Nova Mazda 6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Nova Mazda 6

Príspevok od používateľa johny669 »

Zdravim, otec sa rozhodol kupit si novu mazdu 6 2,2 diesel vo vybave Revolution. Viem ze su to nove auta tak nejake velke skusenosti nema nikto, ale starsie mazdy dost hrdzaveli neviete ako je to s novymi? Ci to uz bolo odstranene alebo kaslu nato. Cital som, ze zase pouzili nejake tensie (vraj ale pevnejsie) plechy, ale tenky je tenky! Ja som mu radil nech si este pozrie nejaky passat, mondeo, avensis atd. ved za tie peniaze sa da kupit hoci co. Ako je to inak so spolahlivostou mazdy? Doporucili by ste to alebo radsej nieco ine? Kupovat bude asi o mesiac takze este je cas na rozmyslenie. Ja by som bral skor napr. 5-kove BMW cca rocne tam uz je vela hliniku predsa len to nebude hnit. Dakujem za Vase rady a postrehy. :300f:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked chce nové nech si kúpi nové, Mazda 6 je novinka, tak že nejaké chyby sa objaviť môžu, tu by som bol naozaj opatrnejší...
Za rovnaký groš je trebárs aj Accord, ktorý už na trhu nejaký ten piatok je.

Tak že ísť a reálne porovnať, z obrázkov sa o komforte až tak vela nedozvie
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Auto sa predáva sotva pol roka, aké chceš skúsenosti s hrdzou?!
matko193782
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.05.2013 16:22
Zdieľať na Facebook

mazda 6

Príspevok od používateľa matko193782 »

čo som čítal testy na túto novú 6-ku tak ju veľmi vychvaľujú, hlavne čo sa týka podvozku... tu je aj link na jeden video test .. síce s iným motorom ale hovoria tam celkovo o aute ... http://www.topspeed.sk/test-mazda6-2-5i-revolution/5745

a čo sa týka spoľahlivosti mázd tak sa podľa mňa nie je čoho bát .. sú to spoľahlivé autá ... my sme mali doma mazdu 3 a žiadne problémy neboli ... menili sme len olej a filtre :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V novinárskom teste vychvália každé auto, a čo sa týka staršej Mazdy 6 tak tam bol problém s pribúdaním nafty do oleja a DPF
matko193782
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.05.2013 16:22
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa matko193782 »

To je síce tiež pravda, že v novinárskom teste vychvália všeličo ... ale toto sú nové motory a aj prevodovky (aj keď tu zase môže vzniknúť pochybnosť o tom či to bude fungovať aj časom tak ako na začiatku) ... ale celkovo mi to príde tak, že si na tom aute dala Mazda skutočne záležať a ja osobne mám len dobré skúsenosti so značkou Mazda a toto auto by som bez váhania kupoval :)
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja by som isiel pozret este chevrolet malibu vyzera pekne aj vnutro aj vonkajsok len neviem ako je to s kvalitou
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Pri novom aute nemusí riešiť spoľahlivosť keď má naň záruku :zg282:
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Tak zatial som pocul dobre ohlasy na mazdu, kolega ma 6-tku, ale rocnik 2004 2,0 benzin kupoval si vtedy novu, burana nebola nikdy ani nic striekane a ma hrdzu na lemoch zadnych blatnikov, ale co sa motorov a podvozku tyka je to dobre... samozrejeme ze sa bol pozerat a skusat, ale dizajnovo mu ucarovala prave ta 6-tka. Len som chcel vediet porovonanie napr s passatom ci by to nebolo lepsie alebo nieco podobne. Accord sa mu nepaci velmi dizajnovo. On je viac menej rozhodnuty, ale tak chcem pozistovat co najviac nech mu to potvrdim alebo ho prehovorim na nieco ine. Zatial dakujem za Vase postrehy :2f93:
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

ak bude mať to auto od nova a tá hrdza sa objaví po 10 rokoch ak ju podchytí včas aj tak ho to víde lacnejšie ako passat ktorý mu zmizne s pred očí

inak zdá sa to len mne alebo tých nových 6tiek je naozaj dosť určite viac ako starších 6 teda aspoň mne sa to tak po prechádzkach po meste zdá
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Porovnávať spolahlivosť benzínovej Mazdy s dieslovou je úplne mimo
Nový Passat ? Ak hladá niečo čo môže velmi rýchlo dostať nohy tak lepšie nevyberie

Design: no mne sa tá otvorená tlama na novej Šestke tiež moc nepozdáva, ale ako som písal vyberal by som na základe reálneho odskúšania vozidla
Naposledy upravil/-a ivko1 v 06.10.2013 23:09, upravené celkom 1 krát.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

tak kradezi sa az tak nebojim, byvame na dedine v rodinnom dome s dvoma kaukazakmi, kamerovym system a alarmom. Viem, ze ho nemusia ukradnut z dvora, ale aj tak ukradnut sa da vsetko takze takto sa nato nepozeram a navyse sme z vychodu a tu sa kradne vsetko, ale auta malo.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pozri si štatistiku ukradnutých áut a pochopíš u ktorého je vyššia pravdepodobnosť krádeže.
Ten Passat ťa odvezie +- tak isto, ale prečo sa vôbec zaťažovať nad tým ako zabezpečiť vozidlo.
Alebo toto je další dôvod... Hlavne je zaujímavý ten popis "Navigace opět v hajzlu - Happy New Year..." Čo budem hovoriť tri krát riešiť u nového auta vytlčené okno, ukradnutú NAVI, behať po poistovni, auto v servise, to bol odjakživa môj sen.
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... start=3345
Tu je aj diskusia, kde píše že už tretia http://instagram.com/p/T-zaHvG_u8/#

Kradne sa to čo ide na odbyt
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Keď pôjdeš na skúšobnú jazdu s Passatom, poreferuj, či aj Tebe tak nehorázne trieskali dvere :-)

Koľko km ročne budeš jazdiť, keď chceš diesel?
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

dizajn vzdy bol vec nazoru, mne sa nova 6 neskutocne paci, vyzera fakt super :2f93:
Urcite by som nebral Passat :4012: sice, opat vec nazoru
Skor Accord, ale to by tvrdili, ze som zaujaty :)

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní