Nove auto, sama porucha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mata6666
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 29.12.2010 19:05
Zdieľať na Facebook

Nove auto, sama porucha

Príspevok od používateľa mata6666 »

.
Naposledy upravil/-a mata6666 v 04.01.2011 21:59, upravené celkom 1 krát.
E.M-CARS
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.07.2008 01:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa E.M-CARS »

Mila matka nikto ti nic nevrati s tym sa zmier ani jedna zo zavad nie je na vratenie auta zavada sa musi naprv opakovat 3krat a staznosti musis pisat inporterovy do bratislave v predajni ti nic neviriesia ak ti mozem poradit priplat si zaruku plus zide sa ti viem o com hovorim ja tam robim a vymen si baterku v aute aj ked je nove zavada zo servom sa nebude opakovat klesa na nej kapacita a vypodava servo diagnostika nic nezisti auta stoja dlho na sklade a tam ich nikto nedobyja c3 je na to hakliva
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

E.M., na to, že robíš v Citroene tliachaš celkom pekné nezmysly. Asi ako všetci v značkových servisoch keď dôjde na uplatňovanie záruky...
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Vchadzala som na hlavnu cestu,ked mi zrazu z nicoho nic prestalo fungovat riadenie,aj napriek tomu ze motor nevypol nemohla som brzdit,nemohla som radit,nemohla som krutit volantom,no auto bolo stale v pohybe zo vsetkymi rozsvietenymi kontrolkami..Po hlavnej ceste sa rutil kamion a ked ze si myslel,ze len pomali vychadzam z vedlajsej cesty na hlavnu,nezacal brzdit,len isiel dalej.Ja som dako instinktivne stupila na plyn a drzala nohu az kym sa auto opat z nicoho nic nerozbehlo,len tak tak som unikla zrazke,lebo bol vsade sneh

???
nebol to náhodou šmyk?

btw:: mala by si navštívit servis ,najlepšie taký kde realne opravujú autá
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

Ak radis spiatocku, tak predym hod rychlost do 4ky a az potom bez pustenia spojky daj spiatocku. Mozno spiatocka nema synchron, taketo male auta ho obcas nemavaju.

ak sa ti nabuduce stane podobna situacia, ze "auto pojde samo", tak vyhod spojku a v malej rychost zabrzdis aj bez posilovaca brzd, pripadne potiani rucnu brzdu.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

v ziadnom pripade by som nesiel do ineho servisu, riesil by som to SOI-kou alebo predtym aspon na staznosti.sme.sk - niekedy vedia pomoct. pripadne sa obrat na niektoru z televizii. ak je to tak ako hovoris, su to skutocne zivotu nebezpecne situacie a je hyenizmus zo strany predajcu sa teraz hrat na nejake paragrafy. ale sme na Slovensku - a presne to, ze budes ticho a budes to riesit radsej z vlastneho vrecka, nahrava predajcom a spravia to aj v buducnosti. V kazdej normalnej krajine smerom na zapad by si uz mala davno nove auto a este by si ich aj zalovat mohla. Ale este raz - ak je to tak ako hovoris.
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Poznam auta ktore stali 50.000 eur mozno aj viac a maju viacej problemov ako Ty.Bud rada ze Ti C3 startuje a bud rada ,ze sa vozis. :2f93: :2f93: :2f93:
Dobre auta skoncili rokom 2000. :2f93: :2f93:
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

director



Založený: 01 máj 2007
Príspevky: 139

Zaslal: 30 december 2010 11:05 Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

Úprimne ťa ľutujem - viem si predstaviť tvoje sklamanie nad novým autom.Ostávajú ti dve možnosti - neustále reklamovať a žiadať o vystavenie reklamačného protokolu až pokiaľ neprídeš o nervy ty,alebo oni,alebo sa na to vykašlať a zmieriť sa so stavom auta.
Jedno je isté,kvalita francúzskych áut je pramizerná(niekedy mi pripadá,že ich vyrábajú pre servisi),v nekvalite už hodne predbehli aj talianov - čo už treba vedieť.Ja som pred časom tiež kúpil pre manželku Nissan Tino-jeponská kvalita a výsledok-absurdum-po 30000km žralo olej(1 liter na 1000km),do 100 000km,rozdrbaná predná náprava,ložiská atď. - nakoniec môj úžas - vyrobené vo Francúzsku - a sme doma.



Ked nieco napises ,tak si to prve po sebe precitaj a potom to hod do eteru.... :2f93:
Vidim ,ze mas v tom velky prehlad a skoro si ma dojal svojimi technickymi znalostami .Ked je auto vyrobene vo Francuzsku napriklad ako tvoj Nissan ,neznamena ze bol vyrobeny na francuzskej linke ale bol vyrobeny na japonskej linke ktoru obsluhuju francuzi.Az teraz sme doma.Tak teraz hovor ,ako Japonci dodrbali tvoj Nissan.Lebo Francuzi poskladali tvoj Nissan len stych sraciek ,ktore im japonci poslali. :2f93:
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

Ideálne by bolo zbaviť sa tej C3 a kúpiť niečo iné. Alebo urobiť z toho nejakú poriadnu poistnú udalosť na totálku, samozrejme mať super poistku a kedže ide o skoro nové auto aj plnenie by bolo slušné a kúpiť niečo iné :300f:
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

mm199 napísal:Ideálne by bolo zbaviť sa tej C3 a kúpiť niečo iné.
najlepsie v AAA, uvidis ako zrazu zazrakom bude to auto bez zavad :zg282:
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....tie vady že niečo sa odlepuje a zosúva sa je to nepríjemné, ale treba tam chodiť aj s tým a nenechať sa odbiť....to že nejde zaradiť spiatočka tak ako má je najvážnejší problém toho by som sa chytil a na odstránení tejto závady by som trval za každú cenu....to čo sa ti stalo pri tom incidente neviem si z napísaného vôbec predstaviť....

....k tej prevodovke....viem že je otravné byť bez auta, ale treba to pretrpieť, zobral by som to auto na reklamáciu k predajcovi, treba si dať vypísať protokol, a keď ťa vyzvú na prebratie auta, prídeš vyskúšaš ak problém pretrváva tak to napíšeš do protokolu, že závada neodstránená....auto jednoducho neprevziať....SOI-ku vieš zapojiť po uplynutí doby na vybavenie reklamácie, aj to je však možné že ťa budú informovať, že na odstránenie závady je potrebný dlhší čas ako je 30 dní ale to by mali hneď po pár dňoch ako začnú odstraňovaním závady....reči že aj mne to robí vôbec neakceptovať a nenechať sa odbiť...veľa šťastia
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

...... nuz toto je vysledok vyrobnej kvantity na ukor kvality .... ak ti to auto bude blbnut dalej tak ho predaj a kup si druhe , najlepsie niake 2 - 3 rocne nie prvy model .... lebo kupit nove auto je najvacsia sprostost ...... preco ???? ...no jednoducho preto ze ked ho zaplatis a prejdes snim za branu predajne tak strati hned na hodnote 1000€ a viac , pretoze za cenu za ktoru bolo kupene ho uz nikdy nepredas ...... ale pri jazdenke je to trochu inak
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

jezisi to su nazory poniektorych :D C3 je masovka, spiatocka sa zasuva s jemne pustenou spojkou co uz, odpadnuta hadicka,lista,lak z puklice dajme tomu.. to autorizak odstranil ako citam, tož ok,
spiatocku neodstrania lebo je to dane konstrukciou, proste nevyrobia novu prevodovku, skus s jemne pustenou spojkou

na PC ti to mozu napichnut aj 100x, kedze si ale ziadnu elektronicku zavadu nemala tak nic nenajdu!
doktorx55
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 09.11.2008 12:45
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doktorx55 »

nebol to nahodou smyk ked si sla z tej vedlajsej na hlavnu,,,? bo hlavne teraz v zime pri sliapnuti na brzdu zacne fungovat absko a moze sa stat ze ti zdochne motor a vtedy sa tiez vysvietia kontrolky,

+ preto v zivote nekupim auto v predajni, ale radsej od ruky :300f:
lacnejsie to je a v pripade ze ho treba opravit tak ho staci zobrat k sukromnikom, ktory sa vyznaju do auta :28b7:,
aj auto za 3-4000 eur bude furt splnat svoj ucel :) a hlavne ked ho kupis v dobrom stave moj nazor :)
omega-HC
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 21.09.2010 23:14
Zdieľať na Facebook

nissan

Príspevok od používateľa omega-HC »

nissan a renault su v koncerne uz niekolko rokov...automobilky sa prepajaju ako sa da aby usetrili a to uz nielen preberaju motory ale aj podvozok ale aj šasy atd.... napr corsa = punto atd.

treba neustale reklamovat !!!!!!! a nenechat sa odbyt vobec....keby kazdy reklamoval tak by sa nevyrabali take šunty ako teraz a muselo by sa to odzrkadlovat aj do vyroby.... Vacsina ludi si vytrpi nedostatky auta a zo slusnosti drzia usta a predjacovia si tlapkaju po chrbtoch .......
prispevky typu ,že bud rada že ti štartuje je nezmysel uplny :3020: Ked to auto kupujes , slubuju z modre z neba a ked zacnes reklamovat ,tak ta skoro nepoznaju... Je dobre aj komunikovat z priamym dovozcom a distributerom ,ked je moznost . lebo dilerstva zvyknu vsetko zjednodusovat a zatlkat chyby .

mne keby povedal autorizovany servis ze na zaradenie spiatocky je potrebnych 5 pokusov , tak by som ho poslal do francuzka na skolenie.
Reklamuj !!!! neustale
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných