Octavia I. nepravidelne vypinanie smeroviek a 12V zapalovaca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin2015
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.06.2010 18:27
Zdieľať na Facebook

Octavia I. nepravidelne vypinanie smeroviek a 12V zapalovaca

Príspevok od používateľa martin2015 »

Ahojte,
mam taky problem uz niekolko rokov a stale som nedosiel na to, kde je chyba. Kedykolvek, pocas jazdy alebo uz od zaciatku jazdy mi prestanu znicohonic blikat niektore smerovky to znamena, blika iba cast a blika 2x rychlejsie. Zaroven v tomto stave tiez nefunguje 12V zasuvka zapalovaca.
Za tu dobu som stale nedosiel na ten "kluc" podla ktoreho to raz ide a raz nie. Ak by to bola poistka, myslim si, ze ak by sa to raz pokazilo, uz by sa to nikdy znova same neobnovilo, takze to tym asi nebude. A maju vobec smerovky a 12V zasuvka spolocnu poistku?

Mam Octaviu I. rok 1999 motor 1.9TDI, plna vybava.

Vopred vdaka za vsetky rady.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja nemyslím že by mali spoločnú poistku, pretože ak by aj mali tak budú bu´d blikať alebo neblikať a nie že časť bliká a časť nie , a tá zmena kmitočtu je v poriadku menej žiaroviek-menší príkon a zmena upozorňuje na nefunkčnú niektorú žiarovku a je jedno z akého dôvodu nebliká. Ale môžu mať spoločnú napájaciu cestu niekde v poistkovej skrinke najskorej je robená cestou plošných spojov niekde nejaká prasklina studený spoj zle zaletovaný a pod. Skúsil by som po prejave závady opačný postup, priviesť na plusku autozásuvky priamo plusku napríklad od baterky a uvidí sa .
Ale je to divné....celkovo.... nakolko každá strana smeroviek máva žiarovky paralelne pripojené. Takže tipujem že či to nieje dakde len také že povytiahnutý konektor a pod....Treba hľadať podla schémy.
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

My sme toto teraz riesili na golfe 4 vyskusali sme vsetko, aj kostru sme natiahli priamo od - z baterie. Nakoniec bol zalomeny kablik pri konektore praveho zadneho svetla. Tiez isli normalne, prebehol si cez jamu a bum uz nefungovalo. Skus si pozriet vsetky konektory, popripade si precisti kontakt na kostru.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Packa smeroviek K.O. alebo prerusovac.

Zapalovac nema nic spolocne zo smerovkami. :41c2: :28b7:

Tvoja octavka ma vychytavku ked zablokujes zadne okna tak nejde ani zapalovac. lol :4012:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Logiku to má...zablokuješ okná - nemôžeš vetrať .Ak nemôžeš vetrať nieje dobré dnu ani fajčiť, takže načo potom funkčný zapalovač?...Alebo možno kvôli deckám... alebo možno kvôli obmedzenosti konštruktéra... :2f93:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

vlady: Fajcit a vetrat v aute mozes. :4012: :4012:

Tlacitkom blokujes len zadne okna+ zapalovac. :41c2: :41c2:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja viem aj otvoriť dvere sa dá....ak treba silno moc vetrať .
Ale len mi príde divné zablokujem okná v zadu a vypnem si nabíjačku ...alebo hocičo, čo tam mám strčené... To by bolo asi prvé čo by mi tam vadilo .Je to úplne neštandartné a málokoho to asi napadne ak si neprečíta návod. No holt, nielen Francúzky konštruktér dokáže prekvapiť.... lol
Alebo mám len slabý mozgový potenciál , odceniť a pochopiť príčinu alebo funkciu že načo ??? prečo ??? Vypnem zapalovanie vyberiem kľúčik zamknem auto ...OK vypne sa to, Ale pri zablokovaní okien? :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných