Nové zimné pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Nové zimné pneumatiky

Príspevok od používateľa kostlivec »

Ahojte všetci,poraďte mi prosím aké zimné pneumatiky si mam vybrať s týchto dvoch alternatív na osobné auto strednej triedy, doteraz som mal len matador a barum obuté a chcem trošku zmenu,jedná sa o nokián W+91T a 91T continentál conti winter contakt TS850 Ceny majú približne rovnaké a sú teraz priaznivé,na to že sú značkové. Chcem aby som tuto zimu jazdil bezpečne pre seba aj ostatných vodičov a skúsiť niečo nové,prípadne mi poraďte nejaké svoje overené produkty Ďakujem :-\
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked sa chceš na snehu cítiť bezpečnejšie tak vymen auto za 4x4 ver že žiadna pneu ti nepomôže tak ako pohon všetkých kolies
Skrátka nečakaj zázraky
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... určite najlepšie bude ak budeme všetci jazdiť Subaru :300f:

Continetaly sú lepšie - špičková vyvážená pneu, vhodná na akékoľvek použitie - sneh, voda, mesto, diaľnica
Nokian W - starý osvedčený model, nie zlý, stavaný skôr na sneh...
Cena by nemala byť rovnaká, Nokian by mal byť o chlp lacnejší...
Podobný model od Nokianu je WRD3
čiste severský model od Nokianu- pre sneh niekde za polárny kruh bez hrotov- Hakkapellita R, R2
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

hjundai kludne si merajte "pipíky" že či je lepší Conti, alebo Nokian, alebo Dunlop ...
By ma zaujímalo ako si zistil že Conti je lepší ako Nokian ? Podla momentálnej konštalácie hviezd, alebo podla čoho ?
Neverím že si kúpil dve sady pneu a porovnal ich v jeden den na jednom úseku za doslova rovnakých podmienok.

Citujem Cena by nemala byť rovnaká, Nokian by mal byť o chlp lacnejší...
Pozerám že ťa hrozne serie že dve rozdielne pneu by nemali mať rovnakú cenu, ale jedny by mali byť lacnejšie
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Ja mam Conti a som spokojny (uz niekolko rokov)
A to som s nimi jazdil leto zima...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A máme to tu... Continental nič moc

Chlapci kedy naozaj pochopíte že je jedno či niekto dociká 1m alebo 1,02m alebo 0,98m, presne taký rozdiel je medzi tými pneumatikami

Ono to v tých testoch strašne skresluje ked niektorej pneu dajú známku že iba "dobrá", čo si hned "Lojzo" preloží ako nevyhovojúca, pričom keby mu niekto v noci vymenil pneu tak si cestou do práce vôbec nič nevšimne a bude nadalej chváliť ako hluché poleno

Neviem prečo niektorý nechajú za seba rozhodovať prostredníctvom medií, papier znesie vela
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Continentaly su skor take univerzalnejsie-ked som ich mal tak na snehu dobre ale ziadna slava ale na cestu su lepsie ako nokiany . A nokiany -mal som hapatitlu ci ako sa vola a na snehu Super+ dobre aj na mokrej ceste ale na suchej ceste v zime nic moc-velmi makke na moj vkus :zg282: auto sa viac naklanalo v zakrutach-asi makksia bocnica alebo taky pocit som mal z tej gumy. Ale velmi dobra pneu bola bridgestone blizak ci ako sa volala-v zime na nej medved sedel velmi dobre. A vacsinou mam auta s 4x4 pohonom ,ze v zime je zabava ak niekde clovek zapadne alebo jazda dole kopcom v poladovici s automatom :d :D
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Súhlasím s názorom,že 4x4 je najvhodnejšie,ďalej je veľmi dôležitý ten článok medzi sedadlom a volantom a až potom pneu...Je však dôležitý aj fakt v akých podmienkach dotyčný jazdí.Je predsa rozdiel či bude jazdiť väčšinou v meste a dialniciach napr.BA a okolie,alebo v Poprade a pod...
...Ja som za tie mnohé roky jazdil snáď na všetkých typoch,ale podľa mňa tie NAJ boli /keď hovoríme o zimných/ pneu značky SEMPERIT...Čo sa ceny týka-celkom slušné...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

hjundai napísal:... určite najlepšie bude ak budeme všetci jazdiť Subaru :300f:

Continetaly sú lepšie - špičková vyvážená pneu, vhodná na akékoľvek použitie - sneh, voda, mesto, diaľnica
Nokian W - starý osvedčený model, nie zlý, stavaný skôr na sneh...
Cena by nemala byť rovnaká, Nokian by mal byť o chlp lacnejší...
Podobný model od Nokianu je WRD3
čiste severský model od Nokianu- pre sneh niekde za polárny kruh bez hrotov- Hakkapellita R, R2
stotožnil by som sa z touto odpoveďou

avšak pridám jednu otázku ,

koľko % najazdite na snehu ???

okolo 5 % ???

vätšinou sa so zimnymi gumami jazdí na mokrej a suchej vozovke v pomere asi 60:40

Teda testy zimných gúm na snehu nemaju takmer žiadnu vypovedaciu hodnotu

Ja som si zimnegumy na svoj voz vyberal v predajni POHMATOM a vybral som si také,čo najdlhšie vydržia

KLEBER
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ivko1 napísal:hjundai : kludne si merajte "pipíky" že či je lepší Conti, alebo Nokian, alebo Dunlop ...

- ja neviem... som niečo meral? myslím že som napísal čo si myslím o jednej a o tej druhej - pre niekoho je lepšia tá a pre iného hentá...

Na druhej strane tu niekto neustále doporučuje jednu štvorkolku....

ak niekto vyberá z týchto dvoch - nevieme aké auto a aká prevádzka - tak mi vyvráť že Continental je výborná vyvážená zimná pneu a Nokian tiež kvalitná guma vhodná skôr na sneh...
Ja beriem túto zimu Nokian WRD3 aj keď testy nevyhrala - teda vyhrala ale len niektoré, testy beriem ako výborné info ktoré mám zadarmo a nie neserie ma že dve pneu stoja rovnako aj keď by nemali - teba by iste sralo keby Subaru stálo to čo Dacia... to je politika eshopu alebo predajcu, keď Eta stojí čo Panasonic tak poviem nemala by a beriem ten Panasonic...
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Hmm... Suhlasim, ze testy su na draka... Inak, kazdy ma ine preferencie, jeden jazdi v blave po vode a Nokian Hakkapelita su pre neho zle pneu-stacia mu bezne celorocne.., druhy jazdi niekde severnejsie a kriticky parameter je pre neho jazda na snehu, kde je bezna konfekcia biedna...
Inak, nerozumiem, aj ked roky jazdim na voze 4x4, ako moze vyznamne ovplyvnit bezpecnost, ak je vodic aspon trosku normalny... Skor si to viem predstavit naopak...
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Laci, aj ja ti dam jednu otazku. Kolko percent dopravnych nehod sa stane na snehu? Aj ked Blavaci jazdia so zimnymi pneu na sehu asi 5 percent, ja podstatne viac, ale najkritickejsie situacie aj tak zazivame prave na snehu.. ci??
camerone1
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 28.08.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camerone1 »

Pri brzdeni je mu pohon 4x4 asi na nic...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla toho pri akom brzdení, ak brzdíš motorom tak pri 4x4 ti brzdia všetky 4 kolesá, pri 2WD len dve. Kamoš čo má Nissan Patrol na to v zime skoro doplatil, prechádzal cez horský prechod pri zjazde podradil mierna zátačka a zrazu ho len začalo krútiť, lebo prímárne tam ťahá zadok. Odniesol si to len predný nárazník + svetlo, ale mohlo to dopadnúť aj horšie

Ja som to napísal preto, lebo môžeš hádzať aké len chceš pneu rozdiel bude mizerný, doslova neporovnatelný. Ono sa to aj blbo porovnáva, lebo zima znamená aj napríklad teplotu pod nulou ale súčasne suchú cestu, alebo aj zasneženú a raz máš len sneh, inokedy ultačený a zamrznutý podklad a na nom snehu, inokedy poladovicu, inokedy len mokro...

Kto nechce nosiť v kufri reťaze, lopatku, či sa niekedy trápiť 5 minút ako sa rozbehnúť z miesta kde som auto odstavil, tak si môže kúpiť 4x4 a potom bude vidieť zásadný rozdiel v tom ako sa s tým jazdí.

A trebárs ku Kléberkam, teraz ich budem mať akože tretiu zimu a jedna som musel vyhodiť lebo sa roztrhol kord a urobila sa obvode bublina, pneuservisák mal našťastie rovnako ojazdený kus
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ja si nic nemeriam, uz par rokov spokojne jazdim na celorocnych pneu Debica.

Tento rok dosiahli 60tkm a idem ich uz na zimu vymenit. V lete vsak este minimalne jednu sezonu posluzia. Mam vsak doma este stare Good year UG7, rok 2008, tak ich za dve zimy doderiem.

Spokojnost velka.

:-)

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných