Obrysove svetlo

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peterpri
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.07.2015 12:31
Zdieľať na Facebook

Obrysove svetlo

Príspevok od používateľa Peterpri »

Zdravim. Nesvieti mi prave predne obrysove svetlo na mojom passate b6 1,9,77kw, 2008. Mozu mi dat za to pokutu ? A viete mi poradit ake ziarovky si tam mam kupit ? Chcel by som vymenit aj tie na zlto svietlace stretavacky za nejake slabucko modre tak aby to ladilo
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

S čím aby to ladilo, s farbou očí tvojej frajerky?!

Pokuty sa bojí, ale aby vybral jednu pokakanú žiarovečku to nie, radšej založí tému na fóre... :::

Ide tam obyčajná celoslenka...
Peterpri
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.07.2015 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peterpri »

Skoda ze fora su plne podobnych bulov. Na aute 2cm vrstva ladu,vonku mrze a ja kazdy den chodim do prace. Cestou z prace mi prestalo svietit a ked som prisiel domov zalozil som temu na forum k tomu urcenom lebo som vedel ze minimalne do vikendu sa k tomu nedostanem. A som jeden s tych ludi co nemaju vela odjazdene a na aute som v zivote nic nerobil (mam na to mechanika ale som v zahranici) tak sa obraciam na mudrejsich odomna len skoda ze musel odpisat akurat ten najmudrejsi.
Peterpri
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.07.2015 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peterpri »

ak by mi niekto vedel povedat v com by mohol byt problem bol by som vdacny lebo spominana ziarovka mi nesvietila, ked som isiel do prace tak mi uz svietila a ked som isiel z prace tak znovu nesvietila a teraz svieti :d :D za rozumne odpovede vopred dakujem
Insomnia
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30.03.2008 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Insomnia »

Vyuzijem tuto temu na to aby som sa opytal na jednu vec.. Do parkovaciek som si buchol vysokosvietive diody :-\ ano su nehomologovane a hanbim sa zato.. pouzivam ich vsak ako denne svietenie a dnes ma akurat zastavili policajti ze to co svieti su parkovacky a to ako denne svietenie nemoze byt nehladne na to aky vysoky vykon ma ta ziarovka.. pokutu som odmietol zaplatit s tym ze ved svietim.. teraz bude nasledovat spravne konanie kde ako priestupok bolo uvedene ze nesvietim s tym ze si policajt spravil foto na ktorej mi svietia parkovacky s tymi diodami.. aky mate nazor na tuto situaciu?? osobne si myslim ze ked pokutu tak za nehomologovane svetla (to ich vsak nezaujimalo) ale nie za to ze nesvietim hlavnym svetlometom cez den ale len parkovackou co v mojom pripade osadene vysokosvietivou diodou.. Som podla vas v prave alebo nie??
Insomnia
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30.03.2008 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Insomnia »

Osobne som čítal par článkov a nikde som nedostal jednoznačnú odpoveď že som pochybil.. Citujem z článku... Ďalšou povolenou možnosťou je zapojiť denné svietidlá tak, že fungujú aj ako náhrada predných obrysových svetiel. Najmä nové vozidlá ich majú takto zapojené. Pripájam aj link kde sa o tom pojednáva http://auto.sme.sk/c/6762671/denne-svie ... z4FPBMYvr0. Čiže s tou pokutou to podľa mňa nieje také jednoznačné
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

"zapojiť denné svietidlá tak, že fungujú aj ako náhrada predných obrysových svetiel" nerovna sa dat diodu do parkovaciek. Keby to tak bolo tak sa nepredavaju vsetky tie DRL sady a pol naroda by tam uz tie diody malo. S pokutou to bohuzial jednoznacne je. Bolo vozidlo osvetlene podla predpisov? Nebolo. Pripad uzavrety.
Insomnia
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30.03.2008 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Insomnia »

Okej mate pani pravdu nieje to homologovane s tym plne suhlasim ale to po mne nikto ani nepytal ziadnu homologizaciu certifikat alebo ci to mam alebo nemam schvalene.. Keby mi povedal policajt ukazte mi certifikat od toho svetla ok nejdem sa dalej bavit nemam ho bum pokuta - zaplatim.. Ale tu slo o to ci svietim alebo nie a ja som svietil co ostatne dokazuje aj fotografia ktoru si policajt spravil na mieste. Aj v protokole bolo napisane ze som jazdil bez zapnuteho osvetlenia.. a to nieje pravda svetla boli zapnute. Ale ok sam som zvedavy ako to cele dopadne :) kazdopadne diky za diskusiu
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Insomnia napísal: ze to co svieti su parkovacky a to ako denne svietenie nemoze byt
Ked svietenie parkovaciek povazujes za denne svietenie,to ti uz potom mozu namiesto svetiel svietit aj smerovky.A naco svetla?
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

A pri zapnuti tlmenych svetiel sa tvoje vysokosvietive diody za ktore sa hambis zazracne preorientuju na prapôvodne parkovacky :4090: ??
Dobreeé... ved uvidis ako dobre si na tebe zgustnu :3035:
Potom nezabudni napisat, ako si na spravnom konani dopadol. Mnohí su zvedaví a nezabudni tam hrat poskodeneho ctihodneho obcana :-\
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Policajny stat :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

christiane napísal:
Insomnia napísal: ze to co svieti su parkovacky a to ako denne svietenie nemoze byt
Ked svietenie parkovaciek povazujes za denne svietenie,to ti uz potom mozu namiesto svetiel svietit aj smerovky.A naco svetla?
predstav si ze v amerike americke auta podaktore maju denne svietene spravene tak ze im svietia predne smerovky
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní