Objektivna zodpovednost - vzhlad radaru

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Objektivna zodpovednost - vzhlad radaru

Príspevok od používateľa skajfon »

Ahojte.
Zaujima ma jedna vec. Ked policia meria rychlost stylom objektivnej zodpovednosti, ako na to vodic pride?
Totiz, co som si doteraz myslel (na zaklade reportaze v televizii), ak sa policia zameriavala na OZ, tak stalo niekde pri krajnici odstavene vozidlo vybevene potrebnou technikou, kde policajt len pozeral na monitor, ako mu system sam meria rychlost na autach, zaznamenava z toho foto s informaciami.

Avsak dnes ma zmiatla situacia, kedy stali na parkovisku pri ceste policajti s klasickou trojnozkou, ta bola namierena na prichadzajuce vozidla a oni dvaja stali vedla trojnozky ako panacikovia. Na mieste, kde by nemali moznost odstavit vozidlo priestupcu.

Vie teda niekto akymi meracimi pristrojmi policajti vedia riesit OZ ?
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Toto vsak bolo v meste, kde hned bola krizovatka a naozaj by tam nemali kde odstavovat.
Je vobec ten radar na trojnozke schopny merat takto samostatne bez obsluhy prislusnika ? Predsa vzdy pri normalnych meraniach do toho pozera policajt a meria rychlost manualne.
rs01
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26.09.2007 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs01 »

Ten merač má aj automatický mód, takže po jeho zapnutí ho nemusí nikto obsluhovať.....http://www.antiradarypresov.sk/index.php?id=3&ni=4
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Asi si pozeral moc filmov o policajtoch, keď sa zamýšľaš nad takýmito ptákovinami.
Myslím že je úplne, ale úplne jedno ako si policajti zaznamenajú identifikáciu tvojho vozidla a údaj o jeho rýchlosti v čase merania, pre ďalšie použitie na vymáhanie pokuty podľa zákona o objektívnej zodpovednosti.
Môže sa to udiať automaticky pomocou radaru, ktorý zaznamenáva každé prechádzajúce auto ktoré išlo nad nastaveným rýchlostným limitom, ale rovnocenná je možnosť že policajt s radarom na trojnožke sleduje situáciu a keď vidí na radare že auto ide rýchlejšie ako on uznal za ešte akceptovateľné, tak záznam o jeho rýchlosti uloží do pamäte.
Či je radar na trojnožke alebo v krabici pri ceste, to pri aktuálnom stave techniky nie je vôbec podstatné.
To že ťa nezastavia hneď alebo hoci 1 km ďalej, to nič nemení na stave, že môže byť od majiteľa vozidla za to vymáhaná pokuta.
Na to je ten zákon o obj. zodpovednosti.
Ak sa mýlim, nech ma nejaký prítomný policajt opraví.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz : trocha ťa predsa len poopravím. Ukladá sa každý záznam nie len ten čo policajt uzná za vhodné.To by potom kamošov neukladal vôbec. Takže orgán nastaví rýchlosť , mašinka sníma a nad limit automaticky ukladá. Na konci smeny sa pameťové karty odovzdajú operačnému a na druhý deň ich má náčelník na stole. No a zase on má v popise práce , že musí námatkovo skontrolovať 30% záznamov samozrejme aj s protokolom ako bol daný priestupok riešený.To je jedna cesta . Druhá cesta sú rôzne "bonzácke" stránky a linka MV na ktorú dobroprajní slováci posielajú tipy na hriešnikov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Takže zase sa to dá oj..ať,pretože ten "kamoš"nemusí byť v tých 30 percentách skontrolovaných šéfom,a dobrý známi dobrých známych,kamaráti kamarátovho kamaráta budú náhodou v tých 70 perc.náhmatkovo neskontrolovaných.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lakinooo napísal:Dnes merali na R1 z mosta, a previnilcov odstavovali o pár km ďalej pri kontrole známok. Čiže kludne odstavia ďalej.
Pravda, to tam robia bežne...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Podľa toho, ako sa tu jazdí, stále tých radarov nie je dosť.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pepo64 napísal:Takže zase sa to dá oj..ať,pretože ten "kamoš"nemusí byť v tých 30 percentách skontrolovaných šéfom,a dobrý známi dobrých známych,kamaráti kamarátovho kamaráta budú náhodou v tých 70 perc.náhmatkovo neskontrolovaných.
Ver tomu že nedá . Práve na takýchto sú tie bonzácke linky a fungujú . Ja osobne sa priznám , že keď vidím pri Lídli parkovať bielu X5 na mieste pre invalidov tak okamžite volám . Maník chytil tri krát po 300 evri a nepoučil sa . Najbližšie to bude tehla do predného skla.
Taký náčelník dostane karty z 50tich radarov denne a nemá ani len šajnu kde sa tí "kamoši" nachádzajú. Ryba smrdí od hlavy toto sa rieši cez strany a politikov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A ešte jedna drobnosť _ objektívna zodpovednosť sa rieši elektronickou cestou . Čiže bez zásahu človeka , ak majú nastavené "len kontrolovať a pokuty poštou" , zvyšok zabezpečí systém. Aspoň že to funguje , sice s meškaním tri mesiace ale pokuta predsa len príde. :d :D :d :D :d :D :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

prave vcera som videl ked nejaky vidliak odparkoval pred tesco na mieste vyhradenom pre taxikarov lebo to ma najblizsie k vstupu, hliadka presla okolo akoby sa nic nedialo. zhodou okolnosti tam fajcil aj sbs-kar, pytam sa ho ci volava aspon mestskych, ze nie, vraj preto ze to je sukromna plocha a nechcu to riesit (wtf).
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Zase samá rozumná odpoveď, ach bože. Takže Tá Vaša trojnožka, či ako to voláte je meracie zariadenie LIDAR, preto je na trojnožke lebo oproti Trucamu je podstatne ťažší na držanie v ruke. LIDAR sa nedá nastaviť aby bez obsluhy meral sám, treba to zacieliť na vozidlo a odmerať.Viac je tu zbytočne písať. Pekný deň :d :D
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

sbf napísal:prave vcera som videl ked nejaky vidliak odparkoval pred tesco na mieste vyhradenom pre taxikarov lebo to ma najblizsie k vstupu, hliadka presla okolo akoby sa nic nedialo. zhodou okolnosti tam fajcil aj sbs-kar, pytam sa ho ci volava aspon mestskych, ze nie, vraj preto ze to je sukromna plocha a nechcu to riesit (wtf).
Ja som to kedysi riešil represívne, keď som ešte bol na vozíku. Zastavil som za ním a teda nemal ako výjsť von. Potom som išiel v kľudne nakupovať, väčšinou tak na 2-3 hodiny. Niekedy som si aj kávičku dal v kaviarni, takže sa to predĺžilo. Keď videli vozíčkára prichádzať ku autu, ich zlosť a nadávky v sekundy prestali a každý jeden nemal pol slova. Dnes by už aj vozíčkárovi rozbili hubu bez mihnutia oka.

Avšak takého, kto by parkoval cez dve invalidné miesta, som tuším ani ešte nevidel. Bezohľadnosť postúpila odvtedy na vyššiu úroveň.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Objektivna zodpovednost - vzhlad radaru

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

skajfon napísal:Ahojte.
Zaujima ma jedna vec. Ked policia meria rychlost stylom objektivnej zodpovednosti, ako na to vodic pride?
Totiz, co som si doteraz myslel (na zaklade reportaze v televizii), ak sa policia zameriavala na OZ, tak stalo niekde pri krajnici odstavene vozidlo vybevene potrebnou technikou, kde policajt len pozeral na monitor, ako mu system sam meria rychlost na autach, zaznamenava z toho foto s informaciami.

Avsak dnes ma zmiatla situacia, kedy stali na parkovisku pri ceste policajti s klasickou trojnozkou, ta bola namierena na prichadzajuce vozidla a oni dvaja stali vedla trojnozky ako panacikovia. Na mieste, kde by nemali moznost odstavit vozidlo priestupcu.

Vie teda niekto akymi meracimi pristrojmi policajti vedia riesit OZ ?

:28b7: :2f93:

Jazdi ako clovek a podla predpisov a potom ta to nemusi trapit a zaujimat ze co a ako a preco . :41c2: :41c2:
swab77
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.01.2007 00:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swab77 »

mám pocit, že radarov je na cestách stále málo podľa toho ako zopár jednotlivcov pilotuje v mestách, alebo cez dedinu. A určite by nebolo od veci občas merať aj na príjazdových cestičkách medzi panelákmi.
Jazdite zodpovedne, každý z nás chce, aby ho doma všetci čakali
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre tých dvoch nado mnou : človek stále nie je orozený druh a aj horbári chcú mať robotu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní