Nehoda spôsobená neúčastníkom cestnej premávky

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

nehoda, nenehoda...nech by sa tam udialo cokolvek, dolezite je to ci mas uzavrete poistenie zodpovednosti za sposobene skody nie autom teda pzp, ale domom-domacnostou....potom by vsetky skody ktore tvoja domacnost vratane deti atd sposobila bude kryta z tohto poistenia, teda za predpokladu ze to poistovna uzna ako tvoj narok zo zodpovednostneho poistenia...a kebyze v takom dome byvam ja, uctite by som spravit nejake zabrany _zabradlie medzi domom a cestou -mozno aj kompletne az do toho rohu....na zaciatok by mozno bolo fajn zavolat geodeta nech presne vytyci a zameria a zaznaci co je cie....a potom pekne zabradlie, ci murik ci retarder, zrejme za vlastne ide predsa o Vase zdravie...ci??? ved rozumne to spravit aby to bolo bezpecne zas nebude stat majetok napr. https://www.happyend.sk/zabradlie-rovne-6/
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dom slúži ako dielňa, ale to nevylučuje možnosť, že ho niekto zrúti a na jeho miesto príde bungalov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Cico tam sa píše vodič. Lnže bránu otvárajú aj ludia ktorí nie sú účastníkmi cestnej premávky. Deti keď vyberajú bicykle , manipulácia s dlhými predmetmi. Sem tam mi pes pustil káričku dolu cestou, aj samotné vybehnutie zvieraťa môže byť problém.
Ako vravím, dnes som mal aj osobu poučenú na zabezpečenie , ale kurier išiel asi rýchlejšie a skoro prišiel o predné sklo.
Cesta sa nedá odkúpiť, pretože pozemky nie sú majetkovo vysporiadané.
Chlape, toto sa snáď nepýtaš vážne... Ak ju otvoria deti, zodpovednosť nesie ich zákonný zástupca. Ak ju otvorí pes, zodpovednosť nesie majiteľ psa.

S domom je ale pravda na tvojej strane - ten kto ide po ceste má dať pozor, aby nenarazil. Nie je podstatné, či strecha do cesty zasahuje alebo nie. Ak zasahuje, nech sa obrátia na dementa ktorý to naprojektoval a na dementa, ktorý to schválil.
Samozrejme za predpokladu, že tá strecha je tak, ako máš v stavebnom povolení a nie je to nejaká černota.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško aj čítaš čo cituješ?
Ako vravím, dnes som mal aj osobu poučenú na zabezpečenie , ale kurier išiel asi rýchlejšie a skoro prišiel o predné sklo.
Uvedom si , že sa bavíme o vedlajšej dedinskej komunikácii , kde sa bežne deti sánkujú hrajú vybíjanú a auto je tam len nežiadúci element.
Tvoje deti neostávajú samé doma? a keď ideš preč psa zatváraš do voliery?? Ako potom má strážiť dom ak bude zabezpečený.
Samozrejme že za deti zodpovedá rodič ale musí byť fyzicky prítomný a ani pes ma cez telefon velmi neposlúcha.
Vieš bavíme sa o definícii - prispôsobenie rýchlosti stavu a povahe vozovky a ostatným okolnostiam.
Naposledy upravil/-a oco13 v 02.04.2020 20:46, upravené celkom 2 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Jergusko, čítaj pozorne.. v roku 1970, stretnutie možné na onom svete.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Oco až sa celkom divím.... zdravý rozum mi nejako šepká že ak máš doma problémové miesto tak jednoducho musíš urobiť všetko čo môžeš aby si škodovej udalosti alebo nehode zabránil. Zákruta? Ideš dávať pozor pred zákrutu.... hodíš tam trojuholník.... kúpiš si malé vysielačky... bránu zabezpečíš.... príklad -kuriér vletí do dediny kde ty práve vychádzaš na cestu s rebríkom... u neho sa bude skúmať ako šiel rýchlo a u teba či si cestu zabezpečil. Znalec to popíše jednoznačne a vyráta že aj keby šiel 50 tak ťa s tým tvojím rebríkom trafí, síce náraz bude mierny ale bude.... takže sa to bude vždy posudzovať z dvoch strán - on bude dodrbaný za rýchlosť, sledovanie čo sa deje na ceste, predvídanie a bla bla bla a ty čo si urobil a či si urobil všetko. A to vieš hlavne ty či sa dalo viac alebo nie.
Ad strecha - špekuluj a nájde sa auto ktoré ti to vyrieši definitívne....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pre oca13 riešenie jednoduché ako facka, účinné, zákonné, viditeľné.
Čo tak vyrobiť z lešenárskej trubky obyčajnú závoru.
Ako bola na každom majeri JRD, omaľovať na bielo červeno, vychádzam z dvora dám je dolu STOP, pripravený k odchodu, zatvorím bránu zdvihnem rampu k rohu strechy, ... prst v nose :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ad strecha - špekuluj a nájde sa auto ktoré ti to vyrieši definitívne...
Strecha je pár dosiek a nejaká tá škridla , ktorej mám na dvore za vlečku. Viac ma trápi , že si tu určitá malá časť vodičov robí z cesty pretekársku dráhu. Po víruse sa alebo dohodnem z richtárom na retardéroch ,alebo ich vyrobím svojpomocne - ako píše trucker. Onedlho sa tu začnú tmoliť celkom maličké deti a je lepšie reagovať dopredu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

u nás na ulici najprv niektorí občania lietali na autách akokeby to bola runway. prišla akcia, 2x retardér na cestu. po roku lebo dvch, pod každý retardér z oboch strán prilial asfalt, lebo niektorým retadér vadil. teraz sme tam, kde sme boli na začiatku.

riešenie Tvojho probému je retardér. značku budú pretekári ignorovať.

čo sa týka zasahahovania dlhým rebríkom do cesty... ak zasahuješ rebríkom do cesty, tak v danej chvíli vytváraš prekážku. si povinný túto prekážku čo najskôr označiť, a aj odstrániť.

deti sa na ceste nesmú hrať, sú na to paragrafy. jedinou výnimkou je obytná zóna. je na to dopravná značka. v obytnej zóne sa deti hrať môžu - obytná zóna je predsa vytvorená na sociálne interakcie.

§ 59
Osobitné ustanovenia o cestnej premávke v obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne

(1) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci smú používať cestu v celej jej šírke, pričom sa na nich nevzťahuje § 52. Hry detí na ceste sú dovolené len v obytnej zóne.

(2) Do pešej zóny je povolený vjazd len vozidlám, ktorým to umožňuje dopravná značka.

(3) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne vodič smie jazdiť rýchlosťou najviac 20 km h-1. Pritom je povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. Ak je to nevyhnutné, vodič je povinný zastaviť vozidlo. V obytnej zóne a pešej zóne je státie motorových vozidiel zakázané, ak dopravnou značkou nie je určené inak. V školskej zóne možno stáť, ak tým nie je obmedzený pohyb chodcov.

(4) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci sú povinní umožniť vozidlám jazdu. To platí aj pre deti, ktoré sa hrajú v obytnej zóne.

(5) Ak v tejto hlave nie je ustanovené inak, platia pre premávku v obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne ostatné ustanovenia tohto zákona.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Perfektné , ďakujem. Ja som to vídaval v čechách len som si nevedel spomenúť na to ako sa to volá.
Kto zriaďuje, určuje, alebo vyhlasuje obytnú zonu? je to v pravomoci obce?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Kedže mám dcéru na prvom stupni tak som sa naučil že Obec je termín pre dedinu i mesto... a pochybujem že v dedine je možné vytvoriť obytnú zonu - tá býva typicky v mestách na sídliskách... všetko je v ľuďoch - za mňa sme "retardovaný" - teda opozdený-nevyvinutý národ a retardéry tu nepomôžu, skôr výchova k rešpektu voči iným - doma, v škole, v dedine....
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Pri cuvani ti stačí nainštalovať zrkadlo a vidíš za roh.
Ak je cesta súkromná tak vrchným staviteľom nikto nedá stavebné povolenie lebo prijazdova cesta je podmienkou.
Ja by som nedával retarder ale spravil dostatočný ,,jarok" krizom cez cestu keď vravíš, že sa tam valí voda.
Existuje značka pozor deti na ceste prípadne si môžeš vytvoriť aj sám na nejakom reflexnom paneli.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cesta nebola súkromná , ale bola majetkovo nevysporiadaná. Teraz mi kolega poslal odkaz na kataster a tam už je obecná. Musím sa richtára opýtať , kto mu ju daroval. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

oco, obytnú zódu zriaďuje obec po odsúhlasení okresnými dopravákmi (teda správcom cesty je obec)

držím palce.
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

Oco,zisti si najskor akym zazrakom sa zo súkromného pozemku stala obecná cesta a potom postuduj:
https://www.google.com/search?hl=sk-SK& ... oid-xiaomi

Pravo prechodu neznamena prejazd autom. Na to sluzi právo prejazdu. Ak mas mat pozemky zatazene z dôvodu obecného, existuje moznost kompenzácie, atd.
Podobny pripad riesime u rodičov. Medzi zahradami polna cesticka na karicku ako zadny vstup do zahrad. Rodicia aj okolity majitelia tam maju urcite m2. Zahrady sa vsak rozdelili a predali, obec natiahla IS, vyrastli domy, cesta sa rozsirila, pribudol na nej beton. Vznikla nova ulica ale pozemky akosi zabudli vykúpiť. Cize sa to da chapat ako cierna stavba obecneho uradu na sukromnom pozemku. Nikto sa k vysporiadaniu nema a poslanci vyhlasili,ze k odkupeniu pozemkov nema obec peniaze. Tiez rozmyslam ci rampu alebo kopu hnoja? Cestu nicit nemozem,lebo by to bolo poskodzovanie cudzieho majetku. Aj ked je to vlastne čierna stavba. Kocurkovo

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní