Nissan Almera 1.5 (N16) r.v. 2000 - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bratm
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2012 11:04
Zdieľať na Facebook

Nissan Almera 1.5 (N16) r.v. 2000 - trhanie motora

Príspevok od používateľa Bratm »

Ahojte, potreboval by som poradiť. Kúpil som vyššie uvedené auto, ešte ho ani nemám prepísané na seba. Motor ide krásne ticho. Ma tachometri ukazuje najazdené necelých 150 tisíc. Včera sa mi stala taká vec, že keď som sa rozbiehal tak pri pridávaní rýchlosti mi pri určitých otáčkach trhal motor, jak keby sa znížili otáčky či čo a po pár sekundách už išlo normálne. Pri všetkých rýchlostných stupňoch to spravilo okrem 5teho lebo ten som ani neskúšal zaradiť. A dnes ráno mi to spravilo ,,už,, len pri 4tom stupni. Čím by to mohlo byť? Mohlo by to byť aj tým, že som mal menej benzínu v nádrži? Lebo mi dlhšie už svietila kontrolka ale ručička ešte neukazovala rezervu tak som to neriešil. Ale keď sa mi večer hento stalo tak som radšej natankoval a dnes ráno ,,len,, pri tom 4tom stupni to spravilo..

Ďakujem vopred.
Bratm
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2012 11:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bratm »

už to nerobí : ) dúfam, že to bolo len tým, že tam bolo málo benzínu. Inak ma švihne :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každopádne to nemá priamy súvis z rychlostným stupňom,je to iba zhoda že motor zatrhá pri tom alebo inom stupni,proste to nesúvisí.Motor nemá poňatie aký stupeň tam práve je.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

doporučujem Ti, aby si nejazdil na rezerve - ako signál, kedy natankovať ber moment, keď máš len štvrť nádrže paliva.

pri dlhodobom jazdení na rezerve trpí palivové čerpadlo, ktoré nemusí byť v zákrutách, keď sa prelieva benzín dostatočne chladené
Bratm
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2012 11:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bratm »

Díky Martin, bol som sa na to opýtať jedného známeho týpka čo sa vyzná a povedal mi to isté. Muselo si to vcucnúť vzduch a pri vyšších otáčkach keď som sa rozbiehal to trhalo. Odkedy mám dotankované, už je to OK našťastie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných