Nisan X Trail Diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolmilan
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09.06.2009 21:52
Zdieľať na Facebook

Nisan X Trail Diesel

Príspevok od používateľa pavolmilan »

Zdravim potrebujem auto do prace. pracujem v tatrach acasto su cesty neupravene chcem sa opytat ci sa oplati kupovat xtraila okolo rv 2002 pocul som ze su tam renault motory a tie auta ktore i mozem dovolit maju vsetky okolo 200000 km nabehane tak ci sa to oplati ci vobec nie su s nimi dake problemy za vsetky radi vopred dakujem s pozdravom palo
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Prečo zakladáš novú tému keď už taká existuje? Mohol si to napísať aj tu...

http://forum.autobazar.eu/nissan-x-trail-t15044.html
alebo...
http://forum.autobazar.eu/nissan-x-trai ... 36698.html
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Len tak stručne.Renaultove motory tam nie su ,a tažko ti je poradit nekupuješ nove auto a zaleži od toho ako bolo o auto starane a aj či ma 200 tisic prvy krat.
Čo sa tyka všeobecne 2002 84kw Problemy:
bol citlivy na kvalitu nafty ,denso vstrekovanie commonrail 1.generacie,2 kusy SCV ventlov ktore sa nekvalitnou naftou zadierali,a samozrejme dostavali na frak aj trysky.Boschova vaha vzduchu.
Čo sa tyka pohonu kolies,každych 60 tisic treba menit olej v rozvodoke a diferaku.Treba si hlavne odskušat či vobec 4WD funguje.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Ahoj, sjaro má prevdu, niesú tam Renaultové motory. ja som mal T30 2003-ku 84kW.

Priniesol som ho ako jazdenku z NDR s nábehom cca 84.000km. Keď išlo, tak išlo pekne, ale keď nechcelo naštartovať, tak to nešlo aj dva dni a potom zrazu bez problémov na brnk.... Tak som sa zabavil s preverovaním čerpadla, vstrkeovačov, rampy,....

Suma sumárum po tom, čo nechalo brata v Prahe na ČS a už nikdy viac v pôvodnom stave nenaštrartovalo:

Servis v Nissane TN mi oznámil, že je ASI vadné čerpadlo a repas bude stáť 1.200€, tak som to odtiaľ zobral preč a v sladkej nevedomosti som ho dal do Dieselplus Nitra (Zhodenie a nahodenie čerpadla 300€, výsledok žiadny)

Nakoniec som to dal jednému známemu servisákovi, ten mal podozrenie na el. ventily v čerpadle, tak ich vymenil, ale keďže mal staršie tak za ne nič nechcel, tak vymontoval vstrekovače a dal som ich na diagnostiku do Kežmarku. Všetky 4 boli údajne KO. Následná diagnostika v PD to potvrdila. Horko ťažko som zohnal 4 použité (Denso 16600 8H800) a po ich výmene už bolo všetko OK.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Lauryl:Bolo by stačilo trysky po jednej natlakovat a pozriet ktora z nich bez privodu el.napajania pušta do prepadu a tu bolo treba vymenit.Všetky KO neboli a aj tie staršie čo si zohnal keby si dal na test tak ti povedia že všetky su KO.
Keby žiadna z nich neprepuštala do prepadu tak riešit ventily na čerpadle.
Trysky pre tento model sa daju použit aj 16600-AU600
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných