Obchody v nedeľu zatvorené

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
9
41%
Nie
8
36%
5
23%
 
Celkom hlasov: 22

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

martincichy napísal:V sobotu na obed zatvorit a otvorit az v pondelok. Nechal by som otvorene cukrarne a restauracie.
A v cukrárni a reštaurácii väčšinou pracujú ženy, takže zatvoriť cukrárne, reštiky, čerpacie stanice PHM, nákupné centrá, aquaparky, múzeá, kiná, kúpaliská, ihriská,zakáz v nedelu sportové podujatie, nechať open iba kostoly.
Zakáz v nedeľu ochorieť, vzniknút požiarom zákaz, policajtom voľno, vlaky a autobusy zastaviť, prečo len maloobchod?! zatvoriť? :4012: Veď aj železničiar chce volno, aj autobusár chce byť s rodinou, a farar rodinu nemá nech sa modlí za hlúposť naroda
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

pidizvi napísal:Ludia robia aj dobrovolne v nedelu.
Pred chvíľou v TV: 90% zamestnancov v maloobchode by privítalo, keby boli obchody v nedeľu zatvorené. Ale „odborníci” by to nechali na trh a dohodu zamestnanec-zamestnávateľ, lebo veď sú obaja v rovnakom postavení a môžu si slobodne vybrať, že?

Aj tu vidieť hlúposť a obmedzenosť - to čo je inde bez problémov je u nás celonárodný problém; ľudia sa nechcú vzdať príplatkov, ale v prieskume 90% v nedeľu robiť nechce; ďalší si potrebujú kúpiť v nedeľu tehly lebo cez týždeň robia 12 hodín a vo zvyšných voľných hodinách si doma nemajú z čoho murovať a ešte iný ide porovnávať dôležitosť nepretržitej (nie nedeľnej!) práce hasičov a sestričiek s predavačkami a podobné perly... :::
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Za všetkým hladaj politiku, hlavne kvázi ochrancov rodiny z KDH a im podobné sekty. Nikto nenúti ísť do práce v nedeľu predavačov, okrem ich vlastného presvedčenia. Nedeľný predaj majú kompenzovaný priplatkom, počas pracovného dňa majú voľno ktoré využívajú namiesto dovolenky,pripadne k návšteve lekára.
Rodinný príslušník pracuje v OBI a nemá s tým najmenší problém, tak ako aj jeho 95% kolegov. Vraví problém majú chorí TT politici.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Netrep hlúposti! Koľkí z tých zamestanancov sa môžu rozhodnúť slobodne nerobiť v nedeľu bez toho, aby to malo akýkľvek vplyv či na ich posudzovanie šéfmi, plat alebo existenciu zamestnania ako takého?! :::
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

napisem to este raz, ale trosku inak.

Kazdy zacnime od seba. Ked sa Ti nepaci, ze su obchody otvorene v Nedelu, nechod tam. Nepriamo podporis predavacov, predavacky v tomto svatom boji za volnu Nedelu, aby chudata nepracovali nedobrovolne v tie Nedele.

V Kosiciach pred nejakym rokom-dvoma doslo k zruseniu nonstop otvaracich hodin hypermarketu jedneho velkeho retazca. Myslite, ze potrebovali na to zakon ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

cicmanec napísal:Netrep hlúposti! Koľkí z tých zamestanancov sa môžu rozhodnúť slobodne nerobiť v nedeľu bez toho, aby to malo akýkľvek vplyv či na ich posudzovanie šéfmi, plat alebo existenciu zamestnania ako takého?! :::
Pri nástupe do akéhokolvek zamestnania sa ťa pýtajú - si ochotný pracovať na 2 - 3 - 4 smeny, nepretržite, pohotovosti , služby?
Stačí len pravdivo odpovedať.
Pri zmene rodinných podmienok počas zamestnania treba ísť za šéfom a dohodnúť sa. U nás sa o zastupovanie počas víkendu skoro bijeme.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

cicmanec napísal:Netrep hlúposti! Koľkí z tých zamestanancov sa môžu rozhodnúť slobodne nerobiť v nedeľu bez toho, aby to malo akýkľvek vplyv či na ich posudzovanie šéfmi, plat alebo existenciu zamestnania ako takého?! :::
Odkiaľ berieš toto osočovanie?! Ja som ti z nosa nevypadol, konečne sa začni slušne vyjadrovať!!!
Vravím je to rozhodnutie zamestnanca, tak ako píše oco13, keď súhlasí s prácou v nedeľu pracuje v tej firme, obchode, nesúhlasí/l s prácou v nedeľu nenastúpi do tohoto zamestnania.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dep, ako si prišiel na to, že ja v nedeľu do obchodu chodím? :41c2:

oco, presne o tom píšem - ak nechceš robiť v nedeľu robotu ani nedostaneš alebo o ňu prídeš! Čo je na tom dobrovoľné?! :::

trucker, niečo pre teba: https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/k ... 4%8Dovanie To pre budúcnosť keď budeš chcieť zasa použiť nejaké (pre teba) cudzie slovo, aby si vyzeral múdro...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - ten smajlík sa dá volne preložiť - ta co tebe dziga? a to je osočovanie, alebo aj čo ti šibe :40bd:
Dobrovolné je rozhodnutie - nenastúpim do roboty kde sa v nedelu robí ak ja v nedelu robiť nechcem, a o zamestnanie neprídeš, vždy je dosť lakomcov, ktorí ten víkend velmi radi zoberú.
P.S. ja chodím všade aj v nedelu, lebo ja týždne nerozdelujem na dni ale na ranné poobedné a nočné. A aj tak najradšej nakupujem na ebay kde robia aj na silvestra o polnoci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

cicmanec napísal:Dep, ako si prišiel na to, že ja v nedeľu do obchodu chodím? :41c2:

oco, presne o tom píšem - ak nechceš robiť v nedeľu robotu ani nedostaneš alebo o ňu prídeš! Čo je na tom dobrovoľné?! :::

trucker, niečo pre teba: https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/k ... 4%8Dovanie To pre budúcnosť keď budeš chcieť zasa použiť nejaké (pre teba) cudzie slovo, aby si vyzeral múdro...
Rád si nechám poradiť, ale Ty si ten posledný na svete, od koho tie rady potrebujem, už Ti to tu veľa členov napísalo, a stále si to nepochopil. Niekde bude chyba.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

cicmanec napísal: oco, presne o tom píšem - ak nechceš robiť v nedeľu robotu ani nedostaneš alebo o ňu prídeš! Čo je na tom dobrovoľné?! :::
No je to asi tak dobrovolne jak zadat temu na ab.eu.. Tiez sa da cakat ze doleze nejaky zakomplexovany dilino s menom cicmanec aby si pohonil ego.. Takze ak chces temu budes atakovany, ak nie tak si to zadaj inde...
Dajme hlasovat ci je cicmanec psychicky naruseny.. Stavim sa ze to bude daleko cez 80%..! Znamena to automaticky ze to je spravne?! Ak nejake hlasovanie moze znamenat ze sa obchody zatvoria lebo je to vola vacsiny, tak tu nevidim dovod na to aby to bolo inak...
Hlavne nezabudni teraz zacat plakat ze kde su moderatory.. Je vikend, kaslu na teba...

K teme: Ak ide o ludi, tak som za to aby bolo zatvorene vsetko.. Preco by mala byt otvorena zmrzlina? Je to obchod so specializovanym tovarom.. Nanuk z Tesca je cim iny?! Pumpa detto.. Ked nemoze byt otvoreny obchod s autosuciastkami, tak preco pumpa? Ked mam pokazene auto, tak nejazdi uplne rovnako jak auto s prazdnou nadrzou.. Co je tam ine?! Preco cukraren moze byt? Ja mam radsej slane jak sladke, tak preco si nemozem kupit nejake pecivo? Lebo volakomu sladke chuti viac?! Kde sme jako?!
Nedela nech je adekvatne zaplatena a konec debaty.. Keby moja zena robila za pokladnu a ja u hasicov, tak je ok, ze sa nestretneme cely tyzdem lebo nam tak vyslo zmeny? Kde je to “rodinne” o com tu niektory tocia? Cisty alibizmus! Mna sa to netyka a dalej aj tak nedovidim ze?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Trucker, trochu si to pritiahol za vlasy. Myslel som maloobchodny predaj. Proste nech ludia su doma a uziju si rodinu.

Ja som makal od vidim do nevidim, lebo zamestnavatelovi bolo vyhodne, plnit zadania v nemoznych terminoch, odmietnutie = vypoved a co z toho mam? Pravidelne navstevy u kardiologa.

Ludia pracujuci na stvorzmenku u internistu skoncia tak ci tak. Hlavne ti po patdesiatke mavaju problem prejst cez "STK".
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

trucker, keď ti niekto iný napíše, že význam slova osočovanie je iný ako si ty myslíš tak to bude v poriadku? ::: Lebo podľa mňa je dôležitejšia podstata ako to kto to napíše. Ale tak to som ja, psychicky narušený...

banditko, na čom konkrétne si honím ego? Za to, že mám iný názor ako je podľa vás ten správny? A prečo by som mal plakať že kde sú moderátori? Skús čítať obsah príspevkov bez toho, aby si sa pozeral na to kto ho napísal, bude sa ti žiť lepšie. :::

martin, okrem kardiológa by si mal asi navštíviť aj psychiatra keďže máš rovnaký názor ako ja... :3906:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

martincichy napísal: Ja som makal od vidim do nevidim, lebo zamestnavatelovi bolo vyhodne, plnit zadania v nemoznych terminoch, odmietnutie = vypoved a co z toho mam? Pravidelne navstevy u kardiologa.
A prečo si tam makal od vidím do nevidím? Daj odpoveď ale pravdivú. Ja makám od vidím do vidím pre peniaze, ale nepotrebujem kardiológa, ani psychiatra. Robím toľko potrebujem ja, áno koľko potrebujem ja. A nemám problém zdvihnúť kotvy, a odplávať do iného portu. Tri mesiace dozadu som oo piatych rokoch zmenil prístav. Ešte stále som svojprávny, majiteľ skúsil novinky, a po prvej výplate od zavedenia noviniek odišlo z teamu 20 vodičov mkd 5 kusov, a firma odrazu bola na predaj :40bd: nitrianske cirkus humberto
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ak su dve skupiny ludi z ktorych jedna nepotrebuje v nedelu nakupovat a obchody absolutne nepotrebuje, preco jej vadi ak druha skupina si zvykne v nedelu nakupit potraviny, vybehne si kupit detom potreby a oblecenie do skoly, sadnut si na kavicku pri detskom kutiku... Ak ta prva skupina nechce, nemusi nikam chodit, pripadne moze nedelu travit doma alebo v prirode (kde aj tak casto sadnu do prveho bufetu a ocakavaju obsluhu aj napriek nedeli). Mnohych sa nedelna praca v obchode nijako bytostne netyka, napriek tomu su proti.

Daleko viac ludi v nedelu pracuje, ci uz vo fabrike, v sluzbach, kdekolvek a kazdy to berie ako samozrejmost, nikto to neriesi, ale v obchode je to ine... Preco?
Cim je praca v obchode ina ako praca na pumpe? Cim su deti predavacky ine ako deti pumparky? Kolko hodin mesacne odpracuje predavacka a za aky plat? Kolko pumparka? Je tam priepastny rozdiel oproti inym povolaniam? Ak predavacku v nedelu necham doma, co ziska? Platovo si pohorsi, do rodiny ostane viac casu, ale na ukor rozpoctu. Za nedelnu pracu mala den volna v tyzdni, co mohla vyuzit na vybavovanie po uradoch, lekaroch, proste vsade tam kde poobede a cez vikend nic nevybavis. Teraz si bude moct cerpat dovolenku, OCR alebo nadrobit si to dvanastkami.

Vsetci sme +- rovnaky cas v praci, teda zhruba rovnaky pocet odpracovanych hodin mesacne. A drviva vacsina co ma hodin viac, tak to je preto ze to sama chce, ci uz kvoli peniazom (uvery, hypo), nezhodam v rodine, workoholizmu, ale kolki su z donutenia? Kto by roky pracoval za podmienok ktore mu maximalne nevyhovuju a nepokusi sa s tym nic urobit, nic nezmenit? Ako pisal oco, uz pri pohovore sa jasne ujednava pracovny cas aj mozna vikendova praca, tak preco su zrazu "predavacky" tie zneuzivane? preco su ine ako "pumparky"?

Z pohladu retazcov, kazdy den otvorenej prevadzky su trzby, ak by boli stratovi, predsa by neotvorili. Ak niesu jednotne pravidla, nemozeme ho nutit zatvorit, ak o ulicu dalej moze konkurencia predavat. Ak z predaja a zisku platia statu dane, platia reziu a zamestnancov, minaju peniaze a tym pomahaju ekonomike statu, preto je podla mna nerozumne aby ich stat zacal obmedzovat (zvlast teraz po pandemickej krize). Tiez tu odznel rozumny nazor, ak nam to vadi, nenakupujme v nedelu a otvorenie obchodov nebude mat vyznam. Naopak ak budu prevadzky otvorene aj v nedelu, je zjavne ze pre mnoho ludi to vyznam ma. Zamestnancov maju chranit odbory, stat, zakonnik prace, a nie im pracu brat a tvarit sa ze je to pre ich dobro. Vsetci predsa chodia do prace aby zarobili, ak ludia zarobia, nebudu sa stazovat ani menit pracu.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných