Neodhlasene auto z Nemecka

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Neodhlasene auto z Nemecka

Príspevok od používateľa stefandano »

Dobrý večer. Jedna pikoška s prosbou o pomoc.Po kupe auta s Nemecka, jeho naslednej oprave už na SK prišiel šok na originalite. Auto nie je odhlasene v Nemecku. Tým padom sa logicky neda prihlasiť na Slovensku. Telefon ma panko vypnutý. Mam velky aj maly technicky. V malom technickom ma pomylila pečiatka prepisu auta na noveho majitela. Ja som bol v tom, že to je odhlasovací štempel. Ten debil povedal,ze jasne, auto je odhlasene. Kupovalo sa to u sukromnika, nie bazar.Ma s tým niekto skúsenosť, prosím? Čo sa dá robiť? Ďakujem. :angr:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pomôže Ti len znovu za ním vycestovať...Dúfam,že máš Kúpno-predajnú zmluvu...
milanko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.02.2015 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanko »

Ponaučenie pre retardov - kupovat auto len na Slovenských SPZ
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neprečítam si pozorne dotaz a potom len trepem....som myslel že auto bolo kupované už na SK od niekoho ....
Naposledy upravil/-a VLADY v 05.07.2015 11:33, upravené celkom 1 krát.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Chod za pravnikom a nech mu posle doporuceny pozdrav aj zmalou vyhrazkou sudmi a uvidis co bude nasledovat
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

braga - jasne, aj s uradnym prekladom, aby si to nemcur mohol precitat...a kedze nedviha telefon tak si to urcite aj preberie, vsakze braga....a ci ty mas vôbec predstavu kolko by stalo spisanie takeho listu so vsetkym??? lebo ani nevieme o ake auto sa jedna, ci to natahovanie nevyjde viac ako pravne zastupenie...ty si to nejako jednoducho predstavujes :2f93:

stefandano - ono lepsie je si zobrat so sebou niekoho, kto sa v tom vyzna a zaplatit mu 150 Eur aby s tebou po auto isiel, ako mat teraz auto na suciastky pred barakom
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vlady to nie je len vidina ušetrených peňazí . Dcéra chce aby som jej pomohol zohnať VW Transporter T1 , kde ho kúpiš na sk tabuliach??? Ja by som zase rád japonský Datsun 240Z, tiež ich bude u nás pár sto že????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Ďakujem za Vaše postrehy a nazory, hlavne Milankov... Písal som, že je to pikoška. Z tej haraburdy sa v konečnom dôsledku nepos...., do nemecka za degešom tiež nie je až taky problem zbehnuť, len nemam istotu, či ho odchytim doma. A on nie že nedvíha, on ma mobil vypnutý. Ale iba som chcel vedieť, či sa s takýmto niečim niekto z Vás nestretol. A ide o pracovné auto za 3500.
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

ako citam vsetci ste skvele poradili....tak poradim aj aja podla mojej osobnej skusenosti. ked mas kupnu zmluvu a oba diely nemeckeho technicaku, treba ist do nemecka na urad a auto odhlasit. V idealnom pripade si tam najprv zavolaj, ale auta od sukromneho predajcu som kupil viac krat, a bol som si ich sam odhlasovat aj na urade(sam, bez majitela), plnu moc odo mna vacsinou nechceli, ak ano, tak nikdy nie overenu notarom. Zober si kupnu zmluvu, doklady, mozno aj plnu moc (zistis telefonicky) a ak sa ti oplati cesta vzhladom k cene auta tak to vyriesis obratom. Dost zalezi na samotnom urade a ludoch co tam robia, cim blizsie k ceskej/polskej hranici, tym menej ochotni a je to menej mozne, v byvalom zap. nemecku uplne bez problemov, tam stacil na abmeldung len technicky.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Teoreticky áno, ale skôr by som išiel tým smerom , že prečo auto odhlásené nebolo a bolo predané ako odhlásené, v kombinácii s tým , že tel. je vypnutý resp. SIM už v kontajneri. Celkom by som prial zadávateľovi , aby to tak nebolo, ale zdá sa mi , že natrafil na podvodníka.
Kup. auto 1000 km od domu je vždy veľké riziko, ale môj názor je , že dokonca menšie riziko , je kúpiť od čierneho turka, ktorý má vlasný bazár , ako od súkromnej osoby , ktorú už teoreticky nikdy nenájdeš.
Prajem , aby to tak nebolo , ale ak je nebude to prvý a asi ani posledný prípad.
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Chlapi,ďakujem za posledne dve odpovede. Ano, mam oba techničaky, velky aj maly. Ano, mam klasicku kupno-predajnu zmluvu napisanu na kolene. Zdrap papiera na ktorom je popis auta, vin, cena, ohne garantion nur export, a bla bla bla. Maličkosť, nemam origo nemecke špz. Ano, bol to nemecky turek, ale bral som to pred jeho domom, cena sa dohodla, dokonca on ma nahanal podpisať zmluvu, vytiahol z auta vercajch, dal dolu značky, dal mi velky aj maly technicky, servisku, kde som potom našiel aj faktury zo servisov, my sme nahodili naše prevozky a trada domov.Ja si skůr myslím, že on sa na to uplne vyprdol a bol rad, že sa zbavil rachotiny, lebo keby to mal opravovať v Nemecku, tak ho vyjde viac, ako cele auto, čo predal. Ale to je o inom. Stale sa dušoval, bez zaruky, bez zaruky na techn.stav. Ale že to debo nema odhlasene a ja druhy debo som si to nevšimol... Nemam pocit, že by robil kulehu. Ved to nebola sedma za 50.000€. Da sa to teda odhlasit aj bez ododvzdania DE špz? Znovu vravim, nie je problem vycestovat. Ďakujem.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

no a sme doma, ohne garantion nur export, bez zaruky, bez zaruky, bez zaruky.....tak co si cakal? podla mna ta pekne okaslal, len ty si stale v tom, ze to auto zlegalizujes, ktovie ci uz nie je nahlasene ako kradnute alebo zosrotovane...inak ja ti predam auto pred akymkolvek domom, môzes si vybrat aky chces, aj porobit fotky domu pri predaji :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

ale veď mam maly aj velky technicky preukaz, dva kluče a zmluvu. Mimochodom, v nemecku maš na každej bežnej kupno-predajnej zmluve auto na vývoz bez záruky ! Tam sa totiž berie záruka predaneho tovaru vážne, na rozdiel od nás.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Je aspoň na zmluve , v TP a na preukaze resp. pase predávajúceho, ktrorý ti prepokladám neukázal , ten istý údaj o osobe?
rudolfo63
Príspevky: 9950
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

nevidim v tom ziadnu spekulaciu,Turci su lenivy a haklivi na byrokraciu,je uplny salamista zajst na urad....Stacimked zajdes Ty,vezmi si so sebou tlmocnika,majitel nemusi byt pritomny...

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných