Odhlásenie a prihlásenie auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Cicmanec ale koho volit? Daj radu. Ja sa nechcem rozhodovat medzi vacsim ci mensim zlom,pamat mi ako tak sluzi ,tak si pamatam na bacovanie celeho spektra stran...a aspon za seba vravim,neviem koho volit.

Jedine co mozem dufat ze sa nedostane k moci nejaky spasitel co zatiahne generaciu nas a nasich deti do obcianskeho ci medzistatneho voj.konfliktu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aké strany ??? Jednoducho -defenestrácia , a - indiani mali radu starších . Neverím , že by sa v tejto republike nenašli 3-5 ludí , ktorí by to naozaj dokázali . Alebo potom absolutistická monarchia . Slováci sa mai štatisticky najlepšie za panovania Marie Terezie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Vozidlo bude evidované ako odcudzené, keď s ním budeš jazdiť a zastavia ťa, budeš mať problém, keď to auto fyzicky nebude existovať alebo ho budeš mať na dvore nikto nič riešiť nebude, takto vyriešili to, aby sa zbavili áut v tzv. šedej zóne, kedy bolo auto v polomŕtvej evidencii (nie je reálne aby voči každému vlastníkovi začali správne konanie). V ČR to bolo tuším 700 000 vozidiel na SR je ich cca okolo 100 000 vozidiel presne neviem. Najprv to chceli spraviť už k 1.1. ale dali polročné prechodné obdobie, aby si ich stihli majitelia na seba prihlásiť, keď neprihlásia spravia vyššie uvedené. A či voči niekomu začnú správne konanie po novom, keď si na seba v stanovenej lehote neprihlási vozidlo, robiť to mohli aj v minulosti a skončilo cca 100 000 áut v polomŕtvej evidencii, takže každý si môže odpovedať sám...dokonca keď auto bude evidované ako odcudzené nebude podliehať EK a TK
karlik1977
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.02.2016 18:07
Zdieľať na Facebook

odhlasenie - plna moc

Príspevok od používateľa karlik1977 »

nazdar, chcem s a spytat ci ja ako povodny majitel ktory auto predal potrebujem na odhlasenie auta na noveho majitela do ineho okresu nejaku jeho plnu moc, ci mi bude stacit kupno-predajna zmluva ktoru se uzatvorli (neoverena notarom) dik.
lebo mam pochybnosti o novom majitelovi, velky tp som si nechal, cast fora som si tu precital, rovnako ako par vlakien na porade ale nejako nie som z toho mudry... dik.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Z čoho nie si múdry, prosím ťa?! Nechci mi povedať, že si ani na jednej stránke nenarazil na to, že sa zmenili pravidlá a pri odhlasovaní treba fyzická prítomnosť nového majiteľa alebo jeho plná moc s overeným podpisom!
karlik1977
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.02.2016 18:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karlik1977 »

hej mas pravdu... dost som sa zamotal, kedze som si posplietal par veci. kazdopadne, auto mam odhlasit do 15 dni, ak by novy majitel robil problemy (meskal by ci uz umyselne / neumyselne s notarsky overenim osvedcenim o zastupovani pri odhlaseni na jeho meno) mate niekto skusenost ako to riesit? vdaka.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemusí byť notársky , stačí na matrike .Podla zákona je matrika rovnocenná notárovi. Toto potvrdenie si nový majitel musí priniesť už na obhliadku inak sa s ním ani nebudem baviť. Ja ich mám doma opečiatkované a predvyplnené vždy najmenej tri . Totiž používa sa to aj inde na úradoch nielen pri autách. Je dobre upozorniť prípadného záujemcu už v telefone nech si tento papier prinesie zo sebou. lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
karlik1977
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.02.2016 18:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karlik1977 »

oco - ved hej, toto sme opomenuli, posle postou. zatial som to takto robil pri kupe auta 2x a nebol problem, tak ale zacina sa to ale teraz troska natahovat (poslanie notarsky / na matrike overeneho splnomocnenia) tak riesim co dalej. dik.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných