Nové auto s adaptívnym tempomatom a asist. udržiavania pruhu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nopat32
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.02.2016 09:44
Zdieľať na Facebook

Nové auto s adaptívnym tempomatom a asist. udržiavania pruhu

Príspevok od používateľa nopat32 »

Chcel by som sa spytat na kupu auta do 30 000 Euro, ktore by malo adaptivny tempomat (ACC) a aktivne urziavanie jazdneho pruhu (asi LKA). Poradte prosim znacku (okrem Skody [jednu mi uz ukradli])
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

to riziko ukradnutia nieje len u skodoFky, ale vseobecne by som sa vyhol celej VW group!

kup daco od mitsubishi, mazda, toyota a podobne, isto najdes model ktory ma to co vyzadujes! resp. ua 30 tisic dukatov si osobne myslim ze to uz ma vacsina vozidiel v tejto cenovej kategorii :-\
nopat32
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.02.2016 09:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nopat32 »

pre peto166: problem je, ze takto vseobecne to viem ale napriklad pri toyote som to nenasiel, pri mazde to bolo az nad 30 litrov... potreboval by som konkretny typ auta aby som do predajne nesiel ako celkom trotel...
Neop
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.07.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Neop »

No, ja osobne by som volil Mazdu, konkrétne 3 alebo CX-3...
Alebo mierne navýšiť rozpočeť a máš rovno rad 6 alebo CX-5 so špičkovým motorom 2,5i a A/T...
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

za mňa mondeo 2.0 ecoboost.. ale bohužiaľ presahuje tvoj rozpocet o 2 tis + adaptivny tempomat je priplatkovy
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

V rámci limitu 30K je ponuka dosť obmedzená. Väčšina vozidiel, ktoré sú vybavené ACC + kolíznym brzdným systémom majú len upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu. Aktívne udržanie vozidla v jazdnom pruhu majú len niektoré vozidlá koncernu VW a Fordu. Nad limit je to potom Mercedes a BMW - všade za príplatok. Toyota má takisto podľa dostupných info len upozornenie na vybočenie. Neviem ako Mazda - to odporúčam preskúmať. Dokonca Volvo pri XC60, čo je už vozidlo nad limit, je podľa dostupných info takisto len upozornenie na vybočenie. V rámci limitu 30K - teda mierne nad by bol najvhodnejší asi Superb, ten však nechceš. Takže výber je zložitý. Veľmi dobré recenzie čo som čítal sú na systém Eye Sight Subaru Outback CVT - optický systém ACC s reakciami ktoré sú podobné bežným reakciám vodiča čo sa týka ACC + kolízny brzdný systém, avšak takisto je len upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu. U Subaru Outback s CVT, je však tento kompletný bezpečnostný systém bez príplatku v základnej výbave - výnimka oproti iným výrobcom, ktorý si pýtajú príplatok. Čakajú ťa hodiny študovania jednotlivých systémov, odporúčam čítať aj recencie. Prajem šťastnú ruku pri výbere vozidla. Ja by som asi bral Superb.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

nopat32 napísal: potreboval by som konkretny typ auta aby som do predajne nesiel ako celkom trotel...

No myslím si že u každého predajcu budú radi, že si do predajne prišiel. A radi ti vysvetlia všetko okolo auta, vôbec si nerob starosti s tým či si pripravený alebo nie. Veď konečne ak budeš mať o niečo naozaj vážny záujem, tak tam pôjdeš zrejme aj viackrát a keď to nebudeš vedieť pri prvej návšteve, tak nabudúce už budeš viac zorientovaný.

Ale podstatné je niečo iné. Vyberať auto predovšetkým podľa toho, či má tieto dve somarinky je nezmysel, najprv si urob užší výber podľa ceny auta a toho ako ti to auto bude pasovať a až potom prípadne jednotlivé diely výbavy.
Okrem toho, keď sa ti už niektoré autá aj budú pozdávať, tak ešte len potom nastáva dilema ohľadne toho, aký motor kúpiš do toho auta. Ver že to je omnoho dôležitejšia vec ako nejaký strážca jazdného pruhu.
A konečne keď toto v aute silou-mocou chceš, tak hádam už nie je rozhodujúce, či auto ako celok bude stáť 28 alebo 32 tisíc.
nopat32
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.02.2016 09:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nopat32 »

Dakujem vsetkym ohlasom, nasiel som este seat leon, pri ktorom som bol prijemne prekvapenz s cenou (viem,ze je to vw group ale hadam to s kradnutim u neho nie je tak zle...)
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Nový Renault talisman by sa asi dal. Záleží od predajcu akú cenu by vedel spraviť.Hoci nie každému vonia renault.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Pan Zimovcak, aky je to "plnohodnotny". Mam Distronic a nie v S klase, a zda sa mi "plnohodnotny" :4012:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No distronic je takmer "plnohodnotný" adaptívny tempomat, ale s určitým obmedzením, takže vlastne nie je plnohodnotný.
To obmedzenie spočíva v obmedzení brzdnej sily pri spomaľovaní na cca 20% z maximálne možného brzdného účinku.
To znamená že ak auto pred tebou rýchlo spomaľuje a treba prudšie brzdiť, tak to je na šoférovi, distronik to neubrzdí.
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Sub-Outback modelovy rok 2016, uz mam aj asistetna jazdnych pruhov a sledovanie mrtveho uhla: zjednaj zlavu-trocha priplat a zabudni na seat :)
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Wilz, urcite?
1. Mam odskusane, ze ak auto predo mnou akokolvek pribrzdilo, moje auto spomalovalo s nim subezne a potom samozrejme zrychlilo na nastavenu rychlost.
2. Nemyslim, ze by vyrobca tohto bezpecnostneho prvku riskoval, ze sa kvoli nejakemu obmedzeniu stane vazna nehoda, obzvlast na dialnici. Co by to bol za nezmysel, keby si musel nohou dobrzdovat. To ako ma sofer vediet kedy to distronic dobrzdi a kedy nie... Preto je to distancny radar, aby v akejkolvek situacii dodrzal nastavenu vzdialenost za autom pred tebou.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Samozrejme ze automat, co za blba pripomienka... A hodi sa to najviac na dialnicu, nastavis na tempomate cojaviem 160, a len tocis volantom, nohy z pedalov dole... S tymi chodcami si mimo, distronic zrazke s chodzom nezabrani, on sluzi na dodrzanie vzdialenosti.
pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavold555 »

do mesta? doteraz som bol v tom, že adaptívny tempomat je na dialnice a práveže nevhodný do mesta, ale čo sa človek nedozvie :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných