Oblepenie foliou -car wrapping

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skvrndsa
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.12.2010 14:39
Zdieľať na Facebook

Oblepenie foliou -car wrapping

Príspevok od používateľa skvrndsa »

Ahojte,

nenasiel by sa niekto kto by ma naucil zakladne veci ohladom polepu aut niekde od Ziliny po blavu ?Napriklad ze by robil auto aze by som sa mohol na to pozret niekedy ?
Casto totiz menim auta a nemam rad rovnake auto dlho...rad by som si zmenil sem tam farbu na mojom aute.Skušal som plasti dip a nepaci sa mi to...radsej by som dal foliu.
Stacilo by mi jeden den sa prist pozret a samozrejme aj by som pomohol podrzat alebo vytlacat bubliny.Nechcem to robit ako biznis iba cisto pre seba na svoje auto si to dat a naucit sa to.Ak sa niekto taky najde napiste mi tu alebo pripadne sms na 0910 472 552.Dik :2f93:
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ak sa ta smiem opytat, co sa ti na PlastiDipe nepacilo, nepozdavalo?? Planujem to totis na jar strieknut na auto, preto sa ta to pytam. Dik za info.
skvrndsa
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.12.2010 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skvrndsa »

Ja to urcite nebudem robit sam...Bud kamos alebo zena mi pomoze...ale rad by som to videl nazivo...baron nechystas sa to robit znova ?:-) Kolko folie trba na 1 auto ?
No a plasti dip ?Paaani to je vec teda.prezliekol som auto z ciernej do bielej....ale...stale na dverach cierna presvita...po prve...po druhe ....su tam vidiet flaky z dialky po tahani pistole .a je tam 7,5 litra plasti dipu cize vobec nie je cena lacnejsia ako foliovanie....viac by som do toho nesiel a ked uz ano jedina tmava na tmavu a bleda na bledu...inak mozem ti predat pistol Wagner na stiekanie za polku..raz pouzitu :-))))
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ja to chcem dat na strieborne auto a urcite viac (4-5) vrstiev. A taku pistol mam doma . Dik za odpoved :)
domco17
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 03.04.2012 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa domco17 »

Ahoj, ja som si olepoval doma cele auto (octavia), robil som to s bratom, ako napisal Baron, na youtube je kopa videii, navodov, tiez som siel podla nich, aj ked by si mal lepsie ako vreavis pozriet si profika ktore ma uz nejake muchy vychytane a vyvaroval si sa chybam ako ja, kde okolo svetiel mi vidno zmrestenu, pokrcenu foliu, ale konecny vysledok v mojom pripade je fajn ja som spokojny. A ak sa do toho pustis kup si kvalitnu foliu, ja som kupil z lacnejsich na cele auto ma vysla cca 180 e, ale na miestach okolo spz a pod kluckami sa mi odliepa, ale ako riesenie na rok, ked mas rad zmenu je to dobre riesenie, ale nezabudaj ze to musis mat zapisane v TP( alebo mal by si ).
skvrndsa
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.12.2010 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skvrndsa »

No ja som dal bielej 13 vrstiev a stale presvita...na striebornu mozes dat vsetko aj ciernu aj bielu a je to ok.
ale na ciernu len ciernu.na cernu strechu som dal 5 vrstiev cernej a bolo tok..ale ten zvysok ?Uz si to skusal ?
Ja sa to toho oblepenia pustim sam ale fakt musim najst niekoho kto mi to ukaze......
Snad sa taky dobrak najde...pri tej frekvencii ako menim auta ja....je to nakladne dat to robit vzdy niekomu inemu
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Este som to neskusal, preto sa pytam co a ako. A na tu foliu na tvojom mieste sa sam neustim kedze aj vo firmach cele auto jeden neoblepuje. Len na bok ti treba na zaciatku troch (ty+dvaja). Potrebujes aj na kt. si mozes nastavit teplotu a nie taku za 10eur z Tesca. Kvalitnu skradbku s kt. vyhladis tu foliu. A najdolezitejsie je kvalitna folia. Ak sa ti to nepodari tak mas fuc peniaze a aj foliu. ...oplati sa ti to? Lepil som na strechu foliu a viem o com to je. Strecha je relativne rovna plocha a dost tazko sa to vyhladzuje...blatnik, dvere, klucky...kapota...nezavidim ti. A o narazniku ani nehovorim. Vela stastia :300f:
skvrndsa
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.12.2010 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skvrndsa »

Presne preto potrebujem niekoho kto mi nazorne ukaze co to je za pracu...videa na nete vyzeraju jednoducho ale realita je ina....to iste ako plasti dip...doteraz lutujem ze som sa do toho pustil....

Stacilo by mi aj cislo na niekoho kto to lepil uz.

Kym urobim cele auto skusim si to na zrkadlach...tie su tazke takisto.
Filip161
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 08.06.2009 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Filip161 »

My vo firme lepíme a ako ti už predomnou písali:
Kúp si kvalitnú fóliu!!!

Je to o tom, že kúpiš aj za 100eur na celé auto, ale vydrží rok maximálne.
Najlepšie značky na trhu sú: KPMF, Oracal, Avery, APA, 3M...
Neviem aké auto chceš lepiť, ale napr. na taký passat sedan potrebuješ približne 15-16bm, teda klasických metrov.
50% a možno viac úspechu je poriadne očistiť auto. Ak nemáš špeciálne prípravky, tak stačí lieh ale opatrne aby ti nezmatnel lak.
Potrebujes kvalitnú stierku s dobrým filcom, aby si nepoškrábal fóliu.
Na nahrievanie ti stačí fén.
A ako dlho ti to bude trvať? Ak to budeš robiť sám a dajme tomu, že budeš mať fóliu so vzduchovými kanálikmy, ak si priemerne šikovný človek, tak ti 5-7dní. Samozrejme ak chceš aby to vyzeralo kvalitne a nie ako keby tú fóliu požula krava :)
Každopádne držím palce.
skvrndsa
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.12.2010 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skvrndsa »

Dik Filip,
som si vedomy ze jednoduche to nebude a chcem to robit tak ze diel alebo dva za den a nie naraz to je jasne.

ale nepustim sa do toho kym neuvidim ako sa lepi aspon jeden diel na vlastne oci....
Aby to nedopadlo ako s plasti dipom

Hadam sa tu najde taky clovek ktoremu nebude vadit ked sa mrknem na neho ako to lepi....

Ja chcem lepit Mercedes c klasse 2002...
To je velkost asi ako octavka
Filip je to moc zlozite ?
ako videa som videl na kvanta...ale mna skor zaujima realita.Foliu budem mat aj s kanalikmi
joyhg
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2008 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joyhg »

Hlavne čo potrebuješ je trpezlivosť, kvalitná fólia a dodatočné lepidlo, najlepšie 3M. Na Octavku mi bolo treba 12m fólie ale strecha je čierny a kapota je biely carbon, takže ešte 3m carbonu. Trvalo to 5dni, už sa tomu venujem nejaký ten rok a robim to tak, že všetko ako nárazníky svetlá, lišty, kľučky, tesnenia okien odmontujem, aby tá fólia bola dobre zahnutá aj za okraje. Takto sa nebojím ísť ani na wapku, bo mi tu fóliu prúd vody nepodfúkne. Kukni, mam ju aj tu , je na predaj.
<LINK ZMAZANÝ>

[img]http://imgupload.sk/images/k/a/ka627ilz4ff3209jvr1c_thumb.jpg[/img][img]http://imgupload.sk/images/5/6/56ycfm2gn4eghrfsm4fh_thumb.jpg[/img][img]http://imgupload.sk/images/r/a/raww3kasv3ltpg2xu5we_thumb.jpg[/img]
[img]http://imgupload.sk/images/e/z/ez1qnsybnhbe5pbldlg5_thumb.jpg[/img][img]http://imgupload.sk/images/6/p/6p5tjin5g8lwa7sagrhs_thumb.jpg[/img][img]http://imgupload.sk/images/5/y/5yb9kxzd3s54tcypfcst_thumb.jpg[/img]

- Sorry ale na fórach neinzerujeme, príspevok upravený.
- attatlas
skvrndsa
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.12.2010 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skvrndsa »

Joyhg prosim Ta je to tak brutal tazke ze sa to neda zvladnut svojpomocne ?Ako nemyslim si ze je to lahke to je jasne...ale keby som to lepil po castiach a trpezlivo hadam by som to zvladol nie ?Nedal by si cislo na seba ?Keby som potreboval nejaku radu...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

nemohol by sem niekto prilepiť odkaz,či link ,

KDE objednám, či kúpim fóliu ??

Lebo doteraz čo som sa priamo pýtal maníkov,čo mali oblepené autá,tak nikto nechcel prezradiť,odkiaľ má fóliu...

P.S. Google poznám, aj som ho použil ale nic-moc.
carnex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.12.2008 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carnex »

sulino30
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.06.2007 18:44
Zdieľať na Facebook

Plastidip

Príspevok od používateľa sulino30 »

Ja by som len rád prispel skusenostou s Plastidipom.Kazdy by mal vediet,ze tak ako nie je jednoduche lepit foliu tak nieje jednoduche striekat Plastidip.Ano videa na youtube su pekna vec ale realita je niekde uplne inde.Ja mam nastriekane BMW e61 červeno čierna kombinacia.Islo na to 6 vrstiev co predstavuje 23litrov plastidipu( s riedidlom) urobil mi to za 700eur a som max spokojny vyzera to MEGA a mozem to hocikedy stiahnut bez toho aby som cistil celu kasnu od lepidla ako keby som daval dole foliu.Takze je to urcite vec nazoru a vkusu ale Ja vrele odporucam.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných