené notárom a on si to prihlási už bez Teba. Pri prepise v rámci okresu sa vyžaduje prítomnosť predávajúceho aj kupujúceho, ale čo kraj to iný mrav...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

bolo to tu uz velakrat riesene tak pokukaj v historii. Da sa aj klasicky dhlasit a on si ho potom prihlasi
fernando
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.01.2007 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fernando »

Na ODI môžeš ísť sám ako majiteľ vozidla a vykonať odhlásenie movo na nového majiteľa i napriek tomu, že je z toho istého okresu.Odhlásenie vykonáš na malú žiadosť bez poplatku.Nový majiteľ má potom za povinnosť si prihlásiť vozidlo do 15dní.Jednotlivé okresy v SR sú rôzne,ale pravidlá a nariadenia pri evidenciach motorových vozidiel sú všade rovnaké. :2f93:
petsvk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.10.2011 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petsvk »

jankode napísal:Alebo napísať kupujúcemu splnomocnenie overené notárom a on si to prihlási už bez Teba. Pri prepise v rámci okresu sa vyžaduje prítomnosť predávajúceho aj kupujúceho, ale čo kraj to iný mrav...
http://www.autobazar.eu/documents/splnomocnenie.pdf

Toto je asi najlepši sposob , stiahni , vypíš , behni na obecny úrad -na matriku overiť podpis , vypíšte
http://www.autobazar.eu/documents/ziado ... okresu.pdf

a nový majiteľ može ísť sám na DI
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ano az na to ze potom mozno o rok tu bude zakladat novu temu ,,predal som auto pred rokom a novy majitel ho stale nedohlasil zo mna a dal som mu na to aj splnomocnenie,, Odhlas to a mas pokoj
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ked tak citam zaujima ma len jedno, ked je vraj mozne v ramci okresu odhlasenie bez prihlasenia nasledujuceho hned po nom, preco to nemaju fizli uvedene na svojej stranke? hoci maju x dalsich, aj zbytocnejsich informacii?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Myslím že zas sa tu pletú pojmy a dojmy a dakto si len dačo zle vysvetluje..... Skrátka aj v rámci okresu aspoň teda tu v BA sa dá spraviť prehlásenie auta na 2 krát a teda pôvodný majiteľ auto odhlási na XY. A ten si auto prihlási na seba bez toho že by tam zákonite musel byť obaja pri okienku v ten istý čas. Sestra takto prehlasovala auto minulý mesiac absolútne bez problému. Bývalý manžel auto išiel odhlásiť vtedy kedy mal on čas, dal jej papiere a teda odhlásený TP na jej meno, a ona si ho prihlásila na seba cca za týždeň .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Namiesto zakladania duplicitnej témy stačilo zavolať na KONKRÉTNY DI keďže na Slovensku platia v každom okrese iné zákony...
Patres64
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.05.2010 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patres64 »

Mam tento problem.Odhlaseny technicky na moje meno v tom istom okrese...ale neviem aku ziadost mam vyplnit na prihlasenie.Dakujem za radu
Patres64
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.05.2010 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patres64 »

Toto tlacivo mam,len neviem co mam vyplnit.Staci iba to spodne?TP je uz odhlaseny a idem tam sam.Na
MINV sa pise ze tam musime byt obaja!Dik za radu
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Na kazdom DI mas informacnu tabulu kde si mozes precitat ako sa postupuje v tom a v tom pripade.
Ak je problem s citanim a porozumenim (1-2.roc. ZS) tak tam mas tetu ktorej sa mozes opytat.

Inac plati to co pisal VLADY.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak to v pohode odhlásili samotnému majiteľovi tak tam teraz snáď nepôjde znova s tebou, nie? :::
Patres64
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.05.2010 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patres64 »

Toto forum sa vobec nezmenilo...Spytal som sa,co mam vyplnit? t.j.
Ziadost o priamy prevod drzby vozidla v aktualnom okrese
ALEBO
Ziadost o zaevidovanie vozidla na noveho drzitela v aktualnom okrese

Dakujem za odpoved...

myotis : vzor bol vyplneny cely...teda pripad ked su tam obaja....a teta,ktora ma byt na informaciach tam nebola...cakalo tam asi 15ludi...

cicmanec : samozrejme ze nepojde,ale preco tato moznost nie je na MINV.sk...alebo alternativna moznost.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sa čudujem ako sa ponektorí sami vys.eriete...

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných