Neznicitelny Hilux

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cierny99
Príspevky: 453
Dátum registrácie: 10.03.2008 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cierny99 »

mp3turbo napísal:ano, ide vlastne len o to aby korejci nespravili nejaku cenovu optimalizaciu - napriklad material na hlavu alebo blok motora z nejakeho masla co najdu v mlake pred budovou, nejake pruziny na vstrekovacoch co sa budu predcasne unavovat a podobne. Korejci boli nuteni spravit nieco cim by predcili - nieze dobehli ale predbehli - svojich europskych konkurentov ktori motormi 1.9PD 85kW a 96kW spia na vavrinoch uz od roku 2000.

potom je tu dalsia vec ; 1.5ky a podobne kubatury mozu pekne dostavat na prdel od radoby-dvadsatrocnych pretekarov ktorym to "tahne pekne vocpodu". Predsalen je to o tretinu mensi objem ako dvojlitre diesle (1.9 alebo 2.0) co montuju nemci ; napriklad bmw a audi z nejakeho dovodu velmi dobre vie preco dava take objemy ake dava aj ked je to len bmw1 alebo audi a3. V tych autach nenajdeme 1.6d...

A zase v cenovej kategorii korejcov tam nebude najkvalitnejsie turbo, nebude tam najkvalitnejsi vstrekovac, cerpadlo (skus natankovat naftu do takehoto motoru na nejakej zastrcenej stanici pred Ukrajinou... a rob to konstatne rok alebo dva co sa stane) atd. A nie je to iba o motore, to plati pre vsetko, napravy, tlmice, prevodovku spojku atd. Navyse si je treba uvedomit ze korejci platia cla a dovozne poplatky pri importe ku nam do Europy co ich zase z cenoveho hladiska posuva do vyssich cisel a aj napriek tomuto faktu si dokazu udrzat taku cenu aku maju.

No hovorim uvidime coskoro ci sa nejaka systemova alebo optimalizacna chybicka nevludila. Pevne dufam ze nie. Aby bol tento nas maly svet lepsi, bezproblemovejsi a krajsi. Ved inych problemov mame dost... tak nech nam aspon tie auticka chvilu vrcia v pohode.
V A3 zial uz najdes aj 1.6 TDI. :zga27:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dohroma to som nevedel ale trafil som to uplne super :)

ja vobec nesledujem vozitka mensie ako pat metrov...
FMS1
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FMS1 »

ja neviem co tu na tom onanujete...podobne veci prezije aj S - 100 a nehovorim o 1500 Lade... nic prekvapive... ludia co prezily skolu smyku na 1500ke :4090: vedia o com pisem :40bd:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veru tak, také autá sa už bežne (možno jedine tak na individuálnu objednávku) vyrábať nebudú. Automobilky dobre vedia prečo, pretože na servise zarobia viac, ako na predajnosti auta.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

drvivá väščina áut vyvinutých a vyrobených v čase ako tá Toyka by vydržali presne to isté
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Tak... Podľa mňa "to isté" by drvivá väčšina nevydržala, ale určite by vydržali rozhodne viac dnešné 20 ročné v dobrom stave, ako dnešné nové...

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 63 neregistrovaných