odhlasenie skutra pred predajom

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinhegedus
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.09.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

odhlasenie skutra pred predajom

Príspevok od používateľa martinhegedus »

Ahojte chel by som sa spytat. Bol umna kupec na skuter, pozrel ho pacil sa mu a ze ho naozaj chce. byva mimo okresu. mozem ho odhlasit na jeho meno este pred podpisanim kupnopredajnej zmluvy? akoze len na jeho dobre slovo ze ho naozaj chce? lebo uz mi pisal ci som to odhlasil aby vedel ze ma pre neho prist? co ak ho odhlasim a on si to rozmysli a nepride.. ako mam postupovat?

ja som pocital ze pride podpiseme kupnu zmluvu, vyplati to a ja ho odhlasim. predsa len on ma nejaky papier ze ho kupil a postih je uz len na mne ked by som ho neodhlasil.
prosim o radu
martinhegedus
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.09.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinhegedus »

aj som si myslel .... nerad by som mal nejake problemy .... dakujem
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

jednoznacne neodhlasovat!!! pokial nepodpise kupnopredajnu, ze ho bere alebo ti neda aspon zalohu, v ziadnom pripade!
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ahoj,
Ja by som mu ho odhlásil aj pred podpisom zmluvy, ale až keď ho vyplatí. Alebo záloha aspoň 500€, pokial má seriózny zaujem, nebude to preňho problém....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

ak máš ku scootru papierový TP aj plastovú kartičku tak nech si príde pre scooter vyplatí ho ty mu dáš plastový TP a prípadne prefotený papierový podpíšeš s ním zmluvu a s tým že to odhlásiš a pošleš mu poštou odhlásený papierový . Alebo skrátka sa ráno vyberte spolu na DI a dáš mu ho do ruky odhlásený....Ak chce chlapec scooter tak nemôže byť pre neho problém obetovať jeden deň na odhlásenie...a máš istotu aj ty aj on....
martinhegedus
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.09.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinhegedus »

Technicak mam len papierovy ,,, a ist spolu na DI to je prave ten problem, koli mojej a jeho praci.......... ja myslim ze najlepsie bude ked pride podpise zmluvu, vyplati a ja to odhlasim........ Ved je to snad premna povinnost odhlasit to ked som uz predal aj spodpisom zmluvy nie?

Teraz som snim dovolal a ze uz je zbaleny ze cestuje vo stvrtok kumne a na skutry pojde domov, preto by mu vyhovovalo aby to bolo uz odhlasene aby to v piatok prihlasil lebo ze potom ide na dva tyzdne sluzobne prec.

este jedna vec domov mi pride aj ten umely vodicak coskoro predpokladam ten mu potom dodatocne poslem postou ci ako?
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Ten mu neposielaj-na jak budes potom jazdit?nech si on pekne urobi v autoskole svoj a hotovo
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak TI príde domov kartička TP tak ju asi ani nemá zmysel preberať....by si ju musel niesť nazad. Okrem toho jemu vystavia nový na jeho meno. A nezabudni si prefotiť papierový TP už s odhláškou na nového majiteľa, bez toho Ti poisťovňa nebude chcieť zrušiť PZPčko.
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Nechapem kde je problem, skuter kludne odhlas,,, on pride, podpisete zmluvu, da ti peniaze a ty mu das odhlaseny TP.

V pripade, ze sa nedohodnetem, zajdes na evidenciu, zaplatis myslim 5 eurovy poplatok a auto prihlasis naspät na svoje meno. Ziaden problem v tom nevidim pokial mu neodovzdas odhlaseny TP pred podpisom zmluvy a vyplatenim kupnej sumy.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

presne tak.

Je normalne, ze skuter najprv odhlasis a nasledne mu ho odovzdas aj so vsetkymi dokladmi a zmluvou.

Ja som inak ani auto nekupĂşoval.

System: najpr zaplat, potom odhlasim, je autickarsky = smrdi podvodom.

Navyse - ako je uvedene vyssie, aj keby kupujuci neprisiel - je uplne jednoduch odhlasku zrusit.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

neodhlasuj nic, az po podpise zmluvy, kde je uvedena cena, ktoru ti ma vyplatit.
Aj keby ti zaplatil zalohu a ty odhlasil, tak by si si zhorsil vyjednavaciu poziciu, bol by si velmi prekvapeny, keby ti zrazu kupca povedal, ze ti da o liter menej.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

bullshit
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

Aj keby ti zaplatil zalohu a ty odhlasil, tak by si si zhorsil vyjednavaciu poziciu, bol by si velmi prekvapeny, keby ti zrazu kupca povedal, ze ti da o liter menej.
tak na cene sa snad uz dohodli...
a ked bude potom spekulovat, treba ho poslat doriti nedat mu kluce ani papiere ani zalohu a moze si uz vyjednavat leda tak doma so zrkadlom...

ked nieje spisana kupnopredjna zmluva predpokladam ze ani doklad o zalohe nebude, tudis sa moze nadrapovat kde chce ako chce...

toto je cele take divne ze az...

ved snad pridem, pozriem ak mam zaujem dohodnem cenu, podpisem kupnopredajnu vykesujem a auto ci motorku berem s malim technicakom, velky ti posle postou ked auto odhlasi...

ked nemam useba dostatocnu hotovost a mam zaujem zacvakam zalohu (kolko napisem do KZ pripadne iny doklad ze som platil, ked aj podpisany oboma!) on auto odhlasi a dohodneme sa kedy si pridem pon, podpisat KZ a doplatit zvysok...
toto tu je snad sami spekulant...
jeden nepreda kym nedostane peniaze a iny nekupi kym nieje odhlasene... papiere nema ani jeden... ach... skoda reci...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

preto treba mat doklad o kazdej transakcii najlepsie podpisane oboma!!! samozrejme overit si identytu predavajuceho resp. kupujuceho (ci je ten za koho sa vydava)

a ked jedna ci druha strana porusi dohodu co je na PAPIERI, a zacne sa vyhovarat a nebude chciet vratit peniaze ci vydat "tovar" treba vsetko riesit tresnym oznamenim a sudnou cestou!!!

ale vidis stale sa najdu aj taky co bez akehokolvek papiera idu riesit predaj ci kupu a spoliehaju sa na pekne slovo toho druheho... ano aj ustna dohoda je sice dohoda ale stale je to len ustna a kazdy moze mat svoju verziu takejto dohody aj XY svedkou samozrejme...
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných