Nízky výpočet totálnej škody

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Nízky výpočet totálnej škody

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

Dobrý deň. Poliak mi rozflákal môj seat leon cupra, r.v.2004. Poisťovňa mi priznala výšku škody, s ktorou ja nesúhlasím. Viem sa nejako odvolať? Môžu ešte odpočítavať použiteľné časti auta ak od januára 2016 platí zákon, že auto musí ísť do šrotu úplne celé?ďakujem za odpovede
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

odvolat sa mozes aj 10krat len je otazne ci ti to pomoze. A to kde si pocul o tom zakone co si napisal? Mozes zaplatit 500e a mozes si vrak nehat na diely
xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

Ja som sa len chcela informovať či má vôbec zmysel sa odvolávať, alebo sa nato vykašľať. Dobre viem o tých 500€ ale prečo by mi poisťovňa mala odpočítať použiteľné časti auta keď ja musím zaplatiť 500€ aby som si ich mohla vôbec nechať...
Kokxo
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kokxo »

Odvolaj sa, napis, ze to budes riesit sudnou cestou. Daj si urobit znalecky posudok na cenu vozidla alebo si zisti trhovu cenu auta z viacerych zdrojov. Poistovne skusaju, vzdy sa snazia znizit plnenie o 50%. Ja som dal na sud kooperativu. Za audi A6 mi chceli vyplatit polovicu z trhovej ceny vozidla. Zohnal som si pravnika, dal som to na sud, sice to trvalo rok aj cosi ale zaplatili mi trhovu cenu vozidla.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

xxstanulkaxx napísal:Ja som sa len chcela informovať či má vôbec zmysel sa odvolávať, alebo sa nato vykašľať. Dobre viem o tých 500€ ale prečo by mi poisťovňa mala odpočítať použiteľné časti auta keď ja musím zaplatiť 500€ aby som si ich mohla vôbec nechať...
Ved ale oni ti vypocitaju cenu zvyskov a tu cenu za tie zvysky ti ponuknu ze za nu ich od teba odkupia. To je uz tvoja vec ci im vrak predas alebo nie. Ak im to nepredas mas na tarche sa ich zbavit ci uz predat vrak drahsie aj s prepisom na noveho majitela alebo zaplatit 500e a rozpredas.
xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

ďakujem za radu, bohužiaľ poisťovňa mi neponúkla odkúpenie vraku, kedže moje auto rozbil poliak a ide to z jeho povinnej :/
xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

3100€
xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

Ale nie je to obyčajný seat leon...je to športová úprava cupra...
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Čo je adekvátne ? 2500 eur? Tak mi prosím ťa zožeň 10 takých áut kúpim ich po 2500 eur.
Samozrejme , že sa odvolaj , ja som sa odvolal dvakrát, naj skôr mi ponúkli nič, potom mi ponukli niečo viac a na tretí krát toľko koľko som bol ochotný akceptovať . Cez súd by somm dostal ešte viac , ale nemal som na tochuť , lebo hodnota auta bola nízka. Poisťovna Wust.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Podľa mňa takisto adekvátna suma. Čo by si za to chcela - koľko?? Máš predstavu kedy by si bola spokojná??
Ako píše Lakinooo - je to stará hrča aj keď je to cupra..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem ako vela je poskodeny ten vrak, kolko by zan ponukli, ale ked pozeram inzerciu, tak 3100 mi nepride az tak malo.
Na druhej strane tu je zas vec, ze preco nevinny poskodeny ma mat nejaku ujmu, teda, ked to tak pocituje.
Nie kazdy sa zivi nejakym predajom dielov, nie kazdy ma na to podmienky a este tu nastava problem s odhlasenim vraku.
Osobne mam za to, ze poistovna je likvidatorom, teda vrak by mal zostat u nej a poskodena osoba by mala dostat adekvatnu nahradu v peniazoch na ucet, bez starosti, opletaciek s uradmi. V pripade ak sa poistovna rozhodne pre totalnu skodu, teda skodu kde je nerentabilna oprava, tak by si mala vrak zobrat a skodu nahradit v €. Ako mozu nutit niekoho nieco rozpredavat?
Ale legislativa je taka aka je a este su tie paragrafy pokrutene…
Co tak zavolat firmu co sa zaobera vykupom vrakov, ziskat cenovu ponuku od nich, pripocitat sumu od poistovne a nasledne sa rozhodnut o dalsom postupe, odvolani sa a podobne?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mne bolo raz povedané že ak pociťujem ujmu že mi bolo málo vyplatené z PZP škodcu, môžem dať škodcu na súd a rozdiel žiadať vyplatiť od neho v OP konaní.Koľko by sme sa súdili 5 rokov-10??? pri našich súdoch....čistý dementi! Aj celý zákon o PZP aj celé zle !!! Niekto Ti nabúra nové nepoškodené a poisťovňa bude tvrdiť niečo o amotrizácii akokeby opravou tomu autu stúpla cena.
xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

Príde mi to málo nakoľko bolo auto vo full výbave dovezené z nemecka...Cena auta bola pred rokom 7000€...Síce to auto je starší ročník ale bolo celé v elektrike, vyhrievaný volant, vyhrievané sedadlá. Čakala som aspoň o 500-600€ viac. Ale ako čítam tak neviem či sa mi kvôli 500€ oplatí naťahovať ďalších 6 mesiacov. Pretože už 3 mesiace sa to ťahá a ešte stále nemám peniaze lebo poľská poisťovňa sa nenaháňa vyjadriť či súhlasia so sumou.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ja si tiez myslim, ze 3500 EUR je uplne v pohode a kvoli 500 EUR by som sa urcite nenahanal po sudoch.
Ale nechapem, ze si bola pred rokom ochotna za 11 rocny seat zaplatit 7000 EUR. Podla mojho nazoru si pri kupe preplatila viac ako tych 500 EUR za porovnatelne auto, ktore teraz nahanas.
*
Ale neplakal by som nad rozliatym mliekom. Kazdy robime chyby. Auto je spotrebak a tak to treba aj brat. Ked sa ti pokazi TV, pracka, chladnicka tak sa kupi nova. Auto sa tiez len spotrebuje (aj ked je to luxusny statok), ak dosluzi a je nevyhnutnostou, tak treba kupit ine. Dobrych aut je kopec.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež si myslím že je to úplne v pohode.Totálna škoda,to je na počutie zlé,ale nemusí vonkoncom kopírovať reálne poškodenie,ktoré môže byť vcelku ...nič moc.Nemusí to byť totálne zničený voz akoby sa zdalo,ale ..je nerentabilné nad isté percento ho opravovať,myslené pohladom poisťovne.Väčšinu týchto totálok kúpia dielne a za neporovnatelne nižšiu cenu než platí poisťovňa ho dajú krásne do poriadku.Neviem si predstaviť Leona tak rozbitého,aby som krásne z takej ceny pri oprave nevyšiel.Celá táto matematika mi je čudná,lebo to vyzerá že ak by poisťovňa dala o 500 e.- viac,je spokojnosť.Ak je to tak,daj si vypaltiť tých 3500 a ja Ti za auto rád dám tých 500 e.- a opravím si ho.A budeš spokojná.
Aby to nevyznelo že mám záujem kupovať alebo kšeftiť,to vôbec.len chcem poukázať na to,že zo sumy 3500 je možné urobiť ozaj velmi ťažkú búračku a teda že až tak tá poisťovňa neubližuje.Že sú tam aj iné okolnosti ako že budeš bez auta dlhší čas a pod.nuž tak to už s tým chodí.nabudúce možno sa zadarí a tiež niekomu narobíš vrásky na čele.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní