Odhlásenie a prihlásenie auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diablikk1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.09.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Odhlásenie a prihlásenie auta

Príspevok od používateľa diablikk1 »

Zdravím
Naposledy upravil/-a diablikk1 v 27.01.2016 10:11, upravené celkom 1 krát.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

naco si chces robit problemy? kasli nanho, nech si ho prihlasi na seba ten komu si ho predal a teda nanho odhlasil a on nech ho odhlasi nakoho chce, ty s tym uz nic nemas, tak to nechaj tak! :3020: toto niecim smrdi! :b:
diablikk1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.09.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diablikk1 »

Daku
Naposledy upravil/-a diablikk1 v 27.01.2016 10:12, upravené celkom 1 krát.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Odhlásenie a prihlásenie auta

Príspevok od používateľa christiane »

diablikk1 napísal: či by som auto nemohol znova prihlásiť na seba a následne ho odhlásiť na neho.dá sa to vlastne?
Dat sa to da,ale vyrobis si celkom pekny problem neprihlasenim auta po predaji.Je urcita lehota do ktorej musis prihlasit po odhlaseni nove auto pri predaji.Ty si svoje co si mal,spravil.To ze ho neprihlasil novy majitel je proti zakonu a to sa potom zvezie na teba.
A aj to co pisal Lakinooo.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nic strasne sa nedeje. Nech si dotycny urobi KO a povinna je samozrejma ZP a moze na seba prvy kupca prihlasit a hned zaroven urobit odhlasku na dalsieho, noveho najitela. Zlata CR, tam sa s tym vysporiadali celkom slusne…
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Nebudem zakladať novú tému, tak priložím sem.

Takýto prípad:

Ak pri samotnom predaji vozidla nebola spísaná plná moc, len štandard zmluva bez overených podpisov a k samotnému odhláseniu nemôže dojsť s dôvodu zatajovania sa nového vlastníka vozidla, ako postupovať. Peniaze sú vyplatené ale nový vlastník má malé osvedčenie (ktoré je potrebné pri odhlasovaní) a bielu kartu. Bydlisko má u rodičov na druhom konci okresu, potom býval v podnájme a teraz nezmámo kde. Kupec bol doporučený cez známeho, no zjavne max. neseriózny a predajca je očividne obetou podvodu a teraz aj rukojemníkom systému, a papierové osvedčenie mu nestačí na odhlásenie...

Ako sa zbaviť takéhoto vozidla?
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Ked si to na neho odhlasil, je to uz len jeho problem, teba sa to netyka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

VašoJožo, čítaj poriadne:
Roadrunner napísal:k samotnému odhláseniu nemôže dojsť
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Sorry,idem sa hanbit do kuta. Treba ist za nim a nakopat ho volakam. Myslim, ze pokial to ten manik neprihlasi, tak ty a ani novy kupec s tym neurobite nic, a ak by si to daval spátne na seba, tak ti to asi nebude hodne tych polatkov okolo toho
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

@Roadrunner, ak nevieš nájsť jeho skús nájsť aspoň auto a vezmi mu TEČ...

Aspoň máš poučenie. Keď som tu ale ja alebo niekto z kolegov napísali ako treba kupovať/predávať auto tak sme autíčkárom boli na smiech lebo oni predali 15 tisíc áut a žiaden problém...
blato@pmxmail.sk
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 29.08.2007 22:21
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa blato@pmxmail.sk »

PO novom auto ak si niekto neprihlasi na seba do pol roka od odhlasky automaticky vyraduju auto,lebo je vela takych aut co su v tyv mrtvej evidencii.V lete 2014 som mal tento problem vymenil som auto odhlasil a o dva mesiace sa mi ozval pan ze kupil auto co bolo pred tym moje ale dotycny ho neprihlasil a predal dalej.Bolo mi pana luto tak mi poslat Tp ja som isiel u nas na Di tam som vypisal male tlacivo aby to nahlasili na mna dovod mi povedal policajt ze mam napisat neuplatnenie prava noveho majitela na prihlasenie a hned som to znova odhlasil na pana ktory ma o to ziadal.Musel som si len spravit poistku ale len v ten den lebo bez PZP ich to nepustilo do systemu.Pan bol vdacny a odmenil ma par eurami za ochotu a zaprisahal sa ze uz auto kupi len od origo majitela.Mohol som s toho vybit dake eura ale ked som pocul pana a jeho jednanie tak mi ho bolo luto.Ale ako pisem po novommas len pol roka a potom nepomoze ani originalita.A na odhlaseni na noveho majitela treba maly tp,velky tp a pritomnost noveho majitela alebo splnomocnenie overene na matrike.Samozrejme moze sa stat ze auto je uz vyradene len ti zoberu spz a je vybavene.Neviem ci ten pol rok plati len odteraz alebo budu ratat odhlasku aj s min.roka.Original sa to vola avizo na noveho majitela.
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Vozidlo ktoré bolo odhlásené na nového majiteľa pred rokom 2016 a ten si ho na seba neprihlásil sa automaticky vyradí (vyhlásia sa za odcudzené) k 30.6.2016
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

cicmanec napísal:@Roadrunner, ak nevieš nájsť jeho skús nájsť aspoň auto a vezmi mu TEČ...

Aspoň máš poučenie. Keď som tu ale ja alebo niekto z kolegov napísali ako treba kupovať/predávať auto tak sme autíčkárom boli na smiech lebo oni predali 15 tisíc áut a žiaden problém...
Veď to, keby sme vedeli kde je auto...

Hľdáme čo najlegálnejšiu cestu. Ale opäť niekto naletel...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

feking napísal:Vozidlo ktoré bolo odhlásené na nového majiteľa pred rokom 2016 a ten si ho na seba neprihlásil sa automaticky vyradí (vyhlásia sa za odcudzené) k 30.6.2016
Feking - ale dopovedz to- POTOM ČO?????????
Potrebujem auto na súčiastky , ale je stále na značkách . Ok tak ho kúpim a neprihlásim nech ho vyradia .
Ale čo ďalej auto na cestu nikdy nepríde ale ostanú mi tabulky a velký TP - hodím to do popolnice alebo čo?
Ak ma aj predvolajú je to priestupok - budú auto fyzicky hladať?
Je tu kopa možností a tým aj otázok
Ozaj viete že poplatok ak si chcete auto nechať po vyradení sa zvýšil?? Na žp musíte po novom zaplatiť 500 eur paušalne bez ohladu na vek vozidla. lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Banda zlodejská, treba ich znova voliť!

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných