Nová Dacia Duster v základe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sticko
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sticko »

jo technicky to mozne je, ze aj tie komponenty su take, ze to zalezi pre akeho koncoveho spotrebitela to ide, zalezi od toho o aky stat, kto si jak na kvalite potrpi a kto je pre nich prioritnejsi
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

El. nastavovanie zrkadiel je blbosť to máš pravdu..na predošlom aute som ich nastavil ked som ho kupil a 6 rokov som na ten ovládač nesiahol :)
Automatická klíma až taká blbosť veru nie je ako píšeš..
Kto ju raz vyskúša už manuál nebude chcieť..
Auto klímu si pustiš, nastavíš stupne a nemusíš sa o nič starať v 99% prípadov ju máš duálnu, čiže ked tvoja polovička po pravej ruke mrzne tak si pridá stupne, ty sa môžeš dalej chladiť..
Manuál klíma chladí do nemoty bez ohladu či je už vo vnutri 20 stupnov alebo 15...potom treba pridať na teplote občas aby začala možno už aj kuriť :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin a zabudol si , že keď ju nemáš tak sa nemôže pokaziť, nemusíš ju servisovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Oco u nás tie klímy v autách nie sú až tak využívané..možno ked prídu ešte teplejšie a dlhšie letá tak potom..
Ja začnem klímu pušťať tak niekedy v juni a v septembri už býva tak prijateľne že už ani nepúšťam..ved načo ked je vonku 20-25 stupnov..čiže klíma ide tak 3 mesiace v roku..niekde na juhu španielska počítam že sa nezastaví od mája aj do oktobra..
A osobne by som auto bez klímy nechcel..to už by musela byť aká social edition výbava :)
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Sandero alebo Logan som rozmýšľal ale keď do toho dali tie trojvalce tak to nechcem veď ten motorček sa zoderie cobidub a daster ma okolo 1200kg tak ten jednasestkovy motor môže byť v pohode a ešte keď je japonský
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

herin napísal: Automatická klíma až taká blbosť veru nie je ako píšeš..
Kto ju raz vyskúša už manuál nebude chcieť..
Tak sa dobrovolne hlasim ako prvy... Mne automat vadi.. Ked chcem kurit na nohy (napriklad teraz rano), tak kuri asi 5 minut a potom zacne fukat studeny, lebo teplota v aute uz je taka ako nastavena.. Takze musim pridat teplotu aby kuril dalej... V zime mam rad kurit len na nohy a vlete zasa fukat len na sklo.. Automat toto nevie.. Alebo ked prsi, tak automat nezacne sam od seba fukat viac na sklo, musim si to nastavit sam... V zasade teda pouzivam automat s rovnakym poctom nutenych zmien ako manual.. Na co mi potom ten automat je?? Aby to zas nebolo, ze mal som jeden, tak mam momentalne 5ty a nie v ramci jednej znacky..

No a k Dusteru.. To je auto urcene k pouzivaniu v zlych podmienkach.. To na dialnici ma asi tolko hladat jak Niva.. Nie ze by to neslo 130 (to nema problem), ale je to na ine cesty postavene.. Komu sa nezda, ze vela toci alebo zerie, tak ponuka v segmente je bohata.. Treba rozbit prasatko a hajde kupit... Ponuka je takato, cena takato.. Ber alebo nechaj tak..
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

No schválne 10000eur nové auto klasický atmosférický motor najmenej 1,4 objem a minimálna výbava a aby to šlo aj po diaľnici predsa len už ich aj tu na SK budeme mať viac
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

FERO 321 napísal:Neviem chlapci či máte úplne pravdu. Ja som mal Duster r.v. 2010 1,6 benzín 4x4. Cesta do Chorvátska pri 120-tke spotreba 8,5 plne naložené auto. Tieto prvé auta boli dosť zle sprevodované a aj dvojkolky. Tuším až niekedy v 2013 zmenili sprevodovanie na dvojkolke a už točila na piatom stupni menej otáčok a aj spotreba išla dole. Motor mal v tedy 77kw. Tieto nové majú 84kw motor neviem ako sú sprevodované no určite nežerú viac. A nezáleží či má 6 alebo 5 kvaltov, ale ako je sprevodovaná. U 4x4 bol ten prví kvalt len ako náhrada redukčnej prevodovky.
Y.j.ebem jbnt na to,že 8,5litra!!!!!!!, moja hrča mercedes ml 163, rv 2000, objem 2,7; automat stály pohon 4x4, naložený má cez 2500kg, klíma, tempomat priemerna rychlost dialnica 110km/hod a spotreba 9,0litrov!!!!!!!!!!! O čom tu tocite daster?! Kvalita o veľkom lajne, výzor = velebnosti du blejt, a teraz tá spotreba,a s kufrom kratkej fábie, bez slov :40bd:
Ešte ako firemne namiesto pickupu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

esteze jeden o voze, druhy o koze, tiez mu chuti benzin jak tomu daciaovi ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

si zober tipo 1.4 Tjet a mas vystarane :D ked nechces trojvalce zo sandera a duster zere vela. Hento bude zrat nieco medzi ked to zabehnes aj menej a bude sa dat na to pozerat :D
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Akože Tipo sa mi páči ale muselo by biť kombi a tam už je asi cena niekde inde ale neverím že by daster pri normálnej jazde nejako veľa žral
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Daster v zaklade by som nebral, radsej logana mpv az chces kufor. Alebo aj logan ma slusny kufor, s klimou sa zmestis pod 9 tisic.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamarat kupil tjet kombi za 14? dal do toho lpg a spotrebu nemusi vobec riesit, ani dynamiku, prvy den mu na surovom aute ofotili 180 :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ale Logan s trojvalcom bez turba je hlúposť keby sa dal kúpiť s tou starou 1,2 štvorvalcom akú mám teraz v thalii tak nemám problém ale ale poddimenzovaný nacipovany trojvalec to už nie
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

A to Tipo hacbek začína na akej cene ??

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných