Octavia 2, 1,9 TDI DSG trasenie pri rozbehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MatGO
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Octavia 2, 1,9 TDI DSG trasenie pri rozbehu

Príspevok od používateľa MatGO »

Ahojte. Mám Octaviu 2, 1,9 TDI DSG, r.v. 2008. Pri rozbehu mi trasie celým vozidlom, tzn. najviac to cítiť na 2 a 3 prevodovom stupni. akonáhle pustím plyn, autom prestane triasť. Takisto keď už mám auto rozbehnuté vôbec ním netrasie. Čím prudšie zrýchlenie, tým silnejšie trasenie, resp. jemné zahadzovanie. Keďže to nerobí stále ale iba pri zábere motora, krivé kolesá resp. zle vyváženie som vylúčil. Stretol sa tým niekto??? Ešte sa mi občas stane, že prevodovka dosť tvrdo vyraďuje rýchlosť keď zastanem, resp keď podraďuje do 1, tak jemne trhne autom. Neviem či to môže mať súvis. Budem vďačný každej rade. Ďakujem
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

niekto zneužil môj nick ...
Naposledy upravil/-a zaklik v 01.04.2015 19:34, upravené celkom 1 krát.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Prečo DSG ide prdnúť ???

Tak hádam dvojhmotný zotrvačník nie ??? To je slabina TDI a nie DSG. Vibrácie sú od motora a nie prevodovky. Takže zotrvačník v prdelke :-(
M@te
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 25.12.2008 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M@te »

Presne tak, zotrvacnik dal uz asi papa.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

vobec to nemusi byt zotrvák
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Nemusi, ale v 90 percent pripadoch to je. Mozu to byt vnutorne homoklby, alebo potom chyba vntri v prevodovke. No tebe odisiel spominany zotrvak...
ddemovic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 11.08.2007 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ddemovic »

to co pisali vyssie..alebo aj
vnutorny klb, alebo je mozne ze je odideny silentblok (to co ma byt spojene gumou a tlmit je odtrhnute a nedrzi... :) )
gabara
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.04.2014 11:59
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia 2, 1,9 TDI DSG trasenie pri rozbehu

Príspevok od používateľa gabara »

MatGO napísal:Ahojte. Mám Octaviu 2, 1,9 TDI DSG, r.v. 2008. Pri rozbehu mi trasie celým vozidlom, tzn. najviac to cítiť na 2 a 3 prevodovom stupni. akonáhle pustím plyn, autom prestane triasť. Takisto keď už mám auto rozbehnuté vôbec ním netrasie. Čím prudšie zrýchlenie, tým silnejšie trasenie, resp. jemné zahadzovanie. Keďže to nerobí stále ale iba pri zábere motora, krivé kolesá resp. zle vyváženie som vylúčil. Stretol sa tým niekto??? Ešte sa mi občas stane, že prevodovka dosť tvrdo vyraďuje rýchlosť keď zastanem, resp keď podraďuje do 1, tak jemne trhne
autom. Neviem či to môže mať súvis. Budem vďačný každej rade. Ďakujem



Dobry den idem sa Vas opytat, ci ste ten problem s trasenim.vyriesili? Ja mam ten isty problem. Dakujem za skoru odpoved.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Sorry za off topic:
gabara oceňujem že vieš ako funguje fórum :hero:
MatGO
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatGO »

Dobrý deň, problém s podarilo vyriešiť - problém bol vo vybitých ramenách na prednej náprave. Dajte si to spraviť a bude po probléme :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných