Neúspešné čistenie vstrekovačov LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Neúspešné čistenie vstrekovačov LPG

Príspevok od používateľa mchael »

Zdravím, na jednej anglickej stránke som sa dočítal, že je možné si aspoň ako tak vyčistiť vstrekovače na LPG. Dnes som to vyskúšal, vytiahol hadičku ktorá smeruje do lišty so vstrekovačmi LPG nastriekal do nej čistič karburátora, hadicu zasunul nas5 a keď som všetko dal dokopy a po prepnutí auta na LPG má auto nerovnomerný chod, povedal by som tak na 2 valce takže som to pekne pokašlal. Vedel by mi niekto povedať, či je potrebné vstrekovače nejak nastaviť(samozrejme v servise) alebo ? Za odpoveď vopred ďakujem

Jedná sa o GASTECH na Loganoviu 1.4 MPI
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Podľa toho čo popisuješ sa mohli uvolniť nejaké nečistoty ktoré asi upchali vstrekovače,takže už asi len LPG servis...
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

predpokladám, že pred tým to išlo dobre...

jedná sa o vyhradené plynové zariadenie a práca s týmto zariadením patrí do rúk odborného servisu.

doma to nenastavíš
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Minule som videl v telke vymenu bedroveho klbu, rozmyslam ze ked bude treba si to spravim svojpomocne, ved nevyzeralo to zlozite...pilka kladivo nejaky orezavac miesto skalpelu bude stacit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

VOJTO55 napísal:...Podľa toho čo popisuješ sa mohli uvolniť nejaké nečistoty ktoré asi upchali vstrekovače,takže už asi len LPG servis...
Radšej sa už nebudem pokúšať ich ešte raz vyčistiť čo by už tomu asi aj tak nepomohlo..
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

martin cichy napísal:predpokladám, že pred tým to išlo dobre...

jedná sa o vyhradené plynové zariadenie a práca s týmto zariadením patrí do rúk odborného servisu.

doma to nenastavíš
áno predtým všetko išlo v pohode
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

bajo777 napísal:Minule som videl v telke vymenu bedroveho klbu, rozmyslam ze ked bude treba si to spravim svojpomocne, ved nevyzeralo to zlozite...pilka kladivo nejaky orezavac miesto skalpelu bude stacit...
Áno chápem čo tým chceš povedať, nerobiť niečo čo neviem. Ak by som sa ale podľa toho riadil nikdy by som nevyčistil škrtiacu klapku, krokový motorček atď. Nechalo by sa to na servis a tie väčšinou všetko riešia len výmenou veď prečo nezarobiť 2x..
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no toto je jasne, ides do lpg servisu a mas pokoj.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mchael napísal:
bajo777 napísal:Minule som videl v telke vymenu bedroveho klbu, rozmyslam ze ked bude treba si to spravim svojpomocne, ved nevyzeralo to zlozite...pilka kladivo nejaky orezavac miesto skalpelu bude stacit...
Áno chápem čo tým chceš povedať, nerobiť niečo čo neviem. Ak by som sa ale podľa toho riadil nikdy by som nevyčistil škrtiacu klapku, krokový motorček atď. Nechalo by sa to na servis a tie väčšinou všetko
riešia len výmenou veď prečo nezarobiť 2x..
- júj ale klapka sa s týmto veľmi porovnávať nedá... ja si ani filter lpg nemením sám, tieto veci ozaj treba nechať tým čo majú papierik a pečiatku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A pritom stačí tam málo : nerýpať do toho čo funguje.
A hlavne o čom nemám ani elementárne znalosti.
Príklad z mojej praxe (a že som už toho videl dosť).
Skoro som zdrevenel a drbol z rebríka jak som videl minule že si niekto sám namontuje na drevený obklad na strope nové svetlá a natiahne si tam nanovo elektriku zvonkovým drátom...Ktorý absolutne neplnuje požiadavky ohladom izolačnej penosti a prierezu vodiča.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vlady ja mám ešte tenším a je to v pohode , dokonca v senníku. Kto sa bojí nesmie do lesa ,a keď do pekla tak na poriadnom koni- no nie???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No a potom v každých správach pomali...ach joj zhorela nám chyža...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo horí nechať horieť -zachraňujte okolie. A ešte udržujte oheň hasiči sú na ceste.
Ale vážne, všade mám nadprúdové ističe takže spánok mám kludný .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

ja si ani filter lpg nemením sám, tieto veci ozaj treba nechať tým čo majú papierik a pečiatku.
mne to v originál LPG servise vymenil možno ešte ani neplnoletý chlapec za 2 minúty...2 kľúče a ideš
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

citácia:
ja si ani filter lpg nemením sám, tieto veci ozaj treba nechať tým čo majú papierik a pečiatku.

mne to v originál LPG servise vymenil možno ešte ani neplnoletý chlapec za 2 minúty...2 kľúče a ideš



Pravdu vravis,ja si filtre menim tiez sam a nie je to nic zlozite. Po tom ako som mal tu skusenost,ze filtre v zasade meni ucen (cca 16-17 rocny) a chudak sa zo 3 razy vrati po spravny typ filtra,som pochopil,ze si to mozem urobit aj sam... a plati jedna zasada,ze co funguje,do toho sa nesaha
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných