Octavia RS 2.0TDi PD 4/2007 zle (dlho) štartuje za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Octavia RS 2.0TDi PD 4/2007 zle (dlho) štartuje za studena

Príspevok od používateľa vladimirk »

......Zle (dlho) štartuje za studena žhaviče NOVE odskušane na aute takže žavia...Motor olej nežere,tlaky ma,diagnostika nevypisuje žiadne chyby........? Žeby program v riadiacej jednotke????? :suicide:
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

Už som ju tak kúpil.....štartér ok baterka nova :d :D vstreky sú nove menené v Škodovke na zvolavačku aaaaale v riadiacej sa už nekto šprtal máju zvýšenú dávku paliva a to o podstatne dosť zrejme preto lebo turbo je už vybehané ma vôľu a podymuje do čierna niekto to robil na predaj len.... auto je chipnute no neviem kto to robil ............môže to byt tým programom že tam dava toľko nafty ?? ?? ??
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

Uvidím vymením turbo a tam tam sériový program a uvidím potom čo s tým......
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

214000km aj servisna
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

sarvisnu kupis za 30 e aj orazenu alebo sa da vyrobit never serviske.ten chip tam kto robil?skus dat seriovku program neni to problem a od toho by som sa odrazil ja,no ak to nebude ono bude to dlha a nakladna cesta.na tie km musi slapat este dobrre.drzim palce budes to potrebovat.
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

Servisna je overena ne len neako kopiia.....ako program už tam mi nahodil známi ktory ma v tom prehlad... len ma nenapadlo ho tam nechať aspon na dva dni.....ked mi tam dal seriu program tak auto nemalo ťah a to preto lebo turbo je natom už zle ma dost velku vôlu tak mi musel dať späť ten moj s obrovskou dávkou paliva ale to turbo už je na ceste ku mne tak že to riešim len tak informativne či niekto sa s takym pripadom štartovania nestretol.......
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia RS 2.0TDi PD 4/2007 zle (dlho) štartuje za stude

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vladimirk napísal:......Zle (dlho) štartuje za studena žhaviče NOVE odskušane na aute takže žavia...Motor olej nežere,tlaky ma,diagnostika nevypisuje žiadne chyby........? Žeby program v riadiacej jednotke????? :suicide:
Už som ju tak kúpil.....štartér ok baterka nova vstreky sú nove menené v Škodovke na zvolavačku aaaaale v riadiacej sa už nekto šprtal máju zvýšenú dávku paliva a to o podstatne dosť zrejme preto lebo turbo je už vybehané ma vôľu a podymuje do čierna niekto to robil na predaj len.... auto je chipnute no neviem kto to robil ............môže to byt tým programom že tam dava toľko nafty ?? ?? ??

Takže po poriadku lebo to celé dokopy je iba guláš
1 Tlaky má....to je koľko ?! A tlaky čoho vlastne ?
2 diagnostika nevypisuje žiadne chyby.....a predsa tam sú ?!
3 Žeby program v RJ ? ...... nie,ak sa do toho nikto nesr..l
4 Už som ju tak kúpil.... určite si hrdý na seba ! Nemal si !
5 Má zvýšenú dávku paliva ... to je ktorú ? štartovaciu ?
6 Zrejme preto lebo turbo je už vybehané....

Bože tolkoto nezmyslov na jednej hromade sa tak lahko nevidí.
To je dokonalá logika pridať palivo ak turbína netlačí čo má.To by urobil iba intergalaktický idiot.
Máme málo vzduchu,tak pridáme palivo...to je na 1* to môže už jedine dymiť a neísť

Celé to je nezmysel od A po Z
Treba originálny soft a začať z klasickou diagnostikou,nízky tlak,vysoký tlak,parametre,hodnoty,logy
ˇčísla,čísla,čísla ..nie chybové kódy,nemusia žiadne byť,na to si už ale prišiel aj sám.Zaujímavé je to,že ak chybu píše,ľudia jej veria ako barani a pomenia polku motora.Ale ak žiadna hláška nie je,už jej veriť prestanú.len im tam nepasuje tá maličkosť že je všetko na prd a "chyby" niet
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 14.12.2014 12:39, upravené celkom 1 krát.
sysell
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.04.2011 09:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sysell »

Turbo nema na startovanie zdiadny vplyv, baterka, starter? vsak ked dlho toci tak asi je dobra nie?

Logicky co ma vplyv na startovanie dizla? dostatocna kompresia a palivo. Ak ma dobre rovnomerne tlaky ako pises mozu byt zle vstrekovace, moze byt nieco s privom paliva, moze byt daco s riadiackou ak do toho niuekto fusoval. Chod do servisu za niekym kto ma skusenosti s VW a poriadnou diagnostikou, moze byt ja nejaka seriozna chipovacia firma a vylucis aspon tuto moznost. AK to bude ok zameraj sa na vstreky
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

najlepsie auto na svete, 125kW eresa, huliaca ako lokomotiva. K tej sprske intervesmirnych - nieze intergalaktickych - kravin co tu zazneli sa ani neda vyjadrit. Snad k tej servisnej knizke, ja ked kupim nove auto tak servisna knizka, STK, EK, vsetko bude nepriestrelne 40.000km po desiatich rokoch. Este aj videa budem mat natocene kazdy rok, aby si videl ako som starol spolu s autom a ciselka budu sediet. Az na to ze voz bude mat v reali 300.000.


Ked dymi, pridrb mu viac, bude to lepsie. Aj DPFko sa potesi samozrejme ak ho tam este mas, pretoze pri tvojom hura systeme by som sa ani trochu necudoval keby uz neexistovalo. Mimochodom kvoli DPFku mal tento model pozdrzanu vyrobu na osem mesiacov a vzniklo sedem verzii softu len co ja viem.

Turbo vybehane tak mu pridame :) pocuvaj, ked budes nabuduce chory, nechaj si pustit zilou, to v stredoveku dost "pomahalo".

Stastny to clovek ktory ti tento chrchel predal a daleko stastnejsi servisaci ktori sa ti okolo tohoto budu motat. Vidim aj jedno nestastie, majitela... ale to ta asi trapit nebude ved mas predsa nabuchanu oktaviu, nadludsky vehykel.



Jo, Vladko este jedna vec : s rozostupom par hodin po sebe pises :

"auto je chipnute no neviem kto to robil .........."
"ako program už tam mi nahodil známi ktory ma v tom prehlad..."


tak ja neviem. Bud prachsproste klames, nevies kam z konopi a proste potrebujes nejaku radu takze si sa nechcel doznat ku kravine, alebo si tam mal nejaky chip od panbohvieodkoho, nebolo to ani trochu dobre, potom ti tvoj znamy co ma prehlad nahodil nejaky INY program ale toto priamo nevyplyva z toho co si napisal, lenze zase to ani nahodou nie je s kostolnym poriadkom...

no proste taka sedliacka motanica, ako 21rocni chlapci robia. Mal som jedneho takeho na krku, bohuzial.
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

ak to nerobilo hned po chipe tak so SW v riadacke to nema vonkoncom nic spolocne , to je jedina vec ktora ked sa tam da uz casom sa nezopsuje sama od seba
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

Chip tam už bol ! Znami mi nahral sériu program s najnovšiu aktualizáciu a auto nemalo ťah ! dal tam svoj chip a žiadna zmena nenastala a to preto lebo turbo je KO ! ! Tak mi nahral NASPAŤ MOJ PROGRAM ČO TAM BOL !! Aby som mohol zatial na tom chodiť alebo ked tam dal seriu program sa to spravalo ako keby tam bol motor 1.2HTP???

TAK PRETO SA PYTAM ČI MAL NEKTO PROBLEM SO ŠTARTOVANÍM PO --- VÝMENE ŽAVIČOU,PO PREMERANÍ KOMPRESIÍ VO VALCOCH A BEZCHYBNEJ DIAGNOSTIKE AŽ NA TEN POMER VSTREKOVACIEHO PALIVA.....

KEĎ SA NUDÍTE PONIEKTORÝ NEMUSÍTE TU VYPISOVAŤ -- ČO SOM KUPIL ZA ŠROT,KOLKO PEŇAZÍ DO TOHO DÁM TO JE VŠETKO MOJA CEZ KOLKO DO TOHO DAM NIKOHO TO NEMÁ ČO TRÁPIŤ OTÁZKA ZNELA INAK CHLAPCI........POTREBUJEM PORADIŤ NIE ČITAŤ NEZMYSELNE KOMENTÁRE!!!!!!
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Darmo sa ti radi,ak ides bezucelovo bezhlavy na veci.Ked startovanie je tazsie,musi byt chyba preukazatelna na diagnostike.Nie pri vycitavani chyb.Turbo so startovanim nema nic spolocne ako uz tu bolo pisane.
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

Nie ŤAŽŠIE ale DLHŠIE a to je rozdiel.
Diagnostika NIČ NEVYPISUJE žiadne chyby a hodnoty su OK akurat po stiahnuti programu s RJ je dosť vysoka davka paliva NIČ INÉ..........
Ja viem že stym turbo nič nema len som približoval situaciu.
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

Turbo ide len uz ma vôlu medzi vrtulkami a obalom a aj dosť píska stava sa to pri tychto motoroch ked uz ma turbo neco za sebou ze straca na vykone a ked neaky expert co to mal a poznal nekoho co robi programi tak pridal na vstrekoch podstatne vižšiu pavku a to hovorim o dost velkej davke tak to auto bude ešte tahat ale uz dlho nevydrži to turbo večšinou to robia ked ide auto na predaj a nechce nekto davat prachy do turba...uz take tri auta poznam co boli tam spravene čisto na predaj
vladimirk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.04.2011 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirk »

.........Keby som ho mal ja stiahnuty ten program tak ti ho pošlem a hned by si videl a vedel o čom rozpravam keby si si potom porovnal seriu program a tento......

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných