Nissan Patrol GR Y61 - plynový pedál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dawidoo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.08.2008 22:18
Zdieľať na Facebook

Nissan Patrol GR Y61 - plynový pedál

Príspevok od používateľa dawidoo »

Zdravím chlapi :-) Chcel by som sa opýtať... Mám Patrola Y61 3.0 Di (2000) a mám taký problém. Keď naštartujem, zaradím rýchlosť a rozbieham sa tak zasvieti kontrolka check a plyn mi vôbec nereaguje, reaguje až keď vyradím do neutrálu a zo 5 krát popridávam. Potom keď sa mi podarí pohnúť tak zaradím 1,2,3 idem dajme tomu 60 a zrazu prestane reagovať plyn... Vyradím do neutrálu v tej rýchlosti trošku popridávam a na chvíľku ide ale potom sa to zase opakuje... Niekedy motor aj sam od seba vypne. Myslíte že je zlý plynový pedál? Alebo je to niečim iným? Neviem čo s tým mám robiť :41c2: ... Prosím poraďte mi. Vopred veľmi pekne ďakujem.
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

neporadím ti /inak tento trojliter je dosť problémový motor... ale skús sa obrátiť na 4x4nazory alebo 4x4club tam má kopu ľudí skúsenosti s týmito autami. podľa mňa to môže byť elektronicky ovládaný pedál alebo aj naftové čerpadlo
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ideme hadat alebo skocis na diagnostiku?
Naposledy upravil/-a patko1 v 29.01.2012 01:07, upravené celkom 1 krát.
mikimik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.05.2007 07:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikimik »

myslím že ja som mal tiež podobný problém,bol to snímač polohy plynového pedála...nie lacná srandička...
dawidoo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.08.2008 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dawidoo »

Chlapi bol som s tým mojim Patrolom na diagnostike a chalan čo to robil vravel že mu ukazovalo chybu v plynovom pedáli, takže to asi bude to aj keď diagnostika nemusí vždy pravdivo ukazovať však ? A ak by to predsa len bol plynový pedál neviete mi prosím poradiť kde sa dá zohnať taký? Lebo originál z Nissanu ani nechcem vidieť koľko bude stáť... Inak skúšali sme s kamarátom čo mal pedál s Terrana II prepojiť konektory s toho môjho na ten jeho a robilo to to isté, to bolo iba na skúšku že či to nepôjde normálne...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

skuste skontrolovat kablovacku do toho pedala
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

dawidoo napísal:............ Inak skúšali sme s kamarátom čo mal pedál s Terrana II prepojiť konektory s toho môjho na ten jeho a robilo to to isté, to bolo iba na skúšku že či to nepôjde normálne...
Takže vadu pedála si týmto viacmenej vylúčil....Takže už ostávajú len káble alebo konektor k pedálu a potom klapka a RJ ... lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných