Nové rodinné kombi do 22 000 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan857
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.05.2006 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan857 »

a hyundai i30 kombi NLine neprichádza do úvahy? V automate trochu nad 22, v manuáli trochu pod 22.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

To už by som mohol zobrať rovno Kiu Ceed SW GT-Line. Nad tou som uvažoval, ale je taká nemastná/neslaná.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

engineersk napísal: Zo starej školy si ponecháva niektoré veci Honda Civic. Keby som oželel menší kufor, tak podvodzok/reakcia na plyn/posed apod. je športovo naladenejšie. Ale zasa CVT prevodovka nie je asi to čo hľadám.
manual teda nechces?
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

no v honde civic bol posledný krát použitý rokmi odskúšaný atmosférický motor 1,8 v roku myslím 2017 takze to už je trosku staršie ... ale áno honda je z tých aút asi najsportovejsia čo sa týka podvozku a posedu ... len je tam dosť úzko ja mam 190 a 100 kíl s musím povedať že som sa tam cítil trosku stiesnene ... ale zas šoféroval som aj type R a to už je iná káva s recaro sedačkami aj s tým motorom len to už nie je kombi
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

engineersk napísal:Priznám sa, že najviac ma láka Mazda 6 2.5i. Síce iba s automatom, ale motor "pozostatok zo starej školy".

Len tak mimochodom, Mondeo 2.0 HEV je blbosť či?
Kolega také Mondeo kúpil, jediné čo mi na tom vadí je hlučnosť motora pri požiadavke veľkého výkonu.
Tam naozaj mohli trochu viac zapracovať na odhlučnení, predsa je to auto čo nestálo nové 15000€
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

no to som písal aj ja a k tomu som čítal už aj dosť recenzií že pri vyššom nájazde už je počuť ten varistorov u cvt prevodovky začína sa prejavovať svišťanie a podľa fór na vine bol vždy už začínajúci preklzajuci remeň ... a navyše k športovej jazde mne sa vždy bude hodiť manuál a keďže zadavatal hľadá tiež niečo športovejšie tak si myslím že nemá problém to prehnať nad povolenú hranicu na okreskach a porezat si pár zákrut a odreagovať sa :) ps . pri automate ja mam strach že zastrajkuje elektronika a keď budem potrebovať podradit tak jemu sa zrazu nebude chcieť
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: kadjar tce 160 EDC

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 21.03.2021 20:49, upravené celkom 1 krát.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

nissan quest bude overkill ? :D
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

Loslamos: s tým automatom ti presne rozumiem, keď som testoval Leona a Proceed, tak som mal presne taký istý pocit, dokonca pri Proceede sa mi stalo, že som obiehal auto dole kopcom a prevodovka napriek tomu podtočila motor, že som musel manuálne pádlami podradiť. Ale nechcem hádzať všetky automaty do jedného vreca a asi si treba na automat aj zvyknúť.

easyridersvk: vďaka za tip, ale futbalovú 12-ku ešte nemám :D
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pri rozpocte 22k€ a najazde 15tkm rocna a snahe o nejaku zabavu za volantom a s prihliadnutim na stratu hodnoty - Kia Proceed.

Budes mat krasne zaruku plnych 7 rokov - uz len to je vyhoda ako prasa.
pri Proceede zvlast bude navyse vyborne drzat hodnotu. Robia iuch od 2019 a pozri inzeraty - vobec neklesaju na cene.

S turbobenzinom aj bude dobre jazdit.
Nemas co riesit.
:4012:
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

@YxoYpsilono: presne to bola moja voľba č. 1. Išiel som sa v nej previesť a zistil som, že mám iba 2 cm nad hlavou a to aj pri najnižšej pozícií sedačky. Ten pocit stiesnenosti nevyvážil ani dobrý podvozok a vydarený dizajn. Škoda.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Vzadu je to tesnejšie, to je pravda, ale vpredu mi to neprišlo zlé.
Skúšal si prípadne aj Xceed? Ten je trochu priestrannejší.

Podla vybermiauto.cz je vyska pre vodica 98 cm. Bezne byva okolo 100 cm a maximalne co som videl bolo 102 cm.

Clovek okolo 180 cm sa do Proceedu zmesti v pohode (vpredu), pricom samozrejme je nutne pocitat, ze sedi v najnizsej polohe a skor so sklopenym operadlom.

Ale to uz je samozrejme o sposobe sedenia atd.

V pripade, ak vylucis Kiu, tak by som mozno zvazil Mazdu - tam uz samozrejme je to s kvalitou o dost horsie, navyse nema opficialne zastupenie v SR. M3 si vsak pekne drzi cenu, je to pekne auto. Ale velkostne tiez ziadna slava - vyska pre vodica je tiez len 98 cm, teda rovnako ako v Proceede.

Inak by som tiez pripadne zvazil aj Elektricke Niro alebo Ioniq - spickovo si drzia cenu a pri troche snahy sa daju kupit za cca 25000 €, co uz pri EV celkom dava zmysel.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

Práveže hneď po testovacej jazde Proceedu som pozeral priestor nad hlavou konkurenčných modelov a našiel som tieto hodnoty:

Kia Proceed: 93 cm
Škoda Octavia IV: 104 cm
Seat Leon: 104 cm
Kia Ceed SW: 99 cm

Proceed má teda extrémne málo miesta nad hlavou (mám výšku 187 cm).

Čo sa týka Mazdy, tak jedine 6-ku, ale samozrejme ročník taký, aby sa mi zmestil do rozpočtu. A inak narážaš na niečo konkrétne, keď tvrdíš, že Kia je kvalitnejšia ako Mazda?
mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

Ja osobne by som uz nove auto nekupoval, mas zaruku ale preplatis na povinnych servisnych prehliadkach. Plus hav.poistenie z 22 mas lahko 30 aj ked nie hned + strata hodnoty.

Ja by som do rozpoctu pozeral, Insigniu st 2.0, levorg, lexus is 300 - ak netrvas na kombi. Pripadne nejaku ameriku v6 v8.

Kia, hundaj, wwgrup, vsetko rovnake shity, pezot nema normalny benzin renolt tiez onicom +hnusny interier, neni si moc z coho vyberat.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

Tak havarijné nie je povinné, resp. nemusím si ho platiť 5 alebo 10 rokov vkuse.
Amerika je zaujímavá, ale už nie veľmi rodinná :)
Levorga a Insigniu preverím, zatiaľ som ich nepozeral. Avšak je pravda, že auto (ja) si vyberám podľa motora a to je v súčasnosti extrémne ťažká disciplína. Teraz autá stavajú hlavne okolo infotainmentu a integrovaných tabletov.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných