Nissan Terrano 2,7TDI-Strata výkonu motora,núdz.stav motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Nissan Terrano 2,7TDI-Strata výkonu motora,núdz.stav motora

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

Zdravím,chcem sa Vás spýtať na jeden vážny problém.Na ručnej umývačke áut som vapkou vystrekoval blato spod blatníkov.S autom som potom išiel asi 20 km bez problémov.Asi po pol hodinovej prestávke som znova naštartoval a cestou sa mi rozsvietila kontrolka CHECK,auto stratilo výkon.Motor sa hodil do núdzového stavu,otáčky sa dajú na max 1500.Po demonte vzduch.filtra bol nový filter trošku čierny,akoby od motora trocha chvístlo oleja.Váha vzduchu bola minimálne vlhká.Nechal som auto odpojené od baterky 1 deň,nech to povysychá.Auto bezproblémovo štartuje,motor frčí v poriadku,nič neklepoce,len stále svieti kontrolka oranžová CHECK a motor nepustí otáčky viac ako cez 1500.Nestalo sa Vám takáto haluz?Neviem,čo mám robiť,čo s tým je.Dík za rady.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no zial to nevieme ani my. Diagnostika ti napomoze najlepsie
jaro834
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.01.2013 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro834 »

skus auto zohriať do pravádzkovej teploty, potom ho postupne rozbehni na 5ty prevodovy stupen, malo by to byť okolo 100km/h a podraď do 3jky a pridaj, to iste som mal ja čo píšeš,od vtedy ide auto ako predtým, no check mi svieti stále, no je to len preto, lebo riadiacia jednotka načítala chybu, ktorá sa dá vymazať len napojením cez PC
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

Dík aspoň za nejaké odpovede.Nepohnojím ešte viac motor.pokial by som išiel do autotiz.servisu nissan,lebo najbližšší je okolo 100km odo mňa.Myslím,aby mi auto nevypovedalo,po ceste do servisu?
jaro834
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.01.2013 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaro834 »

To Ti nemôžem zauručit, no ja mam to terrano na poľovačky, ale toto čo zaživa pri mne, neni zďaleka to tvoje.... skus to čo som Ti písal, ja si myslím, že to pomôže
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

v zasade moze mat tri chyby,terano ja haklive na umyvanie motora,treba vysusit vahu vzduchu,vysusit vsetky konektory a popritlacat ich a najcastejsia chyba je ze odide vstrekovacia tryska s ihlou ktora elektronicky riadi vstrekovanie,vsetko sa to da zistit za 5 minut na diagnostike,tryska nie ja draha pouzita 90,nova 160.
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

tá vstrekovacia ihla trisky ma nenapadla,skôr som počítal,že to bude váha vzduchu.No motor som v žiadnom prípade neumýval,to dobre viem,že takéto úkony sa nemajú robiť a už nie vapkou.Tie konektory sa pokúsim prekontrolovať.
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

Chcem sa Vás popýtať,či nemáte nejaké info,alebo znalosti,kto by mohol mať diagnostiku na Nissan v Trnavskom kraji,konkrétne okres Senica,Skalica,Malacky,alebo Hodonín-CZ?Zatial velké dík za rady a pomoc.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Nemusiš nikam chodit a nikomu platit, poslal som ti sukromnu spravu
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

No skúsiť sa dá všetko,ale mám velké obavy,aby sa neposralo ešte viacej niečo a aby mi neostala hlava v smútku.Možno budem musieť íst do origoš autorizovaného servisu Nissan a tam to nechať napichnúť na diagnostiku.No najväčší problém je,že do najbližšieho to mám okolo cca 90 km a aby som tam s autom doplkotal a hlavne neposral ho úplne!Auto sa dá vytiahnuť max.na 1600 otáčiek,takže žiadna sláva.
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

Ešte mám otázku pre chlapíka s menom SJARO.Ty už si taký problém zažil a podobná vec sa ti už stala?
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Ten navod čo som ti poslal nie je vymysleny ,je z orginal Nissan servisneho manualu.Zaoberam sa Nissanmi cca 20 rokov.Ked sa bojiš chod do značkoveho servisu,tam su odbornici.
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

Ahoj Sjaro,no vyskúšali sme,čo si mi poslal v súkromnej správe a ozaj nám to vyblikalo poruchu,ktorú sme podla toho návodu špecifikovali,ako závadu,s ktorou sme hlavne počítali.Tak objednal som váhu a uvidíme,či sa auto schopí a bude si prkotať nadalej.A hlavne,či kontrolka CHECK zhasne sama od seba,alebo sa to bude musieť ešte nejako resetovať.Ale každopádne Ti SJARO velmi dˇakujem,že si mi určite velmi pomohol a sám uznávam takýchto ludí,ktorí majú obrovskú prax.Inak jazdili sme s autom,ale otáčky mi dá max.do 2000.Dúfam,že váha pomôže a nissanek si bude švihať,ako doteraz.
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

V útorok mi SJARO príde objednaná váha,tak vymeníme ju,dám aj nový vzduch.filter a ozvem sa Ti,či je auto v poriadku.Ale velmi sa modlím a dúfam,že sa mi už takáto vec nikdy nevyserie,lebo ťažko sa mi spávalo.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

maš ss

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných