Nissan X-trail 2.2 Diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

berzerker
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 15.03.2008 22:45
Zdieľať na Facebook

Nissan X-trail 2.2 Diesel

Príspevok od používateľa berzerker »

Zdravim, chcel by som info ohladom diesloveho agregatu tohtp SUV ... je tam DCi a tusim DDi ... nejake rady, ktory agregat volit pri kupe? :zg282: resp. co pri kupe si vsimat a comu sa vyvarovat ... dikeska ....
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

No ak by som siel do Nissana tak urcite benzin nie diesel. Aj keď v našej firme bolo Tino s týmto motorom a neboli problémy pokiaľ tam jeden tupec namiesto nafty natankoval benzín. Odvtedy to auto blblo, hoci chodilo stále, sem tam zasvietila diagnostika ..., občas nemal ťah potom zasa 5000 km nič a zasa nejaký problém s výkonom, ale nikdy sa neprišlo čo to bolo ... (ani v Nissane a ani garažmajstri.
Inak spoľahlivý motor - nabehaných bolo cez 250 000 km keď som odchádzal a pokiaľ viem tak to auto stále behá (už je to 5 rokov)
berzerker
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 15.03.2008 22:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerker »

Hladam diesel ... furikovat po SVK chcem BA - PO a sem tam na chatu ... osobak mam a ma nebavi chcem nieco velke s priaznivou spotrebou. 2.2 kombinovane 7,5 ... taky benzin minimlane 12 ... a nemam zaujem, mal som aj benzinak a som sklamany ...

Necituj zbytočne príspevky
moderator3
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aby si nebol sklamany ked si kupis diesel, mal som aj ten slabsi 115ps a teraz mam ten silnejsi 136ps , tento novsi mam od nova a za 105000km som nemenil nic okrem oleja a filtrov, napravy brzdy vsetko je este original ale uz to prichadza pomaly. Slabe stranky na Xtrailoch je intercooler vytrepany hore nad motorom a na kazdom jednom prepusta a potom je cely motor zad.rbany od oleja , ale aj na to uz poliak nasiel liek a za 50 ečok ho pretesni a pokoj svaty. Co sa tyka ze aby si sa neprekvapil ked si kupis diesel tak sa coraz castejsie objavuju na nete Xtraily s pokazenymi motormi, odchadzaju vstreky, cerpadla a nejake nestastne scv ventily na cerpadlach. Vsetko toto su riadne palky a tazko sa diagnostikuje co je vlastne zle. A ked napriklad vymenis vstreky a tie ventily t.j. zhruba 1000e a zistis ze afto stale hadze do nudzoveho rezimu a treba vymenit cerpadlo tak okrem jeho ceny sa zhrozis ked ti mechanici povedia ze aby ho vymenili musi ist motor von. A potom sa mozno zamyslis ze radsej si mohol zobrat benzin. Tymto netvrdim ze nenatrafis na diesel s ktorym budes mat 100000km pokoj , vsetko je o nahode a stasti pretoze hovorit tu o tom ze zalezi ako sa on staral predosli majitel nemusi byt namieste. Staci ze raz natankujes naftu ktora mu nebude po voli a uz si v zacarovanom kruhu. A neviem odkial si zobral ze taky benzin ti bude zrat 12 litrov ked tolko bere Murano co je o kusok vacsie tazsie a motor 3.5 V6
Naposledy upravil/-a patko1 v 28.06.2011 20:01, upravené celkom 1 krát.
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

Benzin a LPG ? celkom dobra volba....
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

2,5 benzĂ­n
Naposledy upravil/-a Cherro v 30.11.2012 12:31, upravené celkom 2 krát.
jojosss
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.01.2010 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojosss »

Tento motor mam uz nejaky ten rocik v Primere a problem zatial ziadny nebol - tento motor nema s Renault-om vobec nic,je to posledny dieslovy motor ktory je z dielne iba Nissan-u.
zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zmotor »

Mám 84 kw a teraz som meral spotrebu spôsobom plná nádrž - rezerva a plná nádrž, na 50 l mi najazdil 750 km, vačšinou mimo mesta a spotreba vyšla 6,66 l čo je myslím dobrá spotreba! Ja osobne mám takú skúsenosť, že čím staršie dieslové motory sú, tým sú spoľahlivejšie a viac vydržia, samorzejme že nie uno 1.3D.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných