Nový Hyundai i30 fastback od 15890€, páni čo vy na to?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Konecne pekny hyundai. Predchadzajuca generacia i30 bola hroza a to nie vzhladom, ktory je subjektivny ale z uzivatelskeho hladiska. Su o nejake eurace lacnejsie ako koncernovi superi, ale ten rozdiel sa pri predaji jazdenky vrati a z funkcneho hladiska clovek jazdi na lepsom aute.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Zaujimavy nazor, ale uz davno nesedi s realitou.

Ked som kupoval nove auto, riesil som aj operativny lizing.
Podla cenovych ponuk, ktore som mal, zostatkova hodnota pri Hyundai a Kia bola porovnatelna so zostatkovou hodnotou Skodovky.

Opel a Ford mali dokonca zostatkovu hodnotu nizsiu.

Napokon, aj v aktualnych ponukach Hyundai na i30 a Tucson pocita so zostatkovou hodnototu 55% po 3 rokch a 20tkm rocne. Co je hodne slusne.

Hyundai uz davno nie je lacna znacka, na druhej strane, pomer cena/vykon/kvalita je velmi slusny.

i3O fastback mieri na bezne octavie a v porovnani s nimi je vzdy o nieco lacnejsi. Nie je to o vela, ale stale je.

A pokial ma niekto pripomienky k cene za servis - treba si uvedomit, ze Hyundai ma realny servisny plan - aby mohli davat dlhu zaruku -napr. pre TGDI motory ma interval 15tkm..
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

tonoaaa napísal:Konecne pekny hyundai. Predchadzajuca generacia i30 bola hroza a to nie vzhladom, ktory je subjektivny ale z uzivatelskeho hladiska. Su o nejake eurace lacnejsie ako koncernovi superi, ale ten rozdiel sa pri predaji jazdenky vrati a z funkcneho hladiska clovek jazdi na lepsom aute.
.mozes byt konkretny?konkretne v com?clovek jazdi na lepsom aute?v com je to ktore auto lepsie od H?konkretne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ĺubo EK používa tzv prebehové otáčky,čo je anachronizmus,hlúposť kdesi na úrovni zákona alebo vykonávacieho predpisu.Jednoducha hlúpa metodika ktorá tu pretrvala ako komunizmus v kotrbách.My sa jednoducho nevieme pozrieť za hranice,ako to preboha robia od nás múdrejší,resp. toto zmeniť by ubudlo bubákov.Všetko sa rieši len a len podla lobby,tu nemá zdravý rozum šancu
Dnes som dostal mail od západných bratov,riešia práve problémy STK a EK a vzťah k opravovniam.Povedal by som,zase ostávame na východe
[img]https://s5.postimg.org/b5a5lp3ub/image.jpg[/img]

Komu sa chce čítať návrh zákona
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=51&CT1=0


Ešte k tomu i30
Keď sme hladali synovi aké auto kúpiť,bolo jedno z mála,ktoré bolo v hre do konca,aj keď padla iná voľba.Myslím že ponuka Hyundai je v súčasnosti výborná,a rozhodne budú miešať karty a robiť vrásky aj tým najpredávanejším.Oni síce najpredávanejší sú,ale to má korene siahajúce do hlbokého socíka.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lubos zimovcak napísal:
NEMECKA high technika si uzurpovala V Y N I M K U !! a ich šerble sa môžu vytáčať max do 2500 otáčok !!!!

Nemčúriská si podľa všetkého VYDOBYLI výnimku, aby mohli vôbec prejsť emisnou !!!
!!!

mozes dst viac info? este som o tom nepoocul
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

odpoved na výbornú cenu i30 je od vw golf 1,4tsi 125k.6stp. momentálne akcia 15980e
alebo t roc tiež zaujímavá uvádzacia cena ,len na začiatok v 1,0tsi 115k.16840é avšak v základe taká výbava ako superb za 50tis.a hlavne čo sa týka bezpečnostných asistentov.t roc je momentálne v uvádzacej cene a táto štatovacia cena sa presunie k 20tis.takže ak ho za 3-4 roky predáš strata bude minimálna. :3906:
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tie benzinove tsi-cka uz maju filtre pevnych castic (GPF), rozvody uz vychytali, olej sa mi zda ze tiez, tak som zvedavy co toto zas pre ne prinesie...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

K tomuto sa dá povedať len tolko , že za 16 litrov postavím na dedine svojpomocne barák a nie kopu železa :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mikis79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.06.2017 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikis79 »

lubos zimovcak napísal:dnes som prešiel STK s francúzskym šerbľom, 210.000 km, HDi, BEZ ZAVAD, dokonca ani všimné nebolo,
akurát, že HDi sa musí točiť na 5.040 otáčok !!, aby bola emisná, ale:

NEMECKA high technika si uzurpovala V Y N I M K U !! a ich šerble sa môžu vytáčať max do 2500 otáčok !!!!

Nemčúriská si podľa všetkého VYDOBYLI výnimku, aby mohli vôbec prejsť emisnou !!!

otázka na znalých problematiky: je toto NORMALNE ?!!
starý francúz/ japonec, korejec musí vydržať otáčky, ktoré v živote nepoužije v reálnej premávke a KONCERN nie ?!!!!
Zdá sa mi to odvážne a nepravdepodobné tvrdenie. Ja som bol na STK/EK koncom januára 2018, 1.9 TDI r.v. 2010 a vytáčal to presne tak, ako stroj ukázal, cca 4850 ot. Taktiež bez problémov. K čomu je to dobré sa pýtam pri každej STK/EK
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

hrubú stavbu 100m2 za 16tis. tak to je veľa ale hotový dom
... tak to je na ,,patent,, :40bd:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

[quote="mikis79"

ovytáčal to presne tak, ako stroj ukázal, cca 4850 ot. Taktiež bez problémov.

K čomu je to dobré sa pýtam pri každej STK/EK[/quote]

Vytáčanie do týchto otáčok je dobré k tomu aby sa preverila FUNKČNOSŤ celeho agregátu ..

Čo tam nie je v dobrom stave , tak odíde....

Videl som už také,že pri týchto otáčkach v motore zarachotilo a koniec...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, to bude určite ten pravý dôvod. Len ktovie prečo sa takto preveruje funkčnosť celého agregátu len u dieslov. Skús nám to vysvetliť, pán najväčší sprostostidrístač fóra.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jaster-83 napísal:tie benzinove tsi-cka uz maju filtre pevnych castic (GPF), rozvody uz vychytali, olej sa mi zda ze tiez, tak som zvedavy co toto zas pre ne prinesie...
To nie je tajomstvo...problémy a nech si na mňa spomenie každý kto sa s tým stretne.Teplo,motor produkuje neskutočné teplo,upečie veci z plastu,rozpadajú sa plastové trubky odvetraní,lámu príchytky ako z porcelánu,hadičku neodlepíte od trubky,všetko napečené.Zrejme o tom fabrika vie,pretože cena tých serepetičkových trubičiek je abnormálna,ale ak raz diagnostika vypíše netesnosť sacieho potrubia a gazdovi to tam svieti,kúpiť musí.Že je tá trubka tak založená že rozobereš pol motora aby si sa ku sponámdostal,je už iba 1 : 0 pre servis,hodiny bežia
Možno ja sa budem s tým hrať 20 min,ale autorikák jednoduhćho odreže hadicu a pôjde nová.Ani tie tenučké nejde oddeliť,pri troche cvičenia sa ulomí plastový čudel na čo je nastrčená,´další diel sa bude meniť.Ešte si o tom budeme veľa písať ako beží čas
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:K tomuto sa dá povedať len tolko , že za 16 litrov postavím na dedine svojpomocne barák a nie kopu železa :40bd: :40bd: :40bd:
- Tak urcite ak ti niekto daruje pozemok ci si ho zdedil a ten dom bude hobiti,taky v zemi z pneumatik a prirodnych materialov s ohniskom v strede. Niezeby sa nedalo skromne zit,da sa ale treba to mat v sebe.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Uz to tu zaznelo viackrat. na 2Y jazdenke, na ktorej sa usetri 40% financii neexistuje ze odide nieco co by prekonalo cenu usetrenych nakladov.

Celkovo nerozumiem naco si ludia kupia nove auto. Vela ludi sa ohana ze je to koli "bezproblemovosti" ale jediny rozdiel medzi mojou vybehanou sajbou a ich novym autom je, ze v servise nemusia platit za poruchy v ramci zaruky. No to ze plati mesacne 600e je druhotne. A taktiez cena beznych spotrebnych veci je poriadne astronomicka. Mna stali komplet tlmice na mercedes + komplet zadne brzdy 250e.

Sice nieje kazdy ako ja, ze si radsej dopraje nieco luxusne a nema problem za to aj nieco zaplatit, ale nevidim fakt dovod aby som si kupil nieco nove len preto ze je to nove a nepouzivane ...

Mhlavaty - superb 2.0 FSI + MPI 206 kw - konkretne motor je asi jedina bezproblemova cast na aute. A nesetri sa. Druha vec je ta poddimenzovana trhava prevodovka ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt, tuninka a 7 neregistrovaných