Nove crashtesty

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Nove crashtesty

Príspevok od používateľa oldoss »

V USA zaviedli nove crashesty, zopar aut to neutalo ako by si clovek myslel...
http://www.auto.cz/v-usa-zprisnili-cras ... u-cc-68946
Video
http://www.auto.cz/video-nove-crashtest ... lech-68951
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

Pravdepodobne tí burgerožrúti naozaj niesú až takí bl.bí ako sa zdá...
Konečne crashtest čo sa viac podobá realite a hlavne tá ich norma na meranie spotreby...
Má sa európa v tomto smere čo učiť, ako neklamať zákazníka (bezpečné s auto s piatimi hviezdami, so sľubovanou spotrebou 4,321 litra a odtrhnú sa mu dvere, vyletí baterka a koleso pritlačí nohy)
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Tie testy by mali zodpovedat realite ale stale je to len o tom spravia test a potom automobilka spravy auto, ktore vyhovie tymto testom. Nic viac nic menej. Tie testy sice by mali simulovat realne situacie ale nemozu pokryt vsetko.

K tym vylietavajucim dveram. Aj Acure, ktora je tam vyhodnotena ako dobra vyleti panel dvery.

Teraz vsetci navrhnu auta tak aby sa koleso v tomto jednom konkretnom teste odtrhlo a odletelo, ale pri beznej havarii sa aj tak zakliesni.

Ked si pozrem tie auta, ktore boli vyhodnotene ako dobre, tak je to len o tom odklonit to auto na bok a to tak, zeby pokracovalo dalej v smere. Tie auta, ktore zhltli ten naraz a skoro zastali nemozu prejst.

Ale i ja sam som tak havarol(aj ked nie svojov vinnou) s takym prekrytim, takze asi to ma opodstatnenie. Ale je to aspon zmena. Teraz sa ukaze, ktore auta su robene len na crash testy.
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

aj tu platí, že najlepšia je prevencia, teda nebúrať.

Minule som čítal článok, že jednej babe pri havárii airbag vtlačil oči dovnútra a ostala slepá. O dôvod viac sa nespoliehať len na technológie a elektronických "pomocníkov".
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

A kto vie ako by dopadli staršie ročníky... Teda asi tušíme :b:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

celé je to o tom, že najlepšie pohltí náraz nos nosníku. Toto práve rieši nejbežnejší prípad, kedy náraz ide na svetlo a koleso, čo tesne míňa nosník. Ak výrobcovia doplnia nosník o nejakú nábehovú "lištu" ponad koleso šikmo od nosníka k stĺpiku, náraz bude usmernený mimo a k priememu nárazu na stĺpik väčšinou ani nedôjde. No to je teória.
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

samozrejme že už ďalšej generácii vozidiel pribudne nejaký priečny nosník a už si s týmto crashtestom poradia na plný počet bodov...Len budú vážiť o pár 100 kg viac. A keď už nebudú vedieť čo, tak nasimulujú náraz na spadnuté závory pozdĺžne durchom presne v nieste hlavy vodiča... :)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

peto103 napísal:aj tu platí, že najlepšia je prevencia, teda nebúrať.

Minule som čítal článok, že jednej babe pri havárii airbag vtlačil oči dovnútra a ostala slepá. O dôvod viac sa nespoliehať len na technológie a elektronických "pomocníkov".
prepáč, ale niekedy tá nehoda príde bez tvojej viny a často neexistuje žiadna prevencia! Neburať? a ked vyletí v protismere blázon a nemáš ani stotinu sekundy na uhnutie, čo urobí tá tvoja prevencia-neburať? blbosť ako voda v koši.. ak si náhodou ešte nezažil nehodu spôsobenu iným vodičom a bol si nou zasiahnutý, tak radšej ani nepíš kraviny. Tu sa jedná o také krátke okamihy, kde by nezareagoval ani chuck norris!!!
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

jeeežiši, jasné, že nemusíš nehodu spôsobiť ty (to ma napadlo aj keď som písal príspevok, ale bral som ako samozrejmosť, že to ostatní pochopia.)

text bol myslený tak, že radšej si kúpiť auto so 4 hviezdičkami a jazdiť predvídavo a sústredene, jak byť namotaný na 5 hviezdičiek a jazdiť riskantne.
a nemusíš sa hneď zdúvať.
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Už ked som v prvom prispevku uvidel USA tak som vedel že to nemam dalej čitať a ked som si pozrel to video tak už mi krv vrela v žilach.Pustit auto na širku najakych 30cm proti pevnej stene a teda na tvrdo,to jako o čom vypoveda,čo to dokazuje,jaky zmysel to ma? To možu rovno poslať auto proti gilotine.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Šokoval ma ten Lexus ES na konci, kde hlava figuríny ani netrafila airbag... Veľmi zlé. Naopak, dobré je, že robia nové testy.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Toyota Camry vs Toyota Yaris, t.j. malé vs veľké:

https://www.youtube.com/watch?v=uHiYSAenanM

Honda Accord vs Honda Jazz:

https://www.youtube.com/watch?v=GjEUvreNE5Q
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

yaris s kufrom :) ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

a čomu pomôžu tie nové testy ? Pri akej rýchlosti by sa mali konať nehody alebo v akom uhle sa bude narážat´ do pevných prekážok?
Zas sa niekdo chce zviditelniť. kto pozná konštrukciu karosérií a ich deformačné zony vie že je vždy možnost ako auto totálne zdeformovať roztrhať na kusi a pod.. podla amíkov bude bezpečné nakoniec toto:
[img]http://imgupload.sk/images/1/e/1erf0rpoesjymg2q6416_thumb.jpg[/img]
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

georgnr napísal:Už .. ... ked som si pozrel to video tak už mi krv vrela v žilach.Pustit auto na širku najakych 30cm proti pevnej stene a teda na tvrdo,to jako o čom vypoveda,čo to dokazuje,jaky zmysel to ma? ...
Takto, osobne ma už amerikanizmus otravuje až až ale toto je zrovna věc, ktorá zmysel má. Lebo aj Ty by si radšej sedel v aute ktoré ťa ochráni aj v takomtoprípade. Volakedy bola "gilotina" aj náraz nostíkom. Ale! rozhodne by som sa neposral z toho, že amíci prišli na niečo takéto a tým pádom sú európske testy nanič. Lebo je to veěmi podobné a reálne rozhodujú centimetre. Myslím, že pre automobilky nebude až tak zložité reagovať, lebo napr už všeobecne zaznávaný Fiat Stilo při náraze mimo nosník odhodil auto bokom. Je to len o konštrukcii predného nosníku a to jako nadvazuje na klietku posádky. No vždy bude doležitý aj EU test lebo tam je zasa důležité náraz spomaliť kým napevno narazí skelet pre posádku. Takže ja by som sa ukľudnil a dúfal, že skúšky bezpečnosti sa budú vyvýjať oboma smermi.
maros000 napísal:Tie testy by mali zodpovedat realite ale stale je to len o tom spravia test a potom automobilka spravy auto, ktore vyhovie tymto testom. Nic viac nic menej. Tie testy sice by mali simulovat realne situacie ale nemozu pokryt vsetko.....
Tak nejak. Niečo sa skrátka dá štatisticky nastaviť no život prináša toľko alternatív, že to sa skrátka simulovať nedá. A vyčítať to automobilkám je nezmysel.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných