Nová Dacia Duster v základe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, jazdím dustera 1.6i 77kw, predokolka, 5 stupňová manuálna prevodovka. Auto má 3 roky a 130 tis km. Auto má fabrický splynovač. Kombi spotreba plynu je cca 8,5 l/100 km bez klímy. Manuálna klimatizácia dvíha spotrebu o 1 liter.

Pri 130 km/h točí motor ccca 3500 -3600 ot/min.

Auto jazdím ako firemné v agrosektore. Teda diaĺnice, asfaltky 1. až 3. triedy, polia a iné tankodrómy.

Teraz boli menené čapy riadenia. Mám druhú sadu brzdových kotúčov. V rámci záruky vymenený trojcestný ventil v plynovej nádrži.

Auto šoférujem rád, je trochu húpavé a pripomína staré húpavé francúzske autá. Uprednostňujem ho pred svojou corollou verso.

Vadí mi slabší motor, ale je to len o zvyku. Vadia mi zle navrhnuté prahy a blatníky vzadu - odletujúci štrk lúpe farbu. F
Lakovanie nie je kvalitné. Na leme ľavého zadného blatníka pozorujem koróziu (lúpe sa tam lak od kamienkov).

Plasty v interiéri mi nevadia. Sú rovnako kvalitné ako tie v škode rapid - t.z. ľahko sa dajú poškrabať. Koniec koncov, nový vw t-roc tiež nie je zázrak v tomto smere.

Ako súkromné auto by som si to nekúpil. Ak by to malo byť jediné auto v rodine pre niekho, kto tento typ auta potrebuje, tak by som si ho kúpil. Na prahy a lemy dozadu by som dal nalepiť hrubú fóliu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

smejo74 napísal:A to Tipo hacbek začína na akej cene ??
hatchback sa podla mna neoplati, lebo je maly rozdiel voci kombiku v cene...kamarat kupil skladovku v todose, barzjake serepeticky displeje, hliniky 16", folie, el okna vsade, hmlovky ani si nepamatam...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bolo tu spominané el.ovládanie spätných zrkadiel,

ja ho využijem niekedy aj 2x denne ked potrebujem natesno nacuvať popri nejakom obrubníku a nechcem doskriabať elektrony..

Ikonka "žiarovička" ako dobrý nápad nie je v smajlíkoch..

:d :D
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

pardon za offtopic, ale padli tu slova o spravne nefungujucej automatickej klimatizacii. Treba sadnut do auta vyssej triedy, ktore ma logiku ventilacie na mile vzdialenu v porovnani s lacnymi autami. Sam som to skusil a rozdiel je markantny. Nehovoriac o elektrickom ohreve v kureni.

Elektricke spatne zrkadla vyuzivam na dennej baze, pri parkovani k obrubnikom, taktiez pri striedani auta, kedy moja manzelka si ich razom nastavi. Tu by som prijal uz aj moznost predefinovaneho profilu nastavenia volantu, sedacky a zrkadiel vo vyssej vybave.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

lenze panko je polokutil a ked sa mu posere napriklad aj to zrkadlo alebo mu ho niekto rozbije tak zobere skrutkovac objedna novy za par eur mechanicke namontuje a fici dalej. Rovnako ako sa mu pri mechanickej klime bez digitalu posere odpor tak ho vymeni a nemusi spekulovat nad klapkami nehovoriac o cenovom rzdiele odporu pre manual a digital. To su tie veci pri ktorych sa daju setrit peniaze a ked cestuje z bodu a do bodu b denne do pol hodiny mu to je srdecne jedno. Keby toci na dialnici kazdy den kopec kilometrov tsk by ocenil tu inteligentnejsiu klimu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

musim suhlasit s lacim a depom ohladom el zrkadiel, parkovanie "na zrkadla" co bolo dobry zvykom sa volako vytraca...staci sa pozret co za cunata stoja a ako po parkoviskach ! :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa posky »

mame 3 dustery v rodine, vsetky mame od nova

1. je diesel, to sprevodvovanie je katastrofa, na dialnici to huci ako blaznive (natocene 189K)
2. je benzin LPG 4x4 (natocene 220K)
3. je benzin LPG predo-kolka (natocene 99k)

prosim ludia pochopte toto nieje typ auta na bezne denno-denne jazdenie (aj ked to tak mnohi maju)

pouzivame ich cisto na pracovne ucely - polovanie, jazda do terenu s privesnym vozikom a pod. proste na uzivanie, kde pred tym jazdila napr. Lada Niva.

Ano siel som na tom aj po dialnici cez 500 km, ale po 200 km som sa chcel obesit. Uprimne lutujem ludi, co to maju ako primarne auto.

To auto je fajn na dochadzanie na chatu max 50 km, potom na polovacky, pre rybarov, pre dochodcov chatarov a pod.

Co sa tyka servisu nic zavazne sa ziadnemu nestalo, bezne opotrebenie, kazne su na benzinoch doskrabane od haluzi a kamienkov - jazdi sa snimi vacsina len teren. Som prekvapeny kolko vydrzia capy, a celkovo naprava na to co stym jazdime. Diely/servis to su par eurove zalezistosti.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Na polovacky a na tahanie privesov to auto tiez nie je robene to oproti tomu je stare pajero alebo landcruiser multifunkcne , silne a pohodolne auto :d :D
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa posky »

na to mame este jedno stare Terrano 2. ktore ludovo volame traktor.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

bajo777 napísal:musim suhlasit s lacim a depom ohladom el zrkadiel, parkovanie "na zrkadla" co bolo dobry zvykom sa volako vytraca...staci sa pozret co za cunata stoja a ako po parkoviskach ! :41c2:
V priebehu mesiaca mi idi8ti rozbili tri autá. Prvý nacuval do cabrioletu na parkovisku, bez komentára, druhá sliepka v Mochovciach cumela do mobilu tak bum druhé auto, predný nárazník KO, a do tretice chmulo s ŠPZ LV cuval z parkoviska na hlavnú bez pozretia, však mám cuvacie senzory na s maxe a jeb zrušil na treťom aute komplet predok. Vraj sorry, ale keby tam išli malé deti?! Čisté h8veda. Polamat ruky a basebalkou vytriedit zuby. :3020:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vidim to ked chodim s kolegami co maju tie kamery cuvacie, kompletne su v riti, nevi ci ma kukat do spataku v strede, alebo do bocnych, alebo do kamery, alebo sa otaca, na obrazovku mu zasvieti slnko 100% ked s toci jak prd v gatoch a na konci auto stoji sikmo, jak najvacsi hnup, zobrat doklady...pritom ked mal volakedy staru skodovku parkoval dobre, to je ten pokrok
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

smejo74 napísal:A to Tipo hacbek začína na akej cene ??
Fiat Tipo Combi 1,4 95k - 11 990€.

Combi 550-litrový kufor.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Bajo, ja som robil vodičák ako branec na V3S-ke a vlastne som na nej jazdil skoro celú vojenskú službu, tam sa speťáky občas klepali tak že aj keď išlo-stálo za mnou jedno auto tak sa zdalo že ich je tam tri až sedem kusov :d :D
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ďakujem všetkým mám chrobáka v hlave daster alebo Tipo zatiaľ to nesuri mám asi polroka na rozmýšľanie
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ked tipo volil by som tjet na par detailov a to ze nema turbo je to ten isty motor co ta 1.4 16v akurat je pruznejsi vdaka turbu

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných