Ochrana laku noveho auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nightbass
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 14.09.2009 13:03
Zdieľať na Facebook

Ochrana laku noveho auta

Príspevok od používateľa nightbass »

Ahojte, coskoro budem majitelom noveho auta a rad by som si nechal osetrit lak bud nejakou ochrannou foliou alebo sprejom.

Mate s tym nejake skusenosti? U koho, alebo produkt ktorym zvladnem sam? Spolahlivost? Najlepsie Kosice-Presov-Poprad okolie.

Dik!
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Zadaj si do google Leštenie áut Zvolen,je tam jeden inžinier ktorý sa zaoberal lakmi v Peugeote,sú tam aj fotografie áut po jeho ošetrení lakov-on Ti určite poradí najlepšie... :2f93:
...Nájdeš tam aj čierny Mercedes z Revúcej-je to môj sused takže som to videl na vlastné oči... :28b7: :2f93: ...ešteže som sedel...
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

nestačili ti tie investície do nového auta ? nerieš a jazdi tými sprejmi a foliami aj tak viac laku ublížiš ako ho ochrániš
drifting.sk
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 19.10.2009 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drifting.sk »

smejo je odborník, to znelo ako: nekúpajte to dieťa, mamička, však ste sa s ním dosť natrápila pri pôrode :-))))))))

ale k veci - máš niekoľko možností a v zásade sa musíš rozhodnúť podľa toho, koľko si ochotný investovať. Osobne by som si kúpil HD WAX kit od Autoglym-u a dva-trikrát ročne celé auto navoskoval (btw, robím to tak). Po umytí celé auto osušiť a v teple to máš za necelé dve hodinky hotové. Voda bude potom z karosérie stekať sama a lak bude dobre chránený aj pred UV žiarením. Sprejom a podobným "teleshopping" krámom sa vyhýbaj, používaj iba osvedčené značky, osobne určite odporúčam práve Autoglym. Ak na to nemáš podmienky, nájdi vo svojom okolí ručnú autoumyváreň, ktorá s touto značkou pracuje a nechaj to urobiť im...
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Priesvitnu foliu alebo proesvitný plasti dip ;)
minik510
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21.10.2009 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minik510 »

Neodporucam ti take neco ako plasti dip.Je to hovadina a folia stoji dost penazi sam si to neurobis.Ako pisal drifter auto umyt osusit a navoskovat a mas to tip top.Kamarat dal plasti dip a doteraz sa stym trapi lebo mu to nejde dole..teraz ten lak dostava zabrat ked to dava dole kadecim.Na kapotu a predny naraznik by som ti poradil ochrannu priesvitnu foliu proti kamienkom a zvyskok si navoskuj nechyta sa nato velmi spina a umyvanie je celkom hracka.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

plastidip je výmysel pseudotunerov a túzerov, najhoršie čo na auto môžeš dať a urobiť mu len a len horšie - keď chceš ochranu daj si spraviť kapotu, poprípade nárazník do čírej fólie odporúčam kvalifikovanú firmu s certifikátmi a materiál od M3 nič iné nedávaj - nebudeš potom musieť riešiť problémi. Mal som česť vidieť autá s plastidipov a fóliou ktorá sa dávala dole v autorizovanej firme, lebo to na tie autá dávali nejaký pobehajkovia kdesi na JRD a teda hrôza des a panika. takže radšej zainvestuje teraz ako potom dávať striekať celé auto, nie je to sranda.
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Čo tak keramická ochrana laku? Malo by to chrániť cca dva roky a efekt podobný autoglymu a naviac vyššia odolnosť voči kamienkom. Nemám s tým skúsenosti. Podobná aplikácia na čelnom skle vydržala cca 10 mesiacov pri nájazde 4-5000 km mesačne.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nejde o to,že AKÚ ochranu laku ale ako ČASTO ,

ja by som na nové auto aplikoval ochranu laku
/nejakú leštenku/ pri každom 5-tom umytí to znamená asi 1x za dva mesiace
bendy
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 03.10.2007 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bendy »

ono dost zalezi na tvojom rozpocte

v ba je firma detail-art ktora sa venuje keramickej ochrane laku aut ktora ma zivotnost vyse 2ch rokov..vygoogli si firmu a pozri si to do detailov..ak mas nove drahsie auto urcite to stoji za zvazenie
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

daj si osetrit lak hocicim a potom pod ho na kefy do linky :40bd:
Kasli na to, mas nove auto, novy pekny lak, nedoskriab si ho pri umyvani a vydrzi ti dlho pekny. A o 5 rokov ho vzdy mozes dat prelestit.
balky231983
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.04.2007 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa balky231983 »

Doporucujem firmu RS autofolie v Kosiciach.
Robia ochrannu foliu 3M. Ziadne rezanie po
karoserii nozikom. Podla softveru ti vyrezu
presne na tvoje auto diel, ktory si zvolis.
Folia je hruba ale na aute nieje skoro vobec
vidiet.
Mam to 3 roky a zatial je to OK.
Turbogolf
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.10.2007 18:50
Zdieľať na Facebook

lak

Príspevok od používateľa Turbogolf »

Otazka: preco chces chranit lak foliou? Potom ked to budes predavat, aby sa novy majitel tesil a ty si to predal za viac €?
Auto ma byt krasne leskle a mas mat z neho radost kazdy den...

Folia, Plastidip : priehladna folia(taky lesk ako lak nema...je polomatna) a o Plastidipe radsej pisat nebudem...

Mas nove auto...daj ho niekde poriadne navoskovat niecim kvalitnym a vyhybaj sa kefam v umyvarke(alebo aj bezdotykovym umyvarkam) tam pouzivaju v 1.kroku "agresivnu chemiu"...pravidelne sa o to auto staraj umyvaj rucne kvalitnym samponom a par x za rok navoskuj a bude dlho pekne... :42f9:
dzongy
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.12.2009 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzongy »

:3c90: na nove auto aspon rok nic potom plasti dip ok ja ho mam na prednom narazniku podbehy treba streknut vetsiu vrstvu ide to v pohode dolu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zas ďalší ktorý chce slúžiť autu...Ozaj nemáte čo zmysluplné na robotu alebo kam dávať prašule....Ja som moje auto neumyl už vyše roka ....je škaredé, špina zažratá a aspoň mám dobrý pocit , že nikomu nebude podávať paprče. :40bd:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných