Nissan X-trail - zhasnutie motora pocas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

havel232
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.11.2014 11:33
Zdieľať na Facebook

Nissan X-trail - zhasnutie motora pocas jazdy

Príspevok od používateľa havel232 »

Dobrý deň, mám Nissan X-trail 2003 84kw 2.2Di.
V poslednej dobe sa mi stáva, že počas jazdy auto zhasne . Prvý krát sa mi to stalo na dialnici siel som asi 110 rozsvietila sa kontorlka motora auto zacalo brzdit akonahle som prisiel ku krajnici hned zdochlo a už nešlo naštartovať. Skúsil som ho naštartovať par krát naštartovalo ale za 2 sec zdochlo. Dal som sa odtiahnuť a cca po hodine ako ma dotiahli na parkovisko skusil som naštartovať a chytilo ale islo len asi 10sec a potom zas zdochlo na dalsi pokus uz len tazko tocilo ale nechytilo. Dal som vmyneit palivovi filter este par krat naskocilo skapalo ale potom s auz chytilo pobehal som sinm cca 50km a znova pocas jazdy kontorlka motora a zhaslo. Nechal som ho tam prisiel som o 2h znova na šupu chytilo. Išiel som domov z roboty cca 20km v pohode som prisiel zhasol som auto isiel som si odlozit veci hore vratil som sa spet a uz uplne tazko startovalo chytilo a zdochlo. na 3x uz nezdochlo tak som snim isiel radsje bocnymi ulickami cca 2km zas kontorlka motora a uz nenaskocilo. Vratil som sa knemu znova o 2h na supu chytilo. Prosím poradte nieco ak ste uz z niecim takýmto mali skúsenosti, rozmyslam ze dam vycistit celu nadrz prefuknut trubky vymenit znova filter aj v nadrzi mozno sa zapchava syto v nadrzi a jak dlhsie stoji sa to uvolni ale neviem , ak mate rady poradte. Ďakujem a pekný deň!
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Nemyslím si že to bude nádržou,sitkom teda čistotou palivového systému...Diagnostika napovie viac,ale skôr to bude v elektrickej časti...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

naco je dobre to startovanie dookola a skusanie a neviem co , kamaratovy to robil ford pomenil, filtre a vselico ine uz sa chystal cistit nadrz , ak nie ze vraj cerpadlo nakoniec som ho prinutil ist na poriadnu diagnostiku a auto mal zachvilu hotove bol vadny snimac klukoveho hriadela , a ty mas nieco podobne daj to niekomu kto sa tomu skutocne rozumie
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

daj to do servisu
shvetchek
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.01.2008 14:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shvetchek »

zdravim,mne to robila suzuki grad vitara benzin,diagnostika nenasla nic,skontrolovane vsetko,čo som menil bol aj snimač kl.hriadela,po vymene dal som nový original zo suzuki, fungovalo hodinu,potom zas mesiac v servisoch......nakoniec sme zistili,že nový original snimač bol o 1 mm kratši a nesnimal ok :d :D ,pribrusili,nastavili a auto jazdi bez problemov ,auto inak šlape ako hodiny
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní