Nesúlad VIN č. a EVČ

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Nesúlad VIN č. a EVČ

Príspevok od používateľa noreason »

Dobry den. Chcel by som Vas poprosit o radu..

Mam zaujem kupit auto, VIN č. karoserie som zadal do internetovo dostupnych portaloch naslo mi vozidlo.. ktore som aj pozeral.

Len tak zo "srandy" som si skopiroval EVC danneho vozidla, ktore tam bolo uvedene a dal som ho do noveho vyhladavania (podla EVC).
Naslo mi uplne ine vozidlo s rovnakym EVC ale rozdielnym VIN.

Danne auto, ktore chcem kupit nema ani priradene č. osvedčenia ani č. nálepky. Taktiež sa uvadza - "Typ kontroly - zvláštna".

Smrdi to podvodom?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie, auto len nemá ešte platné EČ a "majster" aby nemusel dané auto voziť na prepravníku, tak nan šupol EČ z iného auta.
Neviem čo by "majsterko" robil až by čistou náhodou do niekoho buchol.

Takto som bol raz s kamošom ktorý šiel kúpiť auto a pánko veselo v TT na Punte s HC značkami ...
Kamoš nedočítal inzerát až do konca, kde bolo uvedené že auto je na prihlásenie, na fotkách videl EČ tak ho to ani nenapadlo
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Su dva druhy EVC.? Totizto auto uz na SPZ prihlasene je. Pokial VIN cislo vyhladam, na akomkolvek portali, tak mi vyhlada "spravne auto aj udaje". Jediny rozdiel je v tom ze 2 VIN cisla maju rovnake EVC.
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Dokonca ani SPZ ktore predajca uvadza nema zaznam.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

aut je ako sraciek - skratka to neber. a ostatnym prihod link na ten kchar.. :zg282:
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Predajca sa odvolava na to ze auto je z dovozu a zatial nieje dokoncena administrativa a taktiez STK nalepky. Ma niekto skusenost?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bežná vec...
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

V akom zmysle? Odrb... alebo nebude problem s odhlasenim/prihlasenim?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bežná vec, že dovozca dovezie auto, ale ho neprihlási, aby nemusel napr. platiť PZP kým sa predá, dovozné papiere a prihlásenie vybaví po predaji priamo na kupcu. Alebo ako napr. v tomto prípade to vyzerá, že auto doviezol, urobil STK, EK, KO, odniesol papiere na OÚ a čaká na vybavenie, dovtedy ale inzerát môže dať na web, nie? Či má na aute EČ z iného len kvôli foteniu alebo na nich aj jazdil je jeho vec a problém, tebe to môže byť ukradnuté, teba bude zaujímať len aktuálna situácia pri kúpe...
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Ako mam teda postupovat pri kupe takeho auta, na čo si davat pozor? Nemoze nastat situacia ked mi pri prepise nebudu akceptovat aktualne SPZ a odpis ktory urobi predavajuci?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Auto sa identifikuje podla vin čísla , lebo to sa o trošička ťažšieprehadzuje ako ečv. EČV slúži policajtom na ceste aby vedeli komu posielať pokuty.
Preto moje ďalšie auto bude exekúcia bez prepisu, cena 250 - 350 eur .V okolí RV ,PT, a ďalej na východ je ich ako maku. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak hádam si vieš skontrolovač techničák s tým čo je na aute, nie? A predávajúci ti asi tiež nebude dávať značky z iného auta lebo tie by mu mohli chýbať. Ale pri tvojej úrovni znalostí by som si určite našiel niekoho kto pôjde so mnou lebo inak je to istá cesta k prúseru...
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Vyberiem sa na dopravny inspektorat, skusit to preverit. Kazdopadne ako by som mal postupovat? Spisat kupno predajnu zmluvu, zobrat auto na "zvlastnych spz", bezat spravit pzp a ist na prepis? asi nie..
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Jednoznacne by som nikam nesiel na znackach ineho auta ked nebude mat riadne tj rovwnake ako v TP inak na odbore dopravy C-ckove vystavia za 66€ na 30 dni + treba mat poistenie
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco ma to jednu trhlinu, vacsinou to nema stk a pzp je tiez problem riesit.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných