nepoistene vozidlo

Obsah f├│ra Auto-moto f├│rum Poistenie
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma
Autor Správa
busique
Zalo┼żen├Ż: 04 august 2008
Pr├şspevky: 2
Nabehan├ę: 3 min
Predmet: nepoistene vozidlo Pr├şspevokZaslal: 13.03.2013 10:21   
Ahojte, viem, ze ked mam nepoistene vozidlo a spravim nehodu, tak som v ... ale ak mam nepoistene vozidlo pichnute po suciastkach v garazi, hrozi mi nejaka pokuta alebo problemy, ked ho znovu poskladam a budem chciet dat znovu poistit? Nechce sa mi docasne ho odhlasovat ( aj ked nie je to zase az taky problem, ja viem...)
Dik vopred za normalne odpovede
Citova┼ą
ivko1
VIP ─Źlen - Veyron (414)
Zalo┼żen├Ż: 02 august 2006
Pr├şspevky: 11563
Nabehan├ę: 1 mes 20 dn├ş 10 hod
Pr├şspevokZaslal: 13.03.2013 12:01   
Nepoisten├ę vozidlo m├┤┼że┼í ma┼ą jedine ak ho do─Źasne odhl├ísi┼í, nezabudn├║┼ą nahl├ísi┼ą odklad STK+EK ak je skon─Źen├í ─Źi skon─Ź├ş po─Źas doby do─Źasn├ęho odhl├ísenia, lebo je to hne─Ć za ─Ćal┼í├şch 330ÔéČ
Citova┼ą
elephant
Ve─żmi ob─ż├║ben├Ż ─Źlen - Ferraro (136)
Zalo┼żen├Ż: 25 febru├ír 2009
Pr├şspevky: 1813
Nabehan├ę: 9 dn├ş 23 hod 39 min
Pr├şspevokZaslal: 13.03.2013 13:23   
Jasn├ę ┼że ti hroz├ş pokuta od O├Ü dopravy. Ako maj├║ vedie┼ą ┼że ty ho m├í┼í doma rozobrat├ę v gar├í┼żi a nejazd├ş┼í na ┼łom ke─Ć m├í┼í pridelen├ę TE─î?
A okrem toho ty si vozidlo pod─ża z├íkona povinn├Ż poisti┼ą v tej istej pois┼ąovni v ktorej si ho mal poisten├ę naposledy ke─Ć ti skon─Źila poistka a pois┼ąov┼ła ti ur─Źite pri op├Ątovnom poisten├ş dor├íta aj dobu kedy si ho nemal poisten├ę.
VIP ─Źlen - Veyron (414)
Zalo┼żen├Ż: 02 august 2006
Pr├şspevky: 11563
Nabehan├ę: 1 mes 20 dn├ş 10 hod
Pr├şspevokZaslal: 13.03.2013 14:29   
Navy┼íe sa m├┤┼że sta┼ą ┼że zaplat├ş┼í pln├║ sumu za PZP , ─Źi┼że k─żudne 2x to─żko
Citova┼ą
ddemovic
Zalo┼żen├Ż: 11 august 2007
Pr├şspevky: 77
Nabehan├ę: 7 hod 22 min
Pr├şspevokZaslal: 13.03.2013 15:38   
Jedinym legalnym sposobom je dat to docasne odhlasit.. (ale pozor...odhlasovat ist iba s platnou STK a EK...!!!! inaksie hned zahajuju spravne konanie + pokuta - vlastna skusenost...)
Za nezaplatenu PZP je pokuta, za neplatnu STK a EK je 332 eur. Pocas doby docasneho odhlasenia sa neplati PZP a ani STK a EK sa nevyzaduje. Po skonceni docasneho odhlasenia je v zakone definovana doba 7 dni, kedy si treba urobit STK a EK (pocas docasneho odhlasenia su EVC a doklady v depozite na policii, takze STK sa neda robit). Po tejto dobe je to spravny delikt z vyssie uvedenou vypalnickou "odmenou" statu... !!!
Citova┼ą
jurigad
Nová tvár - Trabanto (14)
Zalo┼żen├Ż: 15 marec 2006
Pr├şspevky: 547
Nabehan├ę: 1 dn├ş 23 hod 37 min
Pr├şspevokZaslal: 13.03.2013 17:54   
Je za to mo┼żn├í vysok├í pokuta, ale neviem o tom , ┼że by to niekto zis┼ąoval a zistil bez toho , aby si sp├┤sobil ┼íkodu , ─Źo asi v gar├í┼żi nesp├┤sob├ş┼í.P├ş┼íem o tom , ┼że poistku nem├í┼í uzavret├║, nie ┼że ju m├í┼í uzavret├║ a nezaplaten├║.
Citova┼ą
elephant
Ve─żmi ob─ż├║ben├Ż ─Źlen - Ferraro (136)
Zalo┼żen├Ż: 25 febru├ír 2009
Pr├şspevky: 1813
Nabehan├ę: 9 dn├ş 23 hod 39 min
Pr├şspevokZaslal: 14.03.2013 10:14   
V┼íetky pois┼ąovne v┼íetky poistky eviduj├║ v centr├ílnom registri do ktor├ęho m├í pr├şstup ka┼żd├Ż O├Ü dopravy kde im automaticky vyhod├ş v┼íetky nepoisten├ę vozidl├í ktor├Żm n├ísledne posielaj├║ pokuty po┼ítou domov. Tak┼że nepoisten├ę vozidlo ani nemus├ş v├şs┼ą na cestu ani ho nemus├ş zastavi┼ą a skontrolova┼ą policajn├í hliadka alebo sp├┤sobi┼ą dopravn├║ nehodu aby bol rie┼íen├Ż O├Ü dopravy. Ono to s├şce ├║radn├şkom medzi k├ívi─Źkami trochu trv├í ale ur─Źite sa ─Źasom dostan├║ ku v┼íetk├Żm aj sp├Ątne.

Zobrazi┼ą pr├şspevky z predch├ídzaj├║cich:   
Prejdi na:  
Obsah f├│ra Auto-moto f├│rum Poistenie

nepoistene vozidlo Autobazar.EU