nissan terrano II

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zdeno124
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.12.2011 12:16
Zdieľať na Facebook

nissan terrano II

Príspevok od používateľa zdeno124 »

zdravim nisanakov chcem sa opytat ako je to u nissanu terrano s prednou a zadnou uzavierkou? maju to vôbec tieto nysany? a este nieco neviete nahodou kontakt na vyrobcu plastovych blatnikou na terrano II v polsku? dakujem
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Zadny diferencial samosvor ,
predny napevno volnobežky v nabojoch kolies
bull78
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 04.02.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bull78 »

zadny, ako pise kolega, samosvor, vpredu bez uzvierky - daju sa samozrejme dorobit

vpredu su automaticke volnobezky, a nie, ze napevno(nema to medzinapravovy dif.)
zdeno124
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.12.2011 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdeno124 »

dakujem za radu aj som to bol vyskusat naozaj to ma v zadu uzavierku teda ten samosvor ....chcel by som poprosit o radu ako sa da dorobit na ten predok ta uzavierka? dakujem
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Prečítaj si ešte raz čo ti kolegovia nadomnou píšu. NEMÁ to zadnú ani inú uzávierku. Má to vzadu samosvor a 4x4 bez medzinápravového diferáku.
zdeno124
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.12.2011 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdeno124 »

no to ma nepotesilo moc ze to nema v zadu tu uzavierku.... myslel som, ze samosvor je ako samosvorna uzavierka co mam napr . na traktore ... na traktore ked mam samosvor je to uzavierka prednej napravya co je samosvor u nissana?
no a daju sa dorobit tie uzavierky?
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ahoj... Mam pocit ze Terrano 2 nema ani samosvorny diferencial, ale iba ciastocne samosvorny. Z anglictiny LSD (limited slip differential). Nakolko sa nedokaze diferencial uzamknut na 100% samocinne ale iba vyrovnavat otacky medzi kolesami. O rozdieloch sa docitas tu:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Diferenci% ... tomobil%29 (zakladne rozdelenie: pre terrano 2 by malo platit 2-he).
Ono na roznych forach je to rozpisane avsak nazory sa rozchadzaju. Niekto tvrdi ze samosvor a LSD je to iste. Iny zas ze je tam rozdiel prave kvoli tomu co som popisal vyssie. Na jednom offroad fore som dokonca cital nazor jedneho manika (ani za svet to teraz neviem najst), ktory tvrdil ze lsd je vlastne tiez uzavierka, pretoze dokaze uzamknut diferencial ciastocne. Iny prispievatel mu oponoval ze co nedokaze zamknut na 100% nemoze nazyvat uzavierkou. Je to diskutabilne. Hodil by sa nazor viacerych ludi a vyvodit nejaky zaver, nakolko co ine forum, to iny nazor.
Tu je to zas rozpisane sposobom ze LSD je urcity typ samosvoru: http://www.autorubik.sk/technika/diferencial/

Nuz co som vedel napisal som... Nebranim sa rozhovoru na tuto temu a uz vobec sa nebranim rozumnej argumentacii.. Za tu by som bol dokonca vdacny
:300f:

NOooooooo.... A k tej uzavierke na tvoje terrano asi tolko: http://www.orc.sk/kategoria/uzavierky-d ... 1986-2005/
Uzavierka od ARB- velmi kvalitne prevedenie, cena 857 eur snad hovori za vsetko. Este podotknem ze to je najnizsia cena aku som na internete nasiel.
Ak sa ti po tej cene otocil zaludok existuje este jedno riesenie a tym je AUSSIE LOCKER. Je to automaticka 100% uzavierka, ktora zamyka dif ked su kolesa v rovine, tz. niesu vytocene ani do jednej strany. V skratke akonahle otocis volantom do nejakej strany uzavierka sa odomkne, cize nehrozi ze by si siel stale jednym smerom. Akonahle kolesa vyrovnas mas zamknute. Tento system sa moze dodatocne instalovat iba na napravu, ktora nieje trvale hnana, v tvojom pripade na predok. Kompletne sa o tom docitas tu: http://www.uzaverky.unas.cz/faq.htm

Tiez pripajam jeden link kde sa riesil sice pokazeny samosvor, ale doporucena tam bola aj AUSSINA a aj o tom samosvore co sa tyka funkcie tam niekto nieco napisal. (je to 15-ty prispevok, tam zas uzivatel pise ze Nissan robi dva typy samosvorov - nieco podobne ako som opisoval na zaciatku ja)
http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=15&t=24457

Tak dufam ze som ti nejak pomohol... Akykolvek nazor na moj prispveko vitany.... :zg282:
zdeno124
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.12.2011 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdeno124 »

dakujem za radu pomohlo a mas pravdu tych nazorov je snad milion.... nechapem jednu vec bol som vyskusat terano v kopci len so zadnou napravou a normalne mi tahali obydva kolesa tak som si myslel,ze to je ten samosvor...
zdeno124
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.12.2011 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdeno124 »

este nieco kde by som sa docital o cene tej automatickej uzavierky a maly dotaz, tam pisu ,ze ta uzavierka moze byt namontovana aj na zadnu napravu teda stale hnanu a ty mi pises ze to nemoze byt ...dik
zdeno124
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.12.2011 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdeno124 »

este jednu radu by som potreboval aky olej ide do diferencialu a kolko? predok zadok...
zdeno124
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.12.2011 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdeno124 »

poradi mi niekto ak ma skusenost s prehrievanim motora mam novu vodnu pumpu ,vrtulu ,,,hreje sa pri zatazi,vybral som termostat aj dakujemtak sa hreje....
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných