Octavia - výmena budíkov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luciabysta
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.07.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Octavia - výmena budíkov

Príspevok od používateľa luciabysta »

vie niekto poradiť či možem vymeniť staré klasicke budíky1,9tdi-81kwr.v.1999,za tie faceliftové r.v.2004,bude to tam všetko fungovať ako má-otáčky,tachometer???chcem to meniť nie pre paradu ale z dovodu ze tie stare mi spaduju hned po starte a oprava asi vyjde drahšie
Naposledy upravil/-a luciabysta v 27.07.2010 20:27, upravené celkom 1 krát.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Vsetko sa da!!! Ale ti to doma na kolene nespravis. Potrebujes viac veci a naradia ako su len samotne budiky. :41c2: :41c2:
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Tu sú nejaké návody a prerábky Kokty a ak ti stačí len pozadie vymeniť tak to nie je problém http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... ometru.htm
Kokxo
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kokxo »

Pozri skodahome.cz, ja som menil budiky na fabii, mam 2002 a daval som z maxidotom z faceliftu, iba som ich prehodil, naprogramoval vagom a vsetko fachci.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nerob to, v budikoch je imobilizer plus sparovanie s riadiacou jednotkou motora co nespravis bez kabla+softu a teraz sa nebavime o VAG diagnostike ; zaroven neviem ake faceliftove budiky myslis z roku 2004, ale oktavia2 ma inu logiku riadenia a komunikacie po zbernici. A dokonca neviem ci aj fyzicky rozmer...


pozri, ked ti padaju rucicky budikov, tak je to oprava za par stokorun pokial si len trochu sikovny. Navod najdes tiez na tom skoda fore linkovanom hore. Cela vec spociva v tom ze zhori tusim stabilizacny obvod ci co to je... mne osobne sa to stalo tiez, zaplatil som 500 korun chlapovi ktory to preletoval. Neviem kolko ta budu stat tie druhe budiky... vtedy som bol este mlady a sprosty (dnes uz nie som mlady lebo som zostarol !), uz dnes by som si to spravil veselo vlastnymi rukami.

kvoli padajucim rucickam by som v ziadnom pripade pristrojovku nemenil.





> ja som menil budiky na fabii, mam 2002 a daval som z maxidotom
> z faceliftu, iba som ich prehodil, naprogramoval vagom a vsetko fachci.

ako si vycital alebo prisposobil PIN?
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Takze najlepsie aby ti to vymenil niekto kto to uz robil.
Potrebujes vycitat PIN starych budikov , potom musis vediet PIN novych budikov, aby si ich vedel prisposobit a odblokovat imobilizer. Vycitat PIN sa da povedzme s Vag Tacho a prisposobit budiky s Vag Com alebo inym programom Super Vag. Ak mas aspon Vag tacho a Vag com a trufas si, tak to mozes skusit, navod na vymenu budikov a prizsposobenie najdes v programe VIS - vag info system. Ak to nemas doporucujem jednoznacne vyhladat odbornika, alebo cloveka ktory sa tymto veciam rozumie.
janosik93
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janosik93 »

ak chceš, prid, opravím ti tvoje staré .
vymeniť sa dajú, ale bude tam treba vela investicii.
nova airbag jednotka, nova motorovka, kabeláž upraviť, nova rj komfortu........
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

tak tak, kabelaz upravit asi len 1-2 kabliky, ale s airbagom bude problem zopstane svietit, da sa len vypnut kontrolka, inak to pojde bez problemov , stare sa daju opravit do 30€
Kokxo
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kokxo »

Pin som mal napisany na budikoch s maxidotom, iba som vymenil stare budiky, dal tam nove, sparoval som imobilizer, nastavil km, vsetko sa to da cez Vag 304.

Budiky boli s faceliftu jednotkovej fabie, aby som niekoho nedomylil.
janosik93
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 15.10.2009 14:31
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janosik93 »

do akeho auta si ich dal? tie idu len do fabie, lebo maju špecifický konerktor napajania a inde nepasuju .Bez can vedenia su blbe ako bambus :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre niektorych kuzelnikov nepodstatne :)

Igor ta bude otravovat s mojou vecou.
Kokxo
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kokxo »

janosik93 napísal:do akeho auta si ich dal? tie idu len do fabie, lebo maju špecifický konerktor napajania a inde nepasuju .Bez can vedenia su blbe ako bambus :-)


Daval som ich do Fabie
Sphinx02
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.05.2009 16:04
Zdieľať na Facebook

octavia budíky

Príspevok od používateľa Sphinx02 »

opravuje tu niekto budíky na octavii v košiciach alebo blízkom okolí? prípadne máte kontakt na niekoho?
dzovany296
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.03.2015 15:09
Zdieľať na Facebook

aktivovanie novych budikov

Príspevok od používateľa dzovany296 »

dobry vymenil som budiky na octavii 1.9 tdi rok 1998,stare budiky mi odisli a ani cez vag com mi ich nenacitalo vobec, tak som dal nove a teraz ich nacita len neviem ako ich mam aktivovat aby som nastartoval auto,PIN so starych budikov neviem leboo mi ich nenacita , co mam robyt? poradte niekto. dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných