Objektivna zodpovednost vs. adresa

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Objektivna zodpovednost vs. adresa

Príspevok od používateľa stanno »

Zdravím,

chcem sa spýtať znalých. Pred časom som sa presťahoval a nebol som updatnuť technicky preukaz, teda je tam stará adresa. Občiansky preukaz mám samozrejme zmenený.

Ak spácham priestupok a budu na mňa chcieť aplikovať objektivnu zodpovednosť, na akú adresu to pošlú? Čo sa stane, keď sa to vráti nedoručené, lebo adresát tam už nebýva??

Obávam sa, aby ma po rokoch nedobehli prípadné pokuty aj s úrokmi... Ako sa viem dozvedieť, či mám niečo na rováši? :))

Snažím sa jazdiť podľa predpisov, ale človek nikdy nevie.. a poznáte to.. sú úseky kde je napr. 80tka a všetci tam idú 100..niekedy podľahnem :)

Vďaka za info.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

policajti maju register obyvatelstva, najdu si ta, ked budu chciet :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Riešiť blbosti namiesto dania si do poriadku papierov (čo si inak povinný do 14 dní od zmeny). Také slovenské...
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

šak hej hej, sa chystám, len sa musím odhodlať
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

cicmanec napísal:Riešiť blbosti namiesto dania si do poriadku papierov (čo si inak povinný do 14 dní od zmeny). Také slovenské...
Cico : moje decká už teraz , ako slobodné , bývajú každú chvílu v inom podnájme, čiže register sa nechytá . Ak ma naserú a nebudem im preberať poštu???? Aj keď ma hneď predvolajú na vypočutie , trt sa dozvedia , lebo proti rodine vypovedať nemusíš . A ešte čo potom to auto , čo máme napísané na mrtveho dedka . Tam mu tú OZ položím ku krížiku, či???


Všetci tu viete len čo je povinný občan , ale nikoho nezaujíma čo je povinný ŠTÁT voči svojim občanom , z potu a krvi ktorých žije. :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Všetky úradne doporučené zásielky sa považujú za doručené do troch dní od ich uloženia a je úplne jedno či si ich adresát preberie alebo nie.
Ak si adresát zásielku do troch dní od uloženia nevyzdvihne, považuje sa posledný deň tejto lehoty za deň doručenia, i keď sa adresát o uložení nedozvedel.
Keďže sa zásielka považuje po troch dňoch za doručenú začína plynúť lehota na odvolanie (zaplatenie pokuty). Po tomto termíne môže byť sankcia vymáhaná súdne (exekútor). Správny orgán nie je povinný posielať upomienky o nezaplatení pokuty.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

elephant, ako teda môžem zistiť, či mám v tejto veci nejaký dlh, resp. či voči mne evidujú nejaký priestupok??
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Na dopravnom inšpektoráte v mieste evidencie vozidla.
Ale keďže polícia ma na riešenie priestupku lehotu 2 roky tak je celkom dobre možné že v čase keď sa budeš pýtať priestupok ešte nemusí byť zaevidovaný.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Inac uz teraz ta caka 100 - eurova pokuta , povinnost je do 14 dni , pisem z vlastnej skusenosti
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A teraz nech mi niekto vysvetlí, čo bolo za feudalizmu horšie a dnes je akože lepšie....Robotu mali poddaní zabezpečenú od feudála platilo sa desiatok kráľovi a desiatok cirkvi...To bolo všetko.... :2f93: Dnes je to zelený výpalník na každom kroku a plus zásielka je braná ako doručená ak je aj nedoručená. Zaujímavé že na doručenie zásielky si človeka nájsť nevedia, ale pri exekúcii to ide potom zrazu jak po masle...
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

braga napísal:Inac uz teraz ta caka 100 - eurova pokuta , povinnost je do 14 dni , pisem z vlastnej skusenosti
braga, to fakt??? kokos. A to ako mi daju, kedy? Keď prídem urobiť zmenu v techničaku, hneď fasnem pokutu?? Si ma potešil :(
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Čo bojíš...vybavíš si papier že si bol nemocný.Všetko ide ak sa chce, tu na SK ľudia nechodia na základe takýchto papierov roky k súdu ako obžalovaný, a nie že nejaká pokuta za zabudnutie prehlásenia bydliska...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Bajo napísal

policajti maju register obyvatelstva, najdu si ta, ked budu chciet :)



Niekoho nájdu, a niekoho nie.


Obrázok
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Inak ja som sa presťahoval , a občiansky ani ostatné dokumenty , novej adresy nedostali. A tak mi chodilo všetko asi na starú adresu, a nik ma nehladal. Je pravda ,že je tomu asi 10 roky dozadu a to bol ônakvejší bordel.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Radosť čítať niektoré názory, ja len nechápem ľudí čo v kuse majú problém so štátom prečo sa odtiaľto neodsťahujú do krajiny, ktorá im vyhovuje? Taktiež ako nepochopím voličov Smeru, ale čo už. Ale všetci sú v kuse na nete nespokojní, také typické Slovenské.

Zadávateľovi by mali poskytnúť info na mieste príslušnom KR PZ. :4012:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných