Nejasné záznamy v servisnej knižke

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Nejasné záznamy v servisnej knižke

Príspevok od používateľa Fighter »

Čerstvá skúsenosť, možno niekomu pomôže. Kupoval som auto cca 150 km od domu. Všetko dohodnuté, prídem, kontrola stavu Ok, interiér trošku ošúchanejší na deklarovaných cca 50.000 km, ale dobre - keď to má tie km, tak budiž. Servisná knižka s niekoľkými záznamami, všetko z autorizovaného servisu, posledná z roku 2015. Reku dobre, ideme podpísať zmluvu. Keďže sme boli blízko autorizovaného servisu, čosi ma osvietilo - idem sa reku ešte tam opýtať na históriu. Bol to Renault a tí majú celkom solídnu celoslovenskú databázu. Hľadajú, hľadajú - ale nič, žiaden záznam. Keďže pečiatky boli zo servisu z iného mesta, volám ešte priamo tam. Ale ani oni nenašli záznamy. Pýtam sa majiteľa - máte nejaké faktúry k tým prehliadkam? Že nie, on si také neodkladá. Potom sa pozriem bližšie - a k tým pečiatkam v serviske chýba ešte aj podpis prijímacieho technika.
Suma sumárum - auto som nevzal. Pečiatky servisu boli iste pravé, ale zrejme použité neoprávnene...
Aegis1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 16.06.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aegis1 »

Na zaciatku servisnej knihy musi byt zaznam o predaji resp. prebrati noveho vozidla bolo to tam? A kludne zverejni z akeho autorizaku to boli peciatky nech si uziju trocha srandy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Akej konkrétne?
janciiik112
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13.12.2012 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciiik112 »

Servisnú knižku by som nepovažoval za smerodatný údaj.Dnes nieje problém napečiatkovať aj do predu. Tiež mám skúsenosť, že v servisnej knižke pomenené filtre, chladiaca kvapalina a bohviečo, dokonca aj pečiatka s podpisom servisu a minule mením diely a všetky diely totožné s r.v auta.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja mam skusenost kamaratov vw -rocnik 2010 dovoz Francuzsko km 145 tis. servisna teraz po roku si dal overit vo VW historiu a cuduj sa svete vsetky zaznami zmazane !!! myslim ze uraduje zas opat nejaka dovozova mafia ktora sa dokaze dostat nejakym sposobom aj do origo evidencie ja uz neverim nicomu auto treba riadne vzdy pozriet popocuvat a nie stavat na orazenych papieroch
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

dať si urobiť pečiatku dnes nie je žiadny problém, pomaly aj na počkanie robia.

z francúzska dovoz auta... do paríža lietam, taxíkmi chodím - ročný nájazd parížskeho taxíka je v pohode 70-80 tis km a viac. Koľko km má 3-5 ročné auto? Na slovensku 100 tis a menej.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak tak dobre si spravil.prvy majitel si vzdy vsetko odklada ti este niesu bordelari a maju od auta aj coc certifikat.2 majitel uz je tam vzdy 50 percent riziko.zvycajne oni vyzmykaju z auta este to dobre.3 majitel alebo dovoz auto stav = vrak.ten uz neda nic original vsetko sa zliepa len aby este nieco vydrzalo.netreba s kupou ponahlat ja cakam aj rok kym sa najde na predaj dobre auto s cistym povodom.
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Bol to prvý majiteľ. Auto kúpené na SK. Záznam o predaji v servisnej knižke bol, aj s pečiatkou. Potiaľto to je v poriadku. Ďalšie asi 4 záznamy bola taká istá pečiatka (podľa mňa originálna). Môj odhad: buď sa majiteľ auta pozná s majiteľom servisu a požiadal ho o „dopečiatkovanie“ servisky, aj keď tam na servisy nechodil, aby to pri predaji vyzeralo dôveryhodnejšie. Alebo sa pozná s niektorým mechanikom, ktorý mu (aj bez vedomia majiteľa servisu či prijímacieho technika) v príhodnej chvíli opečiatkoval servisku. Tým pádom samozrejme kilometre neisté.
Neviem, či tu mám zverejňovať, ktorý servis to bol... majiteľ servisu v tom môže byť nevinne, ak to urobil ktosi poza jeho chrbát. Na to som ich aj upozornil, keď som im volal. Takže o tom vedia a môžu urobiť opatrenia, ak chcú.
Každopádne som rád, že značka Renault má dobrú databázu a je ochotná v tomto pomôcť. U niektorých iných značiek som sa stretol s menšou ústretovosťou, alebo s neprepojenou databázou.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak najdu sa aj iny ale vacsina ma vsetko od auta.ja mam od 2 aut aj faktury kolko sa platilo za nove auto.moj kamos kupil noveho superba a pred prvou stk ek dal stocit.potom to este odjazdil dalsie 2 roky a znova stocil a predal.serviska bola tiez upravena asi sa mi zda ze datumy sa dopisovali pred predajom.
creative.bb
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.01.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa creative.bb »

lol
Naposledy upravil/-a creative.bb v 05.02.2016 00:14, upravené celkom 2 krát.
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Creative.bb, žiaden predávajúci sa nemusí "vyznať", čo "vlastne ten kupujúci chce". Stačí, ak pravdivo uvedie o aute všetky podstatné skutočnosti a pravdivo zodpovie otázky kupujúceho. A potom nechá na neho, či to auto vezme alebo nie.
Naposledy upravil/-a Fighter v 05.02.2016 09:26, upravené celkom 2 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu ide furt a len o jednu vec,

o CENU predavaného auta

Ja mam 3 ročné auto ma 85 000 km,kupovane NOVE, je v nom LPG a interier mám tiež zošúchaný, spojkový pedal je tak zdraty,že je takmer hladký, a volant mam lesklý ošúchaný čo keď porovnam z predchadzajucim autom,ktoré malo cca 300 000 km

a okrem prvej prehliadky som na žiadnej ďalšej nebol a ani žiadnu "servisku" nemam
a možem chodiť, dýchať a voziť sa a nejaké zaznamy o servisnych ukonoch na mojom aute ma vobec netrapia
ani nemienim toto auto predať
LeonCupraR
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.01.2008 12:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LeonCupraR »

Auto treba kupovať podľa stavu a nie servisnej knižky. Vlastná skúsenosť - presne pred rokom som si kúpil Octávku, dovoz z Belgicka. Auto sa dôkladne prezrelo, preverilo cez servis, stav aj zodpovedal kilometrom. Napriek pravidelnému servisu je však serviska úplne bez záznamov, nie je tam zapísaná ani jedna prehliadka, mňa to ale vôbec netrápilo. Momentálne už mám pomaly 190 000 km, auto však vypadá veľmi zachovalo, interiér nezošúchaný, proste veľmi zachovalé autíčko. Neplánujem pri predaji žiadne stáčanie kilometrov, ja si radšej všetko dokladujem, čo sa kedy na aute robilo, ale asi prázdna serviska bude v tomto prípade ako bonus ak to kúpi niekto na kšeft.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Ja mam tiez zaujimavu skusenost so serviskou.
Minuly rok som si doviezol auto z nemecka a dostal som k nemu dokonca az dve servisne knizky. Asi cim viac, tym lepsie :d :D.
- jedna originalna (myslim, ze povodom z danska a pisana v danskom jazyku), so vsetkymi nalezitostami, kde ale nie je vobec ziadny zaznam o servisovani, proste uplne prazdna (presne ako pise "LeonCupraR")

- druha knizka je v nemcine, kde su zase vsetky servisne zaznamy (uplne od nova), ale knizke chybaju akekolvek nalezitosti, ktore by dokazovali jej prislusnost k danemu autu

Asi dost zvlastna situacia! Ale pred kupou sme zaznamy telefonicky overovali v uvedenom nemeckom autorizovanom servise, kde nam ich pravost potvrdili, takze predpokladam, ze tej nemeckej serviske sa snad da verit. Koniec koncov s autom som spokojny a to je hlavne :)
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Ja sa tiež podelím predával som 13 ročného pežota 1.6 benzín, ja som bol 3 majiteľ.
Komplet faktúry od kupy auta od 1 aj 2 majiteľa, komplet servisná knižka + faktúry z autorizovaného servisu.
No len jedna maličtosť 280 tisic na tacho.
V inzeráte som km nepísal a 95% telefonátov začalo kolko ma km a potom iba aha diky dovi.

Inak auto vyzeralo na slovenských 150 tisic km.

A potom ľudia menia spojky dvojhmoty vstreky a auto ma 180 tisic km :40bd:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných