Nissan Qashqai 1.5 dci - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Nissan Qashqai 1.5 dci - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Chcem sa opýtať na toto autíčko.
Je to spoľahlivé?
Myslím hlavne motory diesel-e ? Je tu ich kopec 1,5 Dci. Je to dostačujúci pohon pre takéto auto ? Nepredávajú to hlavne kvôli tomu, že to takému autu nejako s tým motorom nejde ? Aký teda je optimálny motor pre toto auto ?

Čo technické spracovanie ? Nevrzgoce tam časom niečo ? Kamarát jazdí na tom policajnom X-traily a hovorí, že je to strašné auto !! tak či na tom nie je biedne aj ten qashqai.

Dík za odpovede.
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Ten motor 1,5 dci je renaultacky motor, nic moc. Vyberal by som urcite nejaky iny. Odkedy sa sa dal Nissan dokopy s renaultom v roku tusim 2002 isla jeho kvalita dolu vodou. Tomu motoru by som sa urcite vyhol.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Vrzgotat nevrzgoce ale pravdu povediac mne sa to zda zbytocne auto ako kazde male SUV. Inak by som diesel asi nebral ale benzin.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

Nissan Quashqai?

Záleží od toho, čo od toho očakávaš. Keď sa budeš je.ať 50 po meste nebude ti stačiť 1.5 diesel? Keď pojdeš 90 mimo obce nebude ti stačiť taky motor? Ja som natoľko znechuteny z tej premavky, že už nevidim zmysel vo vačšom objeme, jak 2.0.

Späť k autu. Vnútorný priestor na veľmi slušnej úrovni, kufor dostatočný. Ja osobne by som si SUV nikdy nekúpil, ale keď poškuľuješ po tom aute, kľudne choď do neho. Nemal by si ľutovať.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

1.5dci v tomto aute ma asi tak 5 sekundovu turbo diru a hrkoce podvozok. teda aspon ten kus co poznam. sused ho ma od nova, ma malo najazdene a..
podla mna x-trail a kaskaj nekupovat
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

xotox napísal:1.5dci v tomto aute ma asi tak 5 sekundovu turbo diru a hrkoce podvozok. teda aspon ten kus co poznam. sused ho ma od nova, ma malo najazdene a..
podla mna x-trail a kaskaj nekupovat[/quote

môže byť. ja mám skusenosť s benzinovou 1.6. spotreba 7l/100km prevažne mestský cyklus
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

ja osobne bych radsej zvazil Rav4.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

predovsetkym quashquauqauauuuquakai nie je SUV. To je zdvihnuta mestska žaba...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

veď preto sa mi to páči, je to väčší osobák s zdvihnutým podvozkom, takže bezproblémový prejazd, kade tade :-)

Ale keď je to iba 2WD tak to potom nič :-(

Tiež teraz som šiel s kámošom čo má 1,4 -ku hyundai i30 860 km a bolo mi silnejšie auto na 2 veci :-(

preto pozerám aj niečo také, ale zase aby sa netrápilo auto s tým motorom :-(
2,0 sú už o dosť drahšie :-( tak preto sa pýtam ako to je s tým motorom :-(
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

mp3, zdvihnuta mestska žaba = crossover, trocha vac zdvihnuta mestska žaba = suv.
je uplne jedno aku to ma nalepku aj tak su to vsetko auta do mesta, a?
skz
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.12.2008 23:23
Zdieľať na Facebook

f

Príspevok od používateľa skz »

takze som asi prvy majitel nissana QQ 1.5 dci ktory ti tu napise,
podla mna je to auto dobre, stabilne drzi na ceste a je dost mohutne a sedis vysoko oproti inym autam, sem tam nieco vrzne ale velmi to neprekaza, doo 160 km/h to ide vpohode potom uz nema tolko sily(max je asi 174), dynamika je slusana z 0 na 100 ma 12,3s, nad 125 kmh je auto trocha hlucne ale zvikol som si, musis ho trocha viac tocit aby islo nad 2500 pohoda a navyse ,a skvelu vybavu(moje je tekna premium)
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

A co takto pozriet Hyundai ix35?
Pride mi krajsi ako Quashqai a asi aj k motorom CRDi by som mal vacsiu doveru ako dci.

cenovo +- narovnako:

http://www.hyundai.sk/ponukane-modely/i ... ennik.html

http://www.nissan.sk/SK/sk/services-fle ... -page.html
retepretep
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.11.2008 20:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa retepretep »

Mal som moznost jazdit toto akoze auto.na ceste to skace ako zaba.motor pri akceleracii ma dieru a 5 sec sa nic nedeje.v priebehu pol roka sa museli menit tlmice, tiekla nafta,neslo ABS, kurenie muselo byt nastavene na max aby trosku hrialo,zabudli namontovat loziska do skrine riadenia.interier strach a hruza plastiy sa osuchali ako keby mali 10 rokov.NEKUPOVAT
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

retepretep napísal:Mal som moznost jazdit toto akoze auto.na ceste to skace ako zaba.motor pri akceleracii ma dieru a 5 sec sa nic nedeje.v priebehu pol roka sa museli menit tlmice, tiekla nafta,neslo ABS, kurenie muselo byt nastavene na max aby trosku hrialo,zabudli namontovat loziska do skrine riadenia.interier strach a hruza plastiy sa osuchali ako keby mali 10 rokov.NEKUPOVAT
nechcem sa toho auta zastávať (ani ho nevnastním, ani by som si ho nekúpil, ALE v tvojom prípade išlo o chybný kus a keď na taký natrafíš, tak je jasné, že to má x problémov.
b5
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 22.12.2008 01:07
Zdieľať na Facebook

J10

Príspevok od používateľa b5 »

Takze pani, som mechanik v nissane, tieto auta s motorom 1,5 dci-to najlepsie co sa tam dava.....boli tu spominane tlmice-ano, menili sa na garanciu zadne,ale problem je uz vyrieseny vo vyrobe,plasty?-sem tam je nejaky osuchany,vymenilo sa vsetko v zaruke,cesta na nom do chorvatska 5 ludi,plny kufor,stresny box- 5,5l na 100 km.....vsetky muchy su uz vychytyne a ak sa nahodou nieco vyskytne,sme tu pre vas.....benzinova 1,6-je to slabe a pri 100km/h rychlosti toci dost vysoke otacky,2,0 benzin-nejde ako by niekto na 2,0 ocakaval,1,5 DCi- super spotreba,vela spokojnych ludi....2,0 Dci-ide lepsie ale spotreba 7-8...L/100km,navyse dpf.....atd.vrelo odporucam 1,5dci

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných