nissan 350z

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tentonickjezadany
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.02.2013 15:43
Zdieľať na Facebook

nissan 350z

Príspevok od používateľa tentonickjezadany »

Zdravim ma niekto skusenost s 350z? niake rady naco si mam dat pozor pri kupe ? je to dobre auto za cca 10 000e sportove male 2 miestne a tych 280koni ? ci by ste odporucili nieco ine ? rozmyslal som nad ford mustangom dakujem za odpovede vopred
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Najpevnejšie auto ako som kedy na rovnacej stolici mal.Tam sa zastavuje rozum nad silou aj toho najtenšieho plechu,skutočne životný zážitok,to nie je auto ale obrnený transportér
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

skoda len, ze sa neda dokupit vo vybave aj reakcna doba a chladna hlava k obdobnym strojom...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak to áno.Ale ten "môj" konkrétny nepôjde na bežné cesty ale tuším okruhy lebo šla do neho klietka
tentonickjezadany
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.02.2013 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tentonickjezadany »

chcem to ako normalne auto na kazdodnne pouzivanie takze vravite ze ano ? :)? ten mustang sa mi dako nezda stoji o 4000e viac a je tam 4.0 v8 a je tam 200k ?...
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

4.0 je V6, ak uz mustang tak V8 :-\ Osobne by som ale asi bral radsej Zeda kvoli podvozku.
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

Na Mustanga nekupis u nás zakladne veci. Jasné zoženieš mimo SR alebo vo firmach, ktoré sa zaoberajú čisto US autami (impexta) ale zas je to tam paleta. Na Nissana hej.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

každodenné jazdenie

Príspevok od používateľa hjundai »

Niečo som už o tom hľadal a toto auto má vraj výborný pomer cena/výkon, spoľahlive a dostupný servis-diely. trošku dávať pozor na mazanie- potrebuje kvalitný olej s vysokým letným číslom, spotreba samozrejme nie 5l...
Otázka je "denné" používanie v zime-snehu. Je to športové auto, coupe, kufor na malý nákup, zadokolka. Tí čo jazdia v snehu písali že sa dá ale opatrne a nechávali dodatočne urobiť ochranu podvozku, popr. karoserie-kapoty?
mato.vt
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.09.2011 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.vt »

Tiez som o nom uvazoval velmi velmi dlho. Nakoniec ma ale odradilo ze do toho musis tankovat vyssie oktanove cislo (pri spotrebe... nebudeme si klamat 15-20L a cenou 100oct benzinu to je samovrazda ak uvazujes nad najlacnejsim 350z - tj. spominanych 10 tis.) Tiez som chcel samozrejme aj ja tie lacnejsie ale zistil som ze sa neoplati do toho ist ked mas len 10 litrov. A velmi nechvalili 280k verziu motora. Vraj je lepsi tej novsi motor s 221Kw. To auto je dost tazke nato ako vyzera. Ma to asi najtahsie dvere ake som kedy videl/otvaral. Podla mna sa ti viac oplati Nejake Bmw coupe ak silou mocou chces coupe. Napr 330/335i
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Kamarat ho mal. Ten starsi 280k ako sa tu spominal. Vozenie perfektne, karoseria tuha, motor na jazdenie vyborny. Spotreba 15-17 priemer. Ale... musel menit polomotor - horcikovy blok, co nie je zrovna lacne. Zohnal z buracky, potom komplet rozvod (objednaval z USA, lebo u nas nevedeli co za to pytat). Nejazdil na nom vela, da sa povedat len v lete, ale aj na tych relativne malo km, viem ze tam menil xenon, odislo mu stahovanie okna, rozsypala samu mechanika radia a podobne "drobnosti". (mozno to bolo kusom, neviem, bolo dovezene a malo cca 90t km )
Da sa s tym denno denne jazdit, ale musis mat na to peniaz. Tak isto gumy a bezne spotrebne veci nie su na ten typ za facku a na jazdu v zime popripade ak bude smyklavejsia cesta tak mozes zabudnut, ak teda nebudes jazdit 80

A teraz ma mustang, V8 klasika manual. Jazdi bez poruchy, ale auto ma 20t najazdene.
Ak sa rozhodujes medzi tymito autami tak si ich vyskusaj, jebo je to totalne odlisne...hlavne jazdenie
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tankuje sa tam normalny N95. Recenzii mas vela na nete.
Budes kupovat pravdepodobne po druhom, tretom majitelovi, tazko potom povedat, co vsetko bolo menene a ako dobre opravene. Bude to zrat olej, kludne aj 1l na 1000km, ale to nie je problem, ked ho budes kontrolovat a dolievat. Prevodovka tiez zrejme uz nebude bezproblemova, ak sa s nou nic nerobilo. Zotrvacnik bude vymeneny, spojka uz mozno aj tretia. Brzdove kotuce sa tiez mozno budu pytat vymenit. Gumy tiez skontroluj, nie su lacne a minaju sa rychlo. Cize vsetky tieto veci a dalsie treba skontrolovat, aby si vedel, ze ci ti este par rokov vydrzia alebo ich budes menit par mesiacov po kupe.
Davaj si pozor na zakladne modely, ktore maju zopar veci odlisnych, hlavne slabsie brzdy, osekane ESP, nemaju diferencial s obmedzenou svornostou, tempomat, horsie sedacky, radio a par dalsich veci. V EU bol predavany iba najvyssi model, resp. to bolo oznacene len ako 350z. V USA to bolo 5 stupnov vybavy.

edit: asi som to napisal prilis negativne, ber to ako najhorsi scenar, ze by vsetky tie veci bolo treba menit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie autá sú dve rôzne galaxie
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Milan SA napísal:za 11000 je tu audi TT 2007 2.0tfsi , podla mna lepsia volba
Boa, to snad nemyslis vazne??? :40bd: Ze audi TT :40bd: Co neporovnavas rovno take GT-R ko s Ochtaviou RS. :40bd: Tam by bola tiez asi podla teba lepsia volba ta okt.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty napísal:Najpevnejšie auto ako som kedy na rovnacej stolici mal.Tam sa zastavuje rozum nad silou aj toho najtenšieho plechu,skutočne životný zážitok,to nie je auto ale obrnený transportér
Moj klampiar tiez osedivel ked som mu dal na opravu Volvo XC60. Povedal ze nikdy viac :d :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

350z som mal, celkom fajn aj vozenie aj podvozok len hlavne daj pozor aky kusok kupis ak kupis. Mustang 4.0 V6 2007 som mal tiez. Podvozok nula bodov a celkove vypracovanie tiez slabe. Mam tu na predaj Genesis 2011 , vidi sa mi to kus rozumnejsie ako obidve tie auta co si tu spomenul, predsa to ma len 36000km a ma to tri roky a malo by to este nieco vydrzat. Tie auta co ty spominas uz budu mat za sebou kadeco

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní