Octavia III, 2015 - Amundsen - dopravne hlasenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robin690
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.07.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Octavia III, 2015 - Amundsen - dopravne hlasenia

Príspevok od používateľa robin690 »

Zdravim,

Nema tu nahodou niekto skusenost s Autoradiom/navigaciou model Amundsen montovany do Skoda Octavia III, r.v. 2015 ?

Funkcia ´´TRAFFIC´´ ukazuje: Dopravni hlaseni: 0 (Zadna hlaseni).

Vie mi niekto poradit, ako mozem aktivovat funkciu dopravneho hlasenia?
(Navigacia funguje v poriadku, tiez radio hlasi dopravny servis)


Dakujem,
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To či rádio trebárs preladí na inú frekvenciu kde práve vysielajú dopravné informácie, respektíve či navigácia automaticky zvolí obchádzkovú trasu je vec toho či tie informácie napríklad o zápche aj niekto "vysiela" a tým nemyslím to že to odrecituje moderátor v rádiu, treba vyslať signál, ktorý spracuje navigačka/radio.
robin690
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.07.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robin690 »

Hlavne mi ide o dopravny servis.
Na predoslom modeli octavie II r.2012 v radiu bolero (bez navigacie) funkcia ´´TIM´´ nahravala dopravny servis dokonca aj pri vypnutom zapalovani a tiez sa dala zo zaznamu spatne prehrat.

Tato nova funkcia ´´TRAFFIC´´ neustale vypisuje to iste: dopravni hlaseni: 0 (bezohladu na to ci na danej frekvencii vysielali DS alebo nie..)

Aku to ma vlastne funkciu a ako sa to nastavuje?

Dakujem,
quadra2030
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 04.03.2013 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa quadra2030 »

TIM alias RDS-TMC je na SK kodovany, pretoze je to sukromny podnik (sponzorovany istym vyrobcom navigacii).. preto ti to nic nezobrazuje, funguje to iba na navigaciach dotycneho vyrobcu.

Ked budes v dosahu ceskych ci rakuskych FM vysielacov, zacne ti to zobrazovat spravy pre prislusny stat.

Dopravny servis (hlasovy) s tym nema nic spolocne.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

tymto sa aj ja zaoberam, ze preco na svk to nejde a mam informacie ze slovenska sprava ciest to ma spustit tento mesiac...technicky im to zabezpecuje firma towercom...ktovie ale ci to naozaj aj spustili/spustia..akosi mi neodpovedali na mail...towercom mi odpisal ze to naozaj technicky zabezpecuje, ze ostatne sa mam pytat slovenskej spravy ciest...

ale aby to fungovalo na navigacii treba mat najnovsiu tabulku lokalizacnych kodov ktora vysla minuly rok v maji, tu musia implementovat vyrobcocia navigacii alebo mapovych podkladov do svojich novych map....

a jasne sukromne si to spravuje uz davnejsie garmin...


mozno tu najdes viac info, ze pre ktore krajiny je podpora tmc v najnovsej mape, len treba zadat vin cislo...
http://updateportal.skoda-auto.com/
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

quadra , TIM je len nahrávanie , mne normálne nahráva každý dopravný servis či to je expres,fun ,E2,,,,( neviem či aj keď nieje naštartované ale to pochybujem ) ,
TIM ti proste len zareaguje na signál ktorý ide s dopravným servisom (keď sa ti pridá samo hlasitosť ) a rádio začne nahrávať . TMC je ale signál ktorý vysiela podrobný dopravný stav.
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných