Nova poistka a nasledny predaj auta

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubo1711
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.03.2010 10:56
Zdieľať na Facebook

Nova poistka a nasledny predaj auta

Príspevok od používateľa lubo1711 »

Zdravim Vas,

asi pred troma mesiacmi mi prisiel sek z poistovne Kooperativa aby som uhradil PZP na dalsi polrok, lenze rocnu sadzbu mi zvyslili zo 101 na 127,20 Eur, nesposobil som ziadnu nehodu, som ich klientom 6 rokov a aj prve auto som mal poistene u nich. Po dohovore so znamym mi poradil, aby som napisal vypoved poistnej zmluvy. Tak sa aj stalo a PZP mam uhradene uz iba do 31. 7. 2016

Auto je na predaj, inzerat je tuto na stranke asi 3 tyzdne, no zrejme sa nestihne predat do 31., takze znamy mi poistovnu najde, lacnejsiu ako som mal doteraz, lenze co ked poistku uzavriem ku 1. 8. 2016 a o nejaky tyzden - dva sa auto preda? ja na odhlasenie auta potrebujem mat auto poistene, s autom aj jazdim kazdy den takze nemozem si dovolit jazdit bez PZP

je problem uzavriet novu zmluvu a po par dnoch/ tyzdnoch ju zrusit z dovodu predaja auta? hrozi mi za to nejaka sankcia? pytam sa vseobecne na poistovne, nie na konkretnu

dakujem za rady, napady, skusenosti
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

zo zákona máš PZP a dôvod na zrušenie je odhlásenie auta z evidencie a následné zošrotovanie, alebo predaj vozidla
V poisťovni nebudeš mať problém a alikvotný preplatok Ti vrátia.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Novu pzp si spravis sam cez net za 15 minut. Da sa zvolit platba stvrtrocne, mozno ze aj mesacne. Inak plati co pisal vyssie, po odhlaseni ti alikvotne poistocna vrati nieco.
kristiant
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.05.2016 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristiant »

chlapi ale s tymto je dost vela papierovaciek ci nie? co vsetko tam budem potrebovat, idem toto akurat riesit za sestru ktora vobec nevie co ma robit
blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blavacik33 »

Vobec s tym nieje vela paprierovaciek. Akurat prides do poistovne ukazes im na koho je tvoje auto prihlasene/na koho si ho odhlasil a vyplnis jedno tlacivo kde su zakladne udaje a cislo uctu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných