Novy majitel neprihlasil auto, tvrdi ze nikdy nic nekupil!

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Novy majitel neprihlasil auto, tvrdi ze nikdy nic nekupil!

Príspevok od používateľa mizuuu »

Dobry den, chcem sa opytat ci sa niekto nestretol s podobnym problemom.

Pred 7 rokmi som predaval stare auto. S kupujucim som podpisal kupno - predajnu zmluvu, podal odhlasku na policiu a do poistovne, kde zrusili poisnu zmluvu a odovzdal auto aj s papiermi kupujucemu. Tym to pre mna zhaslo. Po siedmych rokoch sa mi ozval clovek, ktory tvrdi, ze dostal z policie predvolanie za neprihlasenie auta, ale ze on auto odomna nikdy nekupil, nepozna ma a ze podpis na zmluve je falosny (zmluvu som chvalabohu nevyhodil a poslal mu ju) a chce podat trestne oznamenie za precin podvodu na neznameho pachatela. Udaje z OP su pravdive, sam som ich z neho opisoval pri predaji, pritom tvrdi, ze OP nikdy nestratil ani mu ho neukradli. Vychadzaju mi z toho iba dve moznosti - bud sa chce zbavit zodpovednosti a skuska to touto cestou, alebo to bol naozaj podvod. Pri predaji mi vsak neprislo nic podozrive, obciansky bol podla mojho nazoru pravy, rovnako aj vek by zodpovedal.

Takze teraz mozem ocakavat predvolanie z policie na vysvetlenie veci - nemam s tym problem, za svojim si stojim, len ma hneva ze koli 200 eur teraz budem musiet podstupovat taketo opletacky. Keby som to bol vedel, tak to auto hodim hned do srotu a mam pokoj.

Stretol sa s tym uz niekdo ? Dik
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja teda neviem, ale všetky tie jeho údaje potrebné k prepisu si si asi potom z prsta vycucal
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

lakinooo napísal:A to si nepamatas toho uja?
Keby som videl foto z pred siedmych rokov, tak by som ho vedel identifikovat. Ale tento pan mi poslal len aktualnu foto a z tej nemozem presvedcivo povedat ze to bol on. Mozem ale povedat, ze ista podoba tam je. Ja som napr. mal pred 7 rokmi o 30 kil menej a vyzeral uplne inak.

Ked som chcel aby mi poslal z 2007, povedal ze fotku z toho obdobia nema (co mi pride trocha cudne) a ked som sa pytal ci este ma ten OP, tak hovoril ze uz nie, ale to je mozne kedze platnost OP je 10 rokov - takze neviem kedy mu bol vydany.
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

ivko1 napísal:Ja teda neviem, ale všetky tie jeho údaje potrebné k prepisu si si asi potom z prsta vycucal
No ved prave, si presne pamatam ako som si jeho udaje opisoval z OP priamo na mieste. Uz predtym sme spolu komunikovali pod jeho menom, pretoze meno na zmluve som mal uz predtlacene. Cize dopisal som si len udaje z OP. Skutocne neviem, kto by kupoval auto na falosny OP. Ved tam je predsa fotka a urcite by som si vsimol, keby na fotke bola ina osoba ako kupujuci.

On vsak tvrdi, ze podpis je falosny, ze on taky vobec nema. Pytal som sa ci mu ukradli, alebo stratil OP a ci to hlasil, on ze nie.

Cele mi to smrdi.
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

No praveze to bola napadna embecka s kadejakymi spojlermi a napismi :) To by si vsimol kazdy, ja som ju tiez kupoval za nejakych 14000 pred 10 rokmi - hold mlady a sprosty.

Takze pochybujem ze by to kupoval na trestnu cinnost, navyse si pamatam ze ten typek mi este volal na druhy den ze mu nefunguje startovanie ci co a mam to prijst pozriet. Ked som tam dosiel, uz ju mal zvnutra pekne vycalunenu kobercekmi a upratanu. Takze keby to bolo na trestnu cinnost tak by do toho urcite takto neinvestoval :)

Potom som spravil chybu, ze som si neprefotil odhlaseny technicak a viem ze mi nechceli zrusit poistku. Tak som toho chalana nahanal asi 2 mesiace bezuspesne. Potom som sa dostal k niakemu jeho znamemu, ani neviem ako, a ten mi chvalabohu tie papiere zohnal, takze som to mohol vklude odlasit z poistovne k datumu predaja. Si neviem predstavit keby s tym autom nieco spravil a nemal by som tie papiere (aj ked na policii by to mali mat evidovane).

Hold clovek sa uci na vlastnych chybach, ja uz nepredavam nic pod urcitu sumu, lebo fakt to za to nestoji.
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Ved predsa ked si tam bol pred 7 rokmi u neho že mu nefunguje štartovanie tak nie si tak sprostý aby si si nepamtal kde býva.. a ak býva v rovnakom dome tak to je on nie?
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Problem je, ze on vobec nebol z Bratislavy, takze tam najskor byval v nejakom podnajme. Alebo to bolo len miesto stretnutia, to som uz neriesil.

Preto vlastne som podal odhlasku, aby si to on mohol prihlasit v jeho okrese. Samozrejme ze to nikdy neprihlasil.
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Volá sa rovnako ako na OP? datum narodenia, meno , priezvisko, adresa všetko sedí? Malo by sedieť všetko okrem čisla OP lebo ho menil.
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Jasne, to vsetko sedi. On nepopiera udaje z OP, ved podla nich ho policia vypatrala, ale hovori, ze podpis na zmluve nieje jeho, teda ze je zfalsovany.
FunThomas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.07.2006 15:59
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FunThomas »

ked si to na policii a v poistovni odhlasil, nemas co riesit. napis mu nech kludne poda trestne oznamenie :)
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Vies, len ked on bude tvrdit ze to je falosny podpis a ze to nikdy nekupoval a poda oznamenie, tak som si takmer isty ze ma predvolaju a to su zbytocne neprijemnosti pre mna.

Takze som zvedavy ako sa to cele vyvinie, lebo takyto pripad som fakt este nevidel. Skor si teda myslim, ze sa to snazi uhrat, ze on to nekupoval aby nemal problemy, ale na to by musel mat fakt silny zaludok. Takze vazne neviem, co si mam o tom mysliet.

Ak to bude tak ako som pisal, tak ten zakon o prihlaseni/odhlaseni vozidiel je poriadne deravy.

V podstate si tak moze hocikdo odhlasit vozidlo na cudzieho cloveka, staci ze pozna jeho udaje, cislo OP a sfalsuje podpis??? To sa mi nechce verit.
raduliksro
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2015 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduliksro »

Fuh, tak toto ma prekvapilo riadne. Určite bojujte, myslím si, že pán chce niečo zamaskovať, tak skúša.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Jasné že debilko niečo skúša,ale ak pustíš do gatí tak máš problém.
Ak je všetko tak ako píšeš tak si stoj za svojim a hotovo.
FunThomas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.07.2006 15:59
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FunThomas »

este mi napadlo, ze ako potom na teba dosiel? ved ak od teba auto nekupoval, tak ta ani nepozna. odkial ma na teba kontakt? to mu akoze policajti poslali predvolanie s kontaktom na stareho majitela? :D
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Diky za podporu, budem len rad ak si to niekto precita a predide tak problemom v buducnosti. Len uz fakt neviem ako by som to mal inak potom predat, aby to nemohol niekto takto zneuzit.

On vehementne tvrdi, ze to nebol on a chce podat trestne oznamenie, ja mu mozem verit, ale aj nemusim. Podla indicii je to skor ta druha moznost.

Mozno ze to policia zmietne zo stola, ja naozaj neviem co sa bude diat. Take nieco sa teoreticky moze stat, ale nikdy som o tom nepocul. Skor je to opacne.

Urcite dam vediet ako to bude pokracovat, kazdopadne je to dost neprijemne.

Do gati som nepustil, ja mam vsetky doklady v poriadku. Dokazovat, ze to nieje jeho podpis bude musiet on, no a znalci z grafologie to velmi dobre vedia posudit. Rovno ak mi ukazu aj jeho fotku na OP z 2007 tak to budem hned vediet ci to bol on. Ja mam velmi dobru pamat na podobne tvare.

@FunThomas, tak to ja fakt neviem :) Mozno ze mu policajti poslali predvolanie a on sa ich spytal, kto bol povodny majitel, vazne neviem. Rovnako ani neviem, ako sa dopatral k mojmu cislu do prace. Bude to as dobry detektiv...

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných