Nova Mazda 6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Pokiaľ ide o nános zinku, na M6 kách prvej generácie niekedy do roku 2004-2005 sa robil inak, potom sa zmenila technlógia. Preto tam bol ten problém.

Pokiaľ ide o motor, 2,2-ka je postavenà platforme motorov z dodávok, ktoré svojho času nachodili státitisíce km bez problémov. Preto tento motor. 2.0 bola postavená na bloku motora z Fordu.

Celkovo, mal som 323f ditd,323 benzin, M6 100kw diesel (3ks) a teraz mám M6 po fl 2.0 benzín/plyn.

Design je subjektívvna záležitosť a podľa mňa sa podaril.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nech skusi pozrieť ešte KIA Optima

http://www.kia.com/sk/modely/optima/cennik-html/

vzhĺadovo sa vyrovná Passatu aj Mazde

len motorizácia tam bola slabšia

ale ak rozširili ponuku motorov ,

tak doporučujem KIU Optima je to vydarený dizajnerský kusok.
Naposledy upravil/-a laco1871 v 07.10.2013 09:23, upravené celkom 1 krát.
abb
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.08.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abb »

isiel by som urcite do toho
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

No on ma prave teraz passata a ma tam navi RNS 510 a nezmizlo este nikdy, ale zu je cas na nove, lebo treba odpisovat. Auto bude robit tak cca 25-30 tisic rocne. Benzin v ziadnom pripade uz sme mali benzinove auta a nikdy viac!! Su to krokodily! Ja neviem mali sme uz vela dieslov, ale pokazene nebolo este ani jedno. Samozrejme ani jedno nebolo stary vyhoneny vrak.

Sliedic: Inak tie dvere na passate idu tak prikladne a ticho, ze moja 520d 2009 sa moze hanbit. Passat je rocnik 2007, ale ten mechanizmus otvarania, zatvarania je dokonaly! staci do nich len tuknut a zatvoria sa same a ticho, kdezto na BMW treba triesnut lebo sa nezatvoria.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Další, čo vyberá auto podľa sposobu zatvarania dverí

http://forum.autobazar.eu/vsimate-si-hl ... 55394.html

:::
Naposledy upravil/-a laco1871 v 07.10.2013 09:44, upravené celkom 1 krát.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

:3020: Nevyberam podla otvarania-zatvarania dveri, len som odpovedal na otazku!
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Laco, čo Ťa trápi?
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Prečo porovnávaš Passat verzus Mazda 6? Passat a jeho kvalita spracovania je na mizivej úrovni oproti Mazde. Teraz mám konkrétne na mysli všetky tie plasty, čo sa lúpu, derú, vlnia a pod. Majitelia VW Group určite vedia o čom hovorím. Ak chceš porovnávať, tak porovnávaj s porovnateľným ale určite nie zo slávnym Passatom. Riešiš hrdzu no novej Mazde, nie je úž trošku posun v čase oproti starým 6tkám, nejde technológia vpred? či? Jedine čo Ťa na Mazde dieslovej nemilo prekvapí to je ceny origo servisu a ND.
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

Zdravím Vás vsetkých,

Lauryl,
zaujímala by ma tvoja skúsenost pri prevádzke Mazdy na benzín/plyn, mne toho casu ked som mal mazdu3 2.0 benzín r.v. 2005, v mazda servise velmi nedoporucovali dat do toho plyn. Vopred vdaka.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

jankode a ty prečo porovnávaš nejakého passata z roku 2005 s aktuálnym?a to lupanie, vlnenie a podobne to si videl naozaj?vlasntíš také auto,alebo je to :"kamarát povedal" ja naozaj zaujímavé že mám passata 5/2008 a interier aj po momentálnych 171 000 km je ako nový..žiadne olupovanie, vlnenie a pod.
a čo sa týka zadávatela temy, tak passat aj ked je to brané ako nový model B7, tak je to vlastne facelift B6..a v roku 2014 sa očakáva príchod úplne nového passatu, tak passat aj napriek tvojmu výberu by som asi nebral, ved po roku by mal tvoj otec "starý okukaný model"..
Ja tiež začínam rozmýšlať o nejakom novom a ked com videl novú mazdu 6 tak som ju chcel teraz na jar kupiť...odradili ma od nej také prkotiny čo su naozaj nekomfortné..napríklad po vypnutí motora sa vypína rádio..samozrejme ako u všetkých japoncov sa po vypnutí motora nedajú spustiť, alebo vytiahnuť okná-treba vždy otočiť klučikom aby svietili kontrolky..proste japonci tvrdia že vyrobili dokonalé auto a taketo detaily nevedia riešiť...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

herin koncern to musí mať preto, lebo jeho majitelia nie sú schopný si zatvoriť okná pri spustenom motore , respektíve sa zbadajú až ked vystúpili, dokonca majitelia určitých premioviek si nie sú schopný zatvoriť ani dvere a preto tam musia mať elektrické "dojazdy"...

Tak ti poviem okná zásadne neotváram a pri braní či platení parkovacieho lístka, či policajnej kontrole to otvorenie okna prežijem
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veď stačí podržať gombík na diaľkovom ovládači a okná sa spolu so zamknutím auta dovrú samé. To Passat nemá? ;-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kopec nielen japonských áut má rádio urobené tak, že sa vypne po vypnutí motora, kvôli tomu, aby zábudlivcom nevytĺklo baterku. A na mojom japonskom sa okná dajú ovládať ešte nejakých tých 30 sekúnd po vypnutí motora! Ale ak toto má byť dôvod pre kúpu Passata... :::
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiat - ciganauto ma aj ovladanie okien v kluci, aj dialkove otvaranie kufra, aj ovladanie okien 30 sekund po vybrati kluca, aj radio hraje po vybrati kluca - vec volby v setupe, aj sa radio same vypne po 30 minutach :d :D
od social edition bez priplatku :d :D
som myslel, ze to kazde jedno auto ma :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
slavoSV
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.10.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoSV »

Pridam svoj postreh na mazdu 6. Mal som tu moznost jazdit na novej sestke s 2.2 dieslom a automatom, a bola to naozaj jedna basen :) a o podvozku ani nehovorim, mala obute 18-tky a ani som nevedel ze som nejaku tu jamu presiel a priecne nerovnosti taktiez, naozaj sa mazde vydaril aj podvozok a spolu s motorom, inak 2.2 diesel ma dve turba, a novym automatom ktory ma hydrodynamicky menic tak je to zosuladene si myslim na jednotku. Musim povedat ze ma nova sestka chytila za srdce :) a ak by som mal dost euracou tak nevaham a jednoznacne ju kupujem, ale s 2.5 benzin s sutomatom :)

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných