Nissan X-trail 2.2 DDTi Elegance

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ulba
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 02.01.2007 08:51
Zdieľať na Facebook

Nissan X-trail 2.2 DDTi Elegance

Príspevok od používateľa ulba »

Zdravym chlapy ake mate skusenosti s tym autom jazdne vlastnosti spolahlivost servis dostupnost nahradnych dielou atd dik za info
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

A rok???

Ja mam v pamäti len 16600 8H800 - to su cisla Denso vstrekovacov, ktore som musel menit... A velmi dostupne nie su.
ulba
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 02.01.2007 08:51
Zdieľať na Facebook

x trail

Príspevok od používateľa ulba »

laurel preto neviem rok ,lebo moj foter zhana nejake suv a stale mi ukazuje rozne inzeraty v cene 7000 e plus minus nejake drobaky takze po pravde povedane vobec nemame potuchy ,len mu vravym ze lacne potom na to uz nebude asi nic plus niektore treba prihlasit atd a to este nevieme ako budu stocene km coz je na sk dost pravdepodobne dik za kazde info
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Takže, ak mám ja zhrnúť pocity a skúsenosti z toho auta, tak:

Design
Príde mi to tak, že auto robili 4 konštruktéri - Prvý robil exteriér, druhý budíky, tretí kúrenie a štvrtý rádio. Bohužiaľ sa asi nikdy nestretli a dieli montoval do auta nevidomý operátor...

Ale je to vec vkusu.

Motor

Auto je aj na tých 84kW dostatočne svižné na SUV. Žiadny trhač asfaltu, ale dostatočný výkon. Reťazový rozvod.

Pohon
Treba si dať pozor hlavne na to, aby mal ten kus menený olej v diferákoch, prevodovkách. Inak skúšal som 4x4 a chodilo to, kam som chcel..
Výhoda je, že je to stály predok a zadok sa pripája.

Ostatné
Páčilo sa mi prevedenie interiéru. najmä možnosť rýchleho a jednoduchého umytia a to, že bolo plastové dno kufru. Veľmi jednoducho a rýchlo umývateľné.
Vadilo mi, že nemal vyhrievané spätné zrkadlá. Hlavne v zime je to nepríjemné.


Odhliadnuc od toho, čo sa dialo mne (Vstrekovače a ventil čerpadla) by malo údajne ísť o spoľahlivý motor (moje malo 84.000km), v mojom prípade som mal podozrenie, že tam niekto šupol benzín a to dosť podstatne uškodilo vstrekovačom. Prevláda názor, že to má motory od Renaultu, ale tieto 2,2 DDTI by mali práve byť všetky od Nissanu (Mal som Denso vstrekovače a aj čerpadlo)

Záver: V pohode auto a zrejme som mal len smolu na blbý kus...
radoslav1977
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 13.04.2010 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoslav1977 »

Ani jeden nema motor od Renaultu, treba postudovat.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Motor od Renaultu je 2,0 DCI ostatne sú Nissan

Motor 2,2 DTI ma aj Almera ktorá stojí od 1000-eur takže v prípade poruchy je to najlacnejšie opraviteľný motor . Inak som nepočul nejakú sťažnosť na tie auta . Svagor ma 2,2 DCi a max spokojnosť km ma okolo 170 000 .
ulba
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 02.01.2007 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulba »

dik za info
yokohama
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14.05.2007 23:27
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yokohama »

ta 2,2 dvojka to je taky nepodarok ked tak radsej 2,0 to nieje problem
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný