Nesprávne natankovanie paliva

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gutohc46
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.06.2012 15:55
Zdieľať na Facebook

Nesprávne natankovanie paliva

Príspevok od používateľa gutohc46 »

Zdravím. Do tuarega r.v. 2006 2,5 TDi som natankoval namiesto nafty benzín. Nádrž bola prázdna a tankoval som za 1000kč co je zhruba 37 EUR takze asi 30 litrov benzínu. Autom som prešiel asi 3 kilometre. Na semafore mi zdochol motor a viac nešiel naštartovať. Klepal ale nechcel naskočiť (až potom som zistil ze som tam dal benzín). Viete mi poradiť co teraz? Dokážem to spraviť aj sám alebo bude lepšie ísť do servisu? A ak servis tak koľko bude cca stať oprava?
Ďakujem za skorú odpoved
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predbežne každý prípad ktorý som riešil to motor prežil bez ujmy,dokonca aj pumpáče prežili.Dôležité....odčerpať maximum paliva a dotankovať do nádrže naftu.U grupy odpojiť návratku paliva od motora do nádrže a nechať tiecť do nádoby.Cez diagnostiku sa spustí palivové čerpadlo a nechá odtiecť cca 5 lt znečisteného paliva do nádoby.Tým sa z čerpadla vytlačí zbytok natankovaného paliva a minimalizuje sa neodstranitelné množstvo na možné minimum.Ideálne sa to robí ak má dielňa prístroj na čistenie čerpadla,pretože vie kontrolovač stav paliva ktoré odstraňuje a posledné palivo doplniť aditivom.Po štarte je nutné skontrolovať stav v korekčných dávkach čo definitivne povie ako to dopadlo.Samozrejme v prípade že domovský mechanik (dielňa) má založené pôvodné hodnoty diagnostiky a teda je k čomu sa prirovnávať.Dnes keď ľudia lavírujú z dielne do dielne to bude asi výnimka z pravidla
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak budes potrebovat vstreky, cerpadlo atd. daj vediet
mozno to prezili a este pojazdia
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný