Nové rodinné kombi do 22 000 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Nové rodinné kombi do 22 000 €

Príspevok od používateľa engineersk »

Ahojte, vyberám rodinný kombík s rozpočtom do 22 000 €. Určite to musí byť benzínový motor (vzhľadom na nie veľmi vysoký ročný nájazd - 15000 km) a tiež by som bol rád za "športovejšie" naladenie podvozka resp. vzhľadom na možnosti preferujem "zábavu za volantom".

Môj skromný výber:
Kia Ceed SW GT-line 1.4 T-GDi (celkovo príjemne vyvážené auto + multilink)
Seat Leon FR 1.5 TSI 150k (svieži dizajn a infotainment, nepresvedčivý motor 96 kW a jednoduchá zadná náprava)
Ford Focus 1.5 Ecoboost (asi najlepší podvozok, len škoda, že je to 3-valec a mimo skladových zásob sa 1.5 EB už nedá zohnať)
Renault Megane Grandtour 140 TCe (moderný infotainment, priemerný motor, jednoduchá zadná náprava)

P.S.: veľmi sa mi páčila KIA Proceed, ale kvôli extrémne malému priestoru nad hlavou (2 cm) som ju musel vyradiť z výberu.

Vďaka za všetky tipy a rady.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahoj. Ešte napíš, že ako dlho si chceš auto nechať a či to musí byť úplne nové auto? Nad mpv si neuvažoval? Napr. Ford C-Max/S-Max majú tiež dobré podvozky na športovejšiu jazdu, ale vnútri diametrálne viac priestoru.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Corolla v hybride?
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

gnagy: vzhľadom na to, že mám záujem (skôr) o nové auto (čo najmenej starostí :) ) tak by som si ho chcel nechať cca 10 rokov.
MPV sa mi nepáčia, i keď súhlasím, že priestoru majú citeľne viac ako kombi. A ako je to s Fordami v súčasnosti čo sa týka korózie? Kedysi som mal Focus II a hrdzavel mi pred očami. Btw.: Ford má veľmi slabú ponuku motorov, už iba 1.0 EB (kam ten svet speje?).

martincichy: Corollu som pozeral a vyzerá celkom slušne (i keď motoricky skôr 2.0 ako 1.8), ale tá je cenovo už nad rozpočet (teda pokiaľ by nebola v základnej výbave, čo mi nepríde veľmi rozumné kupovať, zvlášť pri novom aute).
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moja skromna rada : utekaj daleko-predaleko od hentych krpatych priamovstrekovych motorcekov nadopovanych kompresomi, turbami a kompresoroturbami. Najdi akukolvek dvoj/trojrocnu Tojotu Auris kombi alebo Korollu Kombi v tvojom rozpocte, kludne za 15.000 eur trojrocnu, s motorom 1.8i alebo 2.0i BEZ TURBA BEZ PRIAMOVSTREKU, kludne hybrid a nikdy v zivote nebudes vediet co je to autorizovany servis. Nielenze usetris vela penazi, ale hlavne budes mat auto ktore !! V DLHODOBOM HORIZONTE VLASTNICTVA 10 ROKOV !! KONSTRUKCNE A SYSTEMATICKY MUSI SPOLAHLIVOSTOU PRESKOCIT O DVE GALAXIE HENTIE VYMENOVANE CHRCHLAKY.

V zaruke este stale bude. Neber nove auto, tam mas obrovsky pad ceny - dnes kupis za 22000, zajtra nepredas za 19500.

Co je dolezita sprava : nove hyperuberkomplikovane auto sa v ziadnom pripade nerovna spolahlivost.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Dobre si to napísal mp3turbo. Ja môžem len odporučiť Auris TS hybrid, podvozok je nádherne vyladený aj na ostrejšiu jazdu. No motor na také niečo žiaľ nie je, ale v Power móde to trošku zachraňuje :-) Viac ako 6,5l/100km som nikdy nemal, ani v kombinácii s nemeckými diaľnicami.

Ak by ste mali záujem, môžem napísať stručnú autorecenziu.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

mp3turbo: ja si uvedomujem, že dnešné ekomotory nie sú vhodné ani na zábavnú jazdu ani na dlhodobú prevádzku. Preto mám 12-ročnú Mazdu 6 2.5i :) Ale už by som chcel niečo novšie. Tiež som ostal zhrozený kam sa svet motorov uberá. Previezol som sa v Proceed 1.4 T-Gdi a Leone 96 kw (1.5 TSi) a bol som strašne sklamaný z reakcie na plyn, ako aj výkonom. Na papieri je to fajn, naživo možno pre dôchodcu.

Osobne som stále naklonený novému autu, ale skúsim sa poobzerať po max. 3-ročných modeloch.
Btw.: pokiaľ by som si nechal nové auto 10 rokov, tak by som ten prepad ceny znášal ja resp. bol by irelevantný.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

netlacim ta do 4rocneho auta, mozno najdes nieco 1rocne co je prakticky novy voz. Zvlast teraz, ked sa 2020 nejazdilo kvoli virusu.

Rozhodnutie je samozrejme na tebe. Pozri za kolko penazi sa ponukaju 10 rocne Seaty, Kie, Focusy, Renolty ako si napisal v tvojom vybere. Jasne ze su to ine modely nez su dnesne, ale o 10 rokov budu mat dnesne nove vozy plusminus tu istu hodnotu (sialene do toho vstupi euro7, pretlacanie elektrovozov posahanymi politikmi atd, ale s tymi faktormi nevieme pocitat pretoze dnes neexistuju plus sa budu tykat vsetkych spalovacich aut rovnako takze tento vplyv proste zanedbam, pretoze s nim neviem nic urobit - mozno o 10 rokov bude spalovacie auto zakazane a vsetci budeme len bzukat).

Povedzme ze 10rocny focus sa predava za 5000 eur, cize strata 17.000 eur na hodnote. Megane to iste. 10rocna Kia nema vacsiu hodnotu. Korolla udrzi najvacsiu hodnotu podla mna a zaroven bude technicky najspolahlivejsia.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Zostaň radšej u mazdy ,do horšieho sa nechodí to budeš potom ľutovať :3035:
https://www.autobazar.eu/mazda-6-wagon- ... 84080.html

https://www.autobazar.eu/mazda-6-wagon- ... 01370.html
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

Tie nové Mazdy majú vypínanie 2 valcov, ktoré je dosť cítiť počas jazdy (veľa ľudí sa na to sťažuje na fóre). Zároveň Mazda mala vždy najhoršiu antikoróznu ochranu.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

To je blbosť , možno tie prvé ak to ešte nebolo dobré odladene ,aj nové TSI majú vypínanie valcov
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Toyota si podmieňuje 10 ročnú záruku na hybridný systém vrátane batérií každoročnou kontrolou hybridného systému v cene cca. 60e. (Auris)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem ci je to kazdy rok, kamarat ale platil na aurisa 1.8i 35eur v Bratislave minuly rok.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa engineersk »

Mateusz737: práveže tie najnovšie, ver mi, mám toho dosť načítaného.

Corolla Combi je fajn (ale ešte som sa v nej neviezol), avšak cenovo +20% nad môj rozpočet. Síce si neskôr drží cenu, ale je v podstate najdrahšia, čo sa v konečnom dôsledku v podstate navzájom dorovná.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak si nekup novu ale jednorocnu ...

vyberam z inzeratov :
Predám novú Toyotu corollu Hybrid kupovanu v Decembri, km 5700,farba biela perleť,auto má maximálne možnú výbavu. Cena nového bola 30 900€,teraz 23990€,pri rýchlom jednaní dohoda možná. Dôvod predaja rodinné dôvody.



TOYOTA COROLLA 2.0 HYBRID DYNAMIC FORCE SELECTION E-CVT, predám zánovné auto v záruke, nehavarované, garážované s predĺženou zárukou a setom zimných pneu na orginál čiernych diskoch Toyota. Auto má aktuálne 67000km prípade záujmu možná dohoda - zľava z ceny. 19 500 € (rok vyroby nie je uvedeny)





Toyota Corolla 1,6 benzín, 97 kW, r. v. 2020, nové auto
Nová Toyota Corolla vo výbave Comfort Style Tech, 6 st. manuál, krásna príplatková biela perleť. Najazdené 650 km v šetrnom zábehu. Garážované. Letné pneu Dunlop, obuté celoročné prémiové Nokian najlepších parametrov. Rohože interiéru a batožinového priestoru. Posledné nové auto svojho druhu s bezporuchovým atmosférickým motorom bez turba, ktorý Vás prežije. Záruka 3 roky, do 10.12.2023 alebo 100 000 km. Možnosť predĺženia záruky na 5 rokov priamo u predajcu Toyota. Cena vrátane doplnkov. Seriózne jednanie. Dôvodom predaja nie sú žiadne špekulácie, len som zistil, že potrebujem niečo väčšie, to neznamená, že auto je malé. Treba vidieť, auto vyzerá a vonia ako z predajne. Nepredávam ho za každú cenu, nemám na to dôvod. Cena je pevná. 18 000 €




TOYOTA AURIS TOURING SPORTS 1.8 I VVT-I HYBRIDSD EXECUTIVE
r.v.: 10/2018, 1798cm3, 100kW (136PS), Generácia vozidla: mod.15, P, A, Hybrid (benzín/elektro), 5 dv., 41000 km, Hnedá metalíza, VIN: SB1ZS3JE70E451561 Alarm, EBD/EBV, Posilňovač riadenia, ABS, ESP(VDC), DSC(DTC), Isofix, Deaktivácia airbagov, Indikátor tlaku v pneu Automatická klimatizácia, Central.... 15 500 €



Toyota Auris Touring Sports 1.8 I VVT-i HybridSD Executive
R.V.: 2018/ APRÍL, Alarm, Airbag 8X, EBD/EBV, Posilňovač riadenia, ABS, ESP(VDC), ASR(TC,EDS), MSR, ADS, DSC(DTC), Brzdový asistent(BAS), Isofix, Deaktivácia airbagov, Indikátor tlaku v pneu, Centrálne uzamykanie, El. predné a zadné okná, El. zrkadlá, Automatická dvojzónová klimatizácia, Diaľkové ov ... 14 990 €


TOYOTA AURIS TOURING SPORTS 1.8 I VVT-I HYBRIDSD EXECUTIVE
r.v.: 11/2017, 1798cm3, 100kW (136PS), Generácia vozidla: mod.15, P, A, Hybrid (benzín/elektro), 5 dv., 20700 km, Modrá metalíza, VIN: SB1ZS3JE40E370081 EBD/EBV, Posilňovač riadenia, ABS, ESP(VDC), DSC(DTC), Isofix, Deaktivácia airbagov, Indikátor tlaku v pneumatikách. Automatická klimatizácia, Ce ... 14 500 €


tie hybridne aurisy stali nove 28.000 eur ! dalej nepozeram, nechce sa mi.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, fzubaty a 31 neregistrovaných