nove MPV, 7 miest, automat. Kupit benzin alebo diesel?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bantik80
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2012 07:36
Zdieľať na Facebook

nove MPV, 7 miest, automat. Kupit benzin alebo diesel?

Príspevok od používateľa bantik80 »

Dobry den, chcel by som vas poziadat o radu pri kupe noveho auta. Rocne najazdim do 10.000km, potrebujem 7 miestne MPV (v druhom rade mam 3 autosedacky) s automatom v cene do 25.000 Eur. Vzhladom na najazd a jazdenie vacsinou po meste by sa mi zrejme hodil viac benzin, avsak kombinacii 7 miest + automat + benzin je malo. Napriklad Citroen C4GP alebo Renault Grand Scenic sa v kombinacii automat/benzin nevyraba.
Mam teda 2 otazky:
1. kupovat vzhladom na rocny najazd a vacsinove jazdenie po meste benzin alebo zvazovat aj kupu dieslu?
2. ak kupit benzin, ktore z tychto aut by ste odporucili?: Opel Zafira tourer 1,4turbo, Peugeot 5008 1,6thp, Volkswagen Touran 1,4TSI?

Dakujem za kazdy nazor
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Moderný diesel a mesto nie je najšťastnejšia kombinácia lenže pri tvojich požiadavkách...
bantik80
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2012 07:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bantik80 »

priorita je benzin/automat. preto som vyber zuzil zatial na tie 3 uvedene auta.
teraz ma C4GP, 1,6Hdi/robot. pri 86000 km som musel menit turbo aj poskodeny FAP, preto uvazujem do buducna nad benzinom
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boro643 »

golf sportvan ? niesu aj 7 miestne ? idealne 1,4 tsi s dsg
nmn
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 09.11.2008 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nmn »

nevliezol by sa tam aj fiat freemont - 7 miest?, automat s benzinom.
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

Grand Voyager 36 vvi benzin-plyn
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bantik80 napísal:priorita je benzin/automat. preto som vyber zuzil zatial na tie 3 uvedené auta.

Nepíšeš vôbec že načo ti je sedem miest, lebo ak to má byť plnohodnotných 7 miest na bežné jazdenie v plnom obsadení, to mi tam vôbec nepasuje Touran ani Zafira, Peugeot 5008 nepoznám, ale nemyslím že by tam rozmerovo mal byť veľký rozdiel voči tým prvým dvom.
Mám Touran, pri 5 miestach úplná spokojnosť, syn má 7-miestnu Zafiru, ale tie zadné dve sedadlá to je naozaj len núdzovka a potom sa tam zmestí už len kreditka v kabelke. Ako 5-miesne ale výborné.
Prvé mi napadlo že 7 miest - Voyager, Peugeot 807 a skrátka autá tej veľkosti, to mi pripadá primerané.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Ročný najazd 10tis km - mesto si nerob srandu že premyslas na dieslom:( Pozri si diskusie na webe ocom su dnešné moderné diesle,problémy s dpf vstrekmi atd...to čo ušetris na spotrebe vrazis do turba vstrekov a pevnej hmoty alebo iného...na sk je bohužiaľ nekvalitna nafta....,automobilky setria kde sa da:( dnes neplatí čo dakedy platilo ...ludia su ako ovce pokiaľ sa nepoucia na vlastnej chybe,auto sa kupuje podľa modelu -nie značky... Doporučujem mazdu 5,auto vyrabane v japonsku,osvedčený atmosfericky motor 1.8 alebo 2.0 aj moznost automatu...Opel sa len tvári že vyrába kvalitné auta a vw profituje na mene a kvalita ušla...:(
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Mazda 5 v dvojlitri je výborná voľba, ale konfigurátor vôbec neponúka automat.
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Hlasujem aj ja za Grand Voyager + LPG. LPG vies schovat do uloznych boxov, cize neprichadzas o kufor.

Pre inspiraciu

http://www.autobazar.sk/4831132/chrysle ... 5-ethanol/
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

za mňa: http://toyota-prius-plus.autobazar.eu/1 ... 11729.html
- nieje nové ale skoro nové a ešte aj niečo ostane vo vrecku....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... čo asi... používali diesel v prevádzke pre ktorú nieje konštruovaný...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

lubos zimovcak napísal:
dudikopf napísal:Ročný najazd 10tis km - mesto si nerob srandu že premyslas na dieslom:( Pozri si diskusie na webe ocom su dnešné moderné diesle,problémy s dpf vstrekmi atd...to čo ušetris na spotrebe vrazis do turba vstrekov a pevnej hmoty alebo iného...na sk je bohužiaľ nekvalitna nafta....,automobilky setria kde sa da:( dnes neplatí čo dakedy platilo ...ludia su ako ovce pokiaľ sa nepoucia na vlastnej chybe,auto sa kupuje podľa modelu -nie značky... Doporučujem mazdu 5,auto vyrabane v japonsku,osvedčený atmosfericky motor 1.8 alebo 2.0 aj moznost automatu...Opel sa len tvári že vyrába kvalitné auta a vw profituje na mene a kvalita ušla...:(
benzín s TURBOM a priamym vstrekovaním...."záruka" spoľahlivosti...? :40bd: :40bd:

Radšej 807 v automate,za pár eur ako krasnu s TURBO benzínom..., KIA Carens nie je 7 miestna?
Kto vravi ze turbo benzin je zaruka spolahlivost
:28b7:
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Ktory moderny diesel najazdi 300/400tis km meste a skoro nic...skoro nic znamena iba menil turbo a vstreky;) , dnesna zivotnost vstrekov je realne 200tis(hlavne so slovenskou naftou)..cena vstreku je okolo 500eur a je jedno ci je to honda bmw alebo ford napr...treba sa opytat v servise ci su tam castejsie diesle aebo benziny okrem turbobenzinov teda...
bantik80
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2012 07:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bantik80 »

mazda 5 nema v ponuke automat/benzin, aspon som to nenasiel na internete, naviac prostredne sedadlo sa ani neda nazvad sedadlom, take je uzke. grand voyager ma sedacky 2-2-3, ja potrebujem 2-3-2, bezne vozim v druhom rade 3 autosedacky, miesta v tretom rade mam ako nudzove pre dospelych na kratke vzdialenosti, ak ideme niekde dalej, deti idu dozadu a dospeli do druhej rady.

dnes sme si boli pozriet 5008, zafiru a Smax. peugeot sa nam pacil interier, velmi podobny nasmu sucasnemu C4GP, exterier ma krajsi zafira, ale interierovo nas az tak neocarila. Smax ma dobru kombinaciu exterier/interier/vybava/cena, problemom je ze automat je len s dieslom. v zasade nam vsetci odporuli benzin, takze sa budeme orientovat tymto smerom. buduci rok by mal byt novy smax, v septembri tohto roku budu zname kombinacie motor/prevodovka pri novom mondeu, z toho by sa dalo vychadzat, co bude v Smaxe. takze asi pockame este na tieto novinky a zatial si pojdem pozriet Touran a Freemont a pripadne budem zistovat, co existuje este nejake auto podla nasich poziadaviek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných